Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Duffy

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Duffy
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 7 October 2019

A: Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tomas KrajcaRR-A34:45
2Andrew ChapmanNo club membership37:45
3Ryan RuddickNo club membership41:00
4Leroy DickieNo club membership46:10
5David AlderNo club membership48:30
6Jonathan GlanvillePO-A49:10
7Peter AntcliffBS-A59:05

B: Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Chris AndersenBS-A39:30
2Ken MansellBS-A40:30
3Garry FryRR-A1:02:02

B: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Belinda RobinsonNo club membership43:40
2Carol HardingBS-A44:50
3Mary BullockBS-A57:55

C: Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jonathan MillerBS-A38:45
2Geoff WoodPO-A50:10
3John SpoonerNo club membership51:15
4Michael BurtRR-A52:00
5John SuominenWE-A54:50

C: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kayla DickieNo club membership35:30
2Caroline BallardNo club membership46:50
3Elizabeth DunbarPO-A52:30
4Louise RoseRR-A1:02:02

C: Teams

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Holly DudziakNo club membership38:00
1Josh MansellBS-A38:00
2Matthew Geard-BrowningNo club membership43:57
2Broderick MatthewsNo club membership43:57
3Kez KezNo club membership55:20
3Sammy SammyNo club membership55:20
4Natalie ShadwellNo club membership56:35
4Alistair SmithNo club membership56:35

D: Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tim TimNo club membership26:49
2Ewen ThomsonNo club membership30:55
3Ian ElzPO-A40:45
4Pauli PiiroinenBS-A42:30
5Nikolaus ElzPO-A44:00
6Ben MansellBS-A1:00:52

D: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Marta LinehanRR-A1:06:12

D: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Amanda EdmondsNo club membership31:10
1David RoddaNo club membership31:10
2Andrew DudzinskiNo club membership35:30
2Georgina DudzinskiNo club membership35:30

PowerWalk: Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Bruce BarnettBS-A1758:54
2Keith FifieldRR-A1659:59
3Geoff BarkerNo club membership1253:50
4Lawrie BrownPO-A13-21:03:47
5John HardingPO-A1057:00

PowerWalk: Women

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Monika BinderPO-A1456:00
2Michelle CochranePO-A1459:37
3Penny BrothersNo club membership1359:37
4Bria VandermeerNo club membership1252:20
5Rani VandermeerNo club membership1252:25
6Belinda VandermeerNo club membership1252:25
7Gemma RuddickNo club membership1256:52
8Pat MiethkePO-A1157:05
9Bron SparkesNo club membership847:20

PowerWalk: Teams

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jolley JolleyNo club membership1157:20
1Williams WilliamsNo club membership1157:20
2Leane1 LeaneNo club membership857:28
2Leane2 LeaneNo club membership857:28
3Jack PalmerNo club membership547:16
3Jane ReynoldsNo club membership547:16
4Armati CarnahanNo club membership553:45
4Michael CarnahanNo club membership553:45

Please report errors in the result list to the organiser.