Orienteering Australia

Official results for Beerburrum South - Foot orienteering

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Beerburrum South - Foot orienteering
Organiser: Sunshine Orienteers Club
Date: Sunday 22 September 2019

Hard 2

5 300 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alex TinningNo club membership3:07:2535:21
Ben KayNo club membershipmispunched
Liam EversonNo club membershipmispunched
Ella TuckerNo club membershipmispunched
Nino MagasicNo club membershipmispunched
Matt JNo club membershipmispunched
Tyler McKayNo club membershipmispunched
Brad KempNo club membershipmispunched
Alex DoyleNo club membershipmispunched
Matthew BlundellNo club membershipmispunched
Shaun LauderNo club membershipmispunched
Debbie GordonSunshine Orienteers Clubmispunched
Alisha SippittsNo club membershipdid not finish
Briana JohnstoneNo club membershipdid not finish
Rhiannon MerrimanNo club membershipdid not finish
Ginger CorriganNo club membershipdid not finish
Yolande DoumNo club membershipdid not finish
Christopher LeoNo club membershipdid not finish
Jasmine GonanoNo club membershipdid not finish
Alycia KilpatrickNo club membershipdid not finish
Milly PedranaNo club membershipdid not finish
Jenny McConachyNo club membershipdid not finish
Thomas CampbellNo club membershipdid not finish
Maya TrickettNo club membershipdid not finish
Kurt NeumannEnoggeroosdid not start
Luke ReadNo club membershipdid not start

Hard 3

4 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jacquie RandUgly Gully Orienteers1:29:0421:43
2Reid MoranToohey Forest Orienteers1:38:29+9:2524:01
3Walter KelemenSunshine Orienteers Club1:44:47+15:4325:33
4Sue ClarkeSunshine Orienteers Club1:57:24+28:2028:38
Tom SchultsUgly Gully Orienteersdid not finish

Hard 4

0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Sophie ThomasNo club membershipdid not start

Hard 5

2 500 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Judith HayToohey Forest Orienteers1:04:5225:56
2Jason RossNo club membership1:10:04+5:1228:01
3Karyn RossToohey Forest Orienteers1:10:12+5:2028:04
4Matthew RossToohey Forest Orienteers1:10:13+5:2128:05
5Zoe Campbell and friendsNo club membership1:55:59+51:0746:23
Neville CobboldUgly Gully Orienteersmispunched

Moderate

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dave EbzeryOrienteering Queensland48:10
2Andrew WheatleyNo club membership49:19+1:09
3Shane BrannNo club membership49:21+1:11
4Kathy PageNo club membership57:29+9:19
5Christina FiduciosoNo club membership1:12:40+24:30
6Courtney GoodacreNo club membership1:12:43+24:33
7Fiona CrossleyNo club membership1:57:08+1:08:58
8Richard CrossleyNo club membership1:57:09+1:08:59
Andrew RutynaNo club membershipmispunched
Beverley MossNo club membershipmispunched

Easy

1 200 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kathy PageNo club membership24:1520:12
2Andrew RutynaNo club membership26:54+2:3922:25
3Dave KissaneNo club membership27:01+2:4622:30
3Ella RayNo club membership27:01+2:4622:30
3Zo RayNo club membership27:01+2:4622:30
6Beverley MossNo club membership28:45+4:3023:57
7Bronwyn PeartNo club membership30:19+6:0425:15
8Brown familyNo club membership36:00+11:4530:00
9Roy KalecinskiToohey Forest Orienteers44:25+20:1037:00

Please report errors in the result list to the organiser.