Orienteering Australia

Official results for Sydney City Lunchtime FREE event - the Rocks - new date!

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sydney City Lunchtime FREE event - the Rocks - new date!
Organiser: Orienteering NSW
Date: Tuesday 3 September 2019

Corporate Score

65 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ewan ShinglerBig Foot Orienteers200013:37
2Richard MountstephensBig Foot Orienteers200014:31
3Richard MorrisBennelong Northside Orienteers200015:19
4Bart VonhoffBig Foot Orienteers200015:27
5M Warltersnone200018:34
6Shaun AndersonANZ200018:40
7Paula ShinglerBig Foot Orienteers200018:54
8David Westnone200020:29
9Jamie KennedyGaringal Orienteers200020:54
10Ross BarrGaringal Orienteers200020:55
11Mark BreretonSIG200021:14
12Jemma ScannellSIG200021:15
13Warren SergentUltimo Fun Run200021:16
14Guennole de TrogoffSIG200021:17
15James RickettUltimo Fun Run200021:21
16David Garcia MadridSIG200021:22
17Blake RossUltimo Fun Run200021:41
18John BulmanGaringal Orienteers200021:44
19Tracy MarshEPA200021:52
20Quentin FengGaringal Orienteers200021:55
21Jeevan WittEPA200021:56
22Adam ThillartMacquarie Group200022:17
23Rebecca PartridgeMacquarie Group200022:25
24Alexandra HughesMacquarie Group200022:28
25Brett SewellBennelong Northside Orienteers200022:29
26John MurrayWestern and Hills Orienteers200023:07
27Lara D'AbreoBennelong Northside Orienteers200023:22
28Gregory DominishGaringal Orienteers200023:56
29Adam Fuscanone200024:16
30Chris DineenCBA200025:19
31Alistair McLeanBig Foot Orienteers200025:23
32Ian McKenzieUringa Orienteers200027:57
33Anthony TsuiPSC195530:12
34Ailene del MundoPSC195530:29
35Jamie Prell & Anita ThompsonLOD190019:19
36Olivia PattersonEPA190026:55
37Sophie Jacobsennone190028:42
38Tam Khuatnone190028:42
39Terry MurphyUringa Orienteers1851532:10
40Helen MurphyUringa Orienteers1851532:14
41Melvyn CoxBennelong Northside Orienteers180025:26
42Roderick SmithUringa Orienteers1801031:42
43Rev Tamnone1801031:55
44Anthony Saveskinone1752534:39
45Elizabeth LewisSouthern Highlands Occasional Orienteers155530:02
46Michael Tavaresnone1554538:51
47Ben JackmanRBA150026:27
48Marcus MillerRBA150026:33
49Jialu Mengnone1502033:29
50Chloe Kesmarkynone140029:57
51Lara & MaisieHomeschoolers1401031:56
52Sue ThomsonGaringal Orienteers120027:24
53Natalia SemenovskaIAG100027:45
54John EmmiIAG100027:54
55Andrew LiuGenre100028:10
56Ridhi DaveGenre100028:11
57Aileen VillaricaGenre100028:41
58Dave LottyUringa Orienteers90022:26
59Riley & Jesse & NathanHomeschoolers90027:04
60Aly TealHomeschoolers75530:42
61Harriet Wallis JaraSax Institute60021:17
62Arabella BlondHomeschoolers252534:44
63Indi & Milli & FreyaHomeschoolers252534:56
64Corey & BellaHomeschoolers202033:51
65Becco BoydeSouthern Highlands Occasional Orienteers-54538:19

Please report errors in the result list to the organiser.