Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #5 & Map Mates #3: Mt Taylor

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #5 & Map Mates #3: Mt Taylor
Organiser: Bushflyers
Date: Wednesday 20 November 2019

Classes: Show all | M1MO | M1MJ | M1MM | M1WO | M1WJ | M1WM | M1Team | M2MO | M2MJ | M2MM | M2WO | M2WJ | M2WM | M2Team | EMO | EMJ | EMM | EWO | EWJ | EWM | ETeam | VEMO | VEMJ | VEMM | VEWO | VEWJ | VEWM | VETeam | M1TRMA

BS A

39 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jane BarnettEasy: Women: Masters (4)21:0911:45
1Annette LescinskyMod 2: W: Junior (4)45:2313:45
1Katherine LescinskyEasy: Women: Junior (5)25:2014:04
1Bodie TerrillMod 2: M: Junior (6)29:509:02
1Paul de JonghMod 1: Men: Open (3)27:005:30
1Ryan StocksMod 1:TrainingMapA (19)26:465:27
2Mika MoorMod 2: W: Junior (4)45:24+0:0113:45
3Josh RobardsMod 1: M: Junior (5)53:49+6:1310:58
3Bella MoorEasy: Women: Junior (5)38:06+12:4621:10
3Penny KingEasy: Women: Masters (4)25:21+4:1214:05
3Jacob MillerMod 2: M: Junior (6)33:26+3:3610:07
3Andrew HobsonMod 2: M: Masters (25)30:06+6:559:07
4Matthew StocksMod 1:TrainingMapA (19)31:33+4:476:26
4Jackie MoorEasy: Women: Masters (4)38:10+17:0121:12
4Chloe MillerMod 2: W: Junior (4)1:00:53+15:3018:26
4Silke SpeierMod 2: W: Masters (17)31:22+9:209:30
4David JenkinsMod 2: M: Masters (25)30:25+7:149:13
5Chris AndersenMod 2: M: Masters (25)30:29+7:189:14
5Carol HardingMod 1: W: Masters (5)55:26+22:5911:18
5Toby LangMod 1:TrainingMapA (19)33:52+7:066:54
6Ben MansellVEasy: Men: Junior (14)19:34+5:4212:13
6Bruce BarnettMod 1: M: Masters (17)41:17+16:178:25
6Chris StocksMod 2: W: Masters (17)37:40+15:3811:24
8Valerie BarkerMod 2: W: Masters (17)39:41+17:3912:01
10Ross StewartMod 1: M: Masters (17)45:26+20:269:16
10Joseph WilsonMod 1:TrainingMapA (19)42:44+15:588:43
11Hannu ManneringMod 2: M: Masters (25)38:28+15:1711:39
12Kenji WalterMod 2: M: Masters (25)40:13+17:0212:11
13Jonathan MillerMod 1: M: Masters (17)58:43+33:4311:58
14Tom de JonghMod 2: M: Masters (25)40:30+17:1912:16
15Susan HallissyMod 2: W: Masters (17)58:43+36:4117:47
15Greg WilsonMod 1:TrainingMapA (19)53:49+27:0310:58
16Peter AntcliffMod 1: M: Masters (17)1:04:26+39:2613:08
18Antony MoorMod 2: M: Masters (25)43:24+20:1313:09
21David JustMod 2: M: Masters (25)48:26+25:1514:40
22Alan SargeantMod 2: M: Masters (25)49:53+26:4215:06
David StocksMod 1:TrainingMapA (19)mispunched
Kai Ezaki-SwainVEasy: Men: Junior (14)mispunched
Jesse PiiroinenMod 1: Men: Open (3)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.