Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #4 & Map Mates #2: Campbell Park

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #4 & Map Mates #2: Campbell Park
Organiser: Red Roos
Date: Wednesday 13 November 2019

Classes: Show all | M1MO | M1MJ | M1MM | M1WO | M1WJ | M1WM | M1Team | M2MO | M2MJ | M2MM | M2WO | M2WJ | M2WM | M2Team | EMO | EMJ | EMM | EWO | EWJ | EWM | ETeam | VEMO | VEMJ | VEMM | VEWO | VEWJ | VEWM | VETeam | M1TRMA

BS A

55 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Paul de JonghMod 1: Men: Open (5)29:235:26
1Kenji WalterMod 2: M: Masters (30)23:296:54
1Penny KingEasy: Women: Masters (4)42:1215:37
1David StocksMod 1:TrainingMapA (17)29:315:27
1 Sandra Collin / Stephen MaitingleyEasy: Teams (5)31:1511:34
2 Holly Dudziak / Victoria MansellMod 2: Teams (2)44:19+6:1513:02
2Jackie MoorEasy: Women: Masters (4)45:21+3:0916:47
2Ivy ProsserMod 1: W: Junior (2)51:15+15:319:29
2Zoe TerrillMod 2: W: Junior (6)30:33+0:588:59
2Matthew StocksMod 1:TrainingMapA (17)34:12+4:416:19
3Heidi WalterEasy: Women: Masters (4)54:34+12:2220:12
3Chloe MillerMod 2: W: Junior (6)33:17+3:429:47
3Justin WilsonEasy: Men: Junior (15)22:26+5:078:18
3Chris StocksMod 2: W: Masters (17)36:12+11:5410:38
4Carol HardingMod 1: W: Masters (6)55:48+20:5510:20
4Jane BarnettMod 2: W: Masters (17)36:40+12:2210:47
4Mika MoorMod 2: W: Junior (6)35:36+6:0110:28
4Katherine LescinskyEasy: Women: Junior (9)42:13+1:5415:38
4Jacob MillerMod 2: M: Junior (10)30:49+5:319:03
4Ryan WilsonEasy: Men: Junior (15)27:27+10:0810:10
4Natalie MillerMod 1:TrainingMapA (17)39:25+9:547:17
4Jesse PiiroinenMod 1: Men: Open (5)41:05+11:427:36
5Joshua MansellMod 2: M: Junior (10)36:49+11:3110:49
5Bella MoorEasy: Women: Junior (9)45:15+4:5616:45
5Annette LescinskyMod 2: W: Junior (6)35:41+6:0610:29
5Andrew HobsonMod 2: M: Masters (30)28:01+4:328:14
6Amber WalterMod 2: W: Junior (6)38:37+9:0211:21
7Mary BullockMod 2: W: Masters (17)40:24+16:0611:52
8Chris AndersenMod 2: M: Masters (30)30:10+6:418:52
8Peter MillerMod 1:TrainingMapA (17)40:42+11:117:32
9Julia Waddell-WoodMod 2: W: Masters (17)41:48+17:3012:17
10Kerryne JonesMod 2: W: Masters (17)42:45+18:2712:34
10Tom de JonghMod 2: M: Masters (30)33:26+9:579:50
10Bruce BarnettMod 1: M: Masters (26)41:49+14:407:44
10Kai Ezaki-SwainEasy: Men: Junior (15)43:37+26:1816:09
11Bodie TerrillMod 1:TrainingMapA (17)43:27+13:568:02
11Jayden WilsonEasy: Men: Junior (15)46:41+29:2217:17
11David JenkinsMod 2: M: Masters (30)34:47+11:1810:13
12Joseph WilsonMod 1:TrainingMapA (17)49:03+19:329:05
13Ari PiiroinenMod 1: M: Masters (26)43:38+16:298:04
13Jo HobsonMod 2: W: Masters (17)46:49+22:3113:46
15Greg WilsonMod 1:TrainingMapA (17)1:02:45+33:1411:37
16Michael MitchellMod 1: M: Masters (26)49:05+21:569:05
16Silke SpeierMod 1:TrainingMapA (17)1:06:35+37:0412:19
17Greg TerrillMod 1:TrainingMapA (17)1:07:22+37:5112:28
17Susan HallissyMod 2: W: Masters (17)56:18+32:0016:33
17Mark ParsonsMod 1: M: Masters (26)53:26+26:179:53
18Alan SargeantMod 2: M: Masters (30)40:02+16:3311:46
18Peter AntcliffMod 1: M: Masters (26)1:02:10+35:0111:30
19Roy MeuronenMod 2: M: Masters (30)40:04+16:3511:47
21Hannu ManneringMod 2: M: Masters (30)40:47+17:1811:59
22Antony MoorMod 2: M: Masters (30)41:43+18:1412:16
23Jan GoetessonMod 1: M: Masters (26)1:18:24+51:1514:31
25Pauli PiiroinenMod 2: M: Masters (30)46:30+23:0113:40
Justine HobsonMod 1:TrainingMapA (17)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.