Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #5 & Map Mates #3: Mt Taylor

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #5 & Map Mates #3: Mt Taylor
Organiser: Bushflyers
Date: Wednesday 20 November 2019

Classes: Show all | M1MO | M1MJ | M1MM | M1WO | M1WJ | M1WM | M1Team | M2MO | M2MJ | M2MM | M2WO | M2WJ | M2WM | M2Team | EMO | EMJ | EMM | EWO | EWJ | EWM | ETeam | VEMO | VEMJ | VEMM | VEWO | VEWJ | VEWM | VETeam | M1TRMA

RR A

38 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eoin RotheryMod 2: M: Masters (25)23:117:01
1Hayden DentEasy: Men: Junior (11)13:557:43
1Jack ReadMod 1: M: Junior (5)47:369:42
1Martin DentMod 1: M: Masters (17)25:005:06
1Jo AllisonMod 2: W: Masters (17)22:026:40
1Amy TingMod: W: Open (1)38:5911:48
2Cath ChalmersMod 2: W: Masters (17)24:50+2:487:31
2Emily WalterMod 1: W: Masters (5)39:10+6:437:59
2Elye DentMod 2: M: Junior (6)30:46+0:569:19
2Connor DentEasy: Men: Junior (11)15:46+1:518:45
2Marta LinehanVEasy: W: Junior (11)14:48+0:129:15
2Kathie DentMod 2: W: Masters (17)24:50+2:487:31
2Mark ColwellMod 2: M: Masters (25)29:32+6:218:56
3Mark GregsonMod 1:TrainingMapA (19)31:30+4:446:25
3Layla DentVEasy: W: Junior (11)15:07+0:319:26
3Mica WalterVEasy: Men: Junior (14)15:04+1:129:25
3Anthony ScottMod 1: M: Masters (17)34:14+9:146:59
3Ariadna IskhakovaMod 2: W: Junior (4)46:45+1:2214:10
4Isobel WalterVEasy: W: Junior (11)16:26+1:5010:16
4Lewie ShepherdVEasy: Men: Junior (14)15:05+1:139:25
4Andrew SlatteryMod 1: M: Masters (17)35:38+10:387:16
5Judy AllisonMod 2: W: Masters (17)37:37+15:3511:23
5Roy ShepherdVEasy: Men: Junior (14)15:20+1:289:35
5Davin FifieldMod 1: M: Masters (17)39:45+14:458:06
6Bill JonesMod 2: M: Masters (25)30:40+7:299:17
7Tate NeedhamMod 1:TrainingMapA (19)38:00+11:147:45
7Fedor IskhakovMod 1: M: Masters (17)41:31+16:318:28
8Robert AllisonMod 2: M: Masters (25)35:28+12:1710:44
9Jenna LinehanMod 2: W: Masters (17)42:29+20:2712:52
10Ewan GregsonEasy: Men: Junior (11)41:21+27:2622:58
12Elliott MintyVEasy: Men: Junior (14)28:51+14:5918:01
12Marina IskhakovaMod 1:TrainingMapA (19)44:07+17:219:00
12Michael BurtMod 1: M: Masters (17)54:52+29:5211:11
13Aaron KooymansMod 2: M: Masters (25)40:14+17:0312:11
13Maria DeptulskaMod 1:TrainingMapA (19)47:57+21:119:47
14Hind NeedhamMod 2: W: Masters (17)56:49+34:4717:13
15Garry FryMod 2: M: Masters (25)40:42+17:3112:20
19Alan ThompsonMod 2: M: Masters (25)45:21+22:1013:44

Please report errors in the result list to the organiser.