Orienteering Australia

Official results for River Orienteering Series ROS 1 - Lees Park, Ashbury

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: River Orienteering Series ROS 1 - Lees Park, Ashbury
Organiser: Uringa Orienteers
Date: Sunday 17 November 2019

Classes: Show all | MLL | WLL | MML | WML | SL | MScore | W Score

Men Long Line

6 100 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Bart VonhoffBF N25:19
2Ian FroudeIK N33:11
3Rodney ParkinBN N39:56
4Kwok Wai WanGO N51:30
5Dan RedfernGO N53:28
6Brian ClelandUR N54:42
7Matt PetersUR N56:20

Men Medium Line

4 010 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ori GudesUR N18:55
2Andrew WisniewskiBF N23:58
3James StuartIK N27:52
4Kevin RobertsGO N28:02
5Keith GoodeBF N29:23
6Shaik ZimraanUR N36:27
7Dick OgilvieUR N51:34

Women Medium Line

4 010 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Therese WalshUR N20:14
2Elizabeth LewisSH N23:56
3Jane BolandUR N26:58
4Helen MurphyUR N28:39
5Teresa & Rebecca YuNo club membership35:13
6Sue ThomsonGO N35:58
7Mary Jane MahonyUR N39:21
8Sophie & Samira Keiffe LloydNo club membership40:10
9Maureen OgilvieUR N45:37
10Carol Anne El-ChaarNo club membership47:34

Short Line

2 150 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mitchell GrubitsNo club membership13:07
2Dash & Xavier MacPhersonNo club membership16:09
3Samuel FamilyNo club membership17:35
4Jacob & Simon DolleNo club membership17:41
5Harrison GrubitsNo club membership17:54
6Alon GudesUR N19:38
7Jo TsangUR N20:33
8Lachlan HoweUR N21:21
9Oscar VonhoffBF N39:11
10Ryan PattisonBN N51:27
11Randa GhaziNo club membership1:19:40

Men Score

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew BrownUR N60032:29
2Craig RoachSH N60033:40
3Matthew CollinUR N60037:40
4Simon NashBN N60042:35
5Richard PattisonBN N60042:45
6David GreenIK N59045:37
7Stuart FordIK N58043:46
8Richard WardlowUR N58044:03
9Alan GibsonNo club membership57044:27
10Austen PepperBN N54045:57
11Gareth StearnNo club membership51038:37
12Anthony SaveskiNo club membership43051:55
13Ian McKenzieUR N3501:09:45

Women Score

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Yiping TanUR N53042:26
2Linda SestaUR N45035:58

Please report errors in the result list to the organiser.