Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #5 & Map Mates #3: Mt Taylor

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #5 & Map Mates #3: Mt Taylor
Organiser: Bushflyers
Date: Wednesday 20 November 2019

Classes: Show all | M1MO | M1MJ | M1MM | M1WO | M1WJ | M1WM | M1Team | M2MO | M2MJ | M2MM | M2WO | M2WJ | M2WM | M2Team | EMO | EMJ | EMM | EWO | EWJ | EWM | ETeam | VEMO | VEMJ | VEMM | VEWO | VEWJ | VEWM | VETeam | M1TRMA

PO A

35 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1 Sarah Bishop / David MooreMod 1: Teams (1)1:26:3917:41
1Elin ErneMod 1: W: Junior (1)35:437:17
2Michael GuthrieMod 1: M: Junior (5)51:48+4:1210:34
2Alice RadajewskiEasy: Women: Junior (5)35:48+10:2819:53
2Christine ManitiEasy: Women: Masters (4)22:10+1:0112:18
2Fredrick PryjmaMod 1:TrainingMapA (19)30:23+3:376:12
3Monika BinderMod 1: W: Masters (5)51:26+18:5910:29
4Tara SutherlandMod 1: W: Masters (5)52:00+19:3310:36
5Daniel RossMod 2: M: Junior (6)1:10:18+40:2821:18
6Charlie FeldEasy: Men: Junior (11)26:58+13:0314:58
7Tim CoxMod 2: M: Masters (25)32:53+9:429:57
8Sanda HalpinVEasy: W: Junior (11)20:34+5:5812:51
8Phil WalkerMod 1: M: Masters (17)41:48+16:488:31
8Tim CochraneMod 1:TrainingMapA (19)41:38+14:528:29
9David HoggMod 2: M: Masters (25)35:42+12:3110:49
9Caitlyn ManitiVEasy: W: Junior (11)27:30+12:5417:11
9Thurein HalpinVEasy: Men: Junior (14)20:28+6:3612:47
10Deirdre SharkeyMod 2: W: Masters (17)42:35+20:3312:54
11Joshua ManitiVEasy: Men: Junior (14)24:23+10:3115:14
11Ann IngwersenMod 2: W: Masters (17)45:38+23:3613:49
12Pat MiethkeMod 2: W: Masters (17)50:05+28:0315:10
14Darren RossMod 1: M: Masters (17)1:00:57+35:5712:26
14Tony GarrMod 1:TrainingMapA (19)51:27+24:4110:30
15Martin EtheringtonMod 1: M: Masters (17)1:04:05+39:0513:04
16Anthony SlatyerMod 1:TrainingMapA (19)1:09:08+42:2214:06
16Daniel NeluschiMod 2: M: Masters (25)40:55+17:4412:23
17Ian CrellinMod 1: M: Masters (17)1:34:35+1:09:3519:18
24John HardingMod 2: M: Masters (25)55:27+32:1616:48
25Bill MonaghanMod 2: M: Masters (25)1:00:19+37:0818:16
Jon GlanvilleMod 1:TrainingMapA (19)mispunched
Tahlia ManitiVEasy: W: Junior (11)mispunched
Spencer CollavitiMod 1: M: Junior (5)mispunched
Narasimha Rao BandiMod 1: M: Masters (17)did not finish
Layla GoshtiMod 2: W: Junior (4)did not finish
Tessa RadajewskiVEasy: W: Junior (11)not competing

Please report errors in the result list to the organiser.