Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #6: Barrenjoey

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #6: Barrenjoey
Organiser: Parawanga Orienteers
Date: Wednesday 27 November 2019

.

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1 Ron Garbutt / Denice GarbuttEasy: Teams (4)35:1613:33
1 Laurence Wilson / Will McDonnell-WilsonMod 2: Teams (1)28:408:25
2 Gavin Trotter / Jackie TrotterEasy: Teams (4)38:31+3:1514:48
3Elena AignerEasy: Women: Junior (7)33:01+10:1812:41
3 Melanie Stamell / Hunter GibsonEasy: Teams (4)43:15+7:5916:38
4 Amelie Bouchard / David BouchardEasy: Teams (4)43:42+8:2616:48
Mia BradyEasy: Women: Junior (7)mispunched

AO A

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Zaf Bluett-JonesVEasy: Men: Junior (6)16:199:03
1Banjo Bluett-JonesVEasy: W: Junior (4)20:0611:10
1Stephen StillMod 1: Men: Open (3)29:255:53
1John Shelton AgarMod 2: M: Masters (22)21:066:12
2Rui Bluett-JonesVEasy: W: Junior (4)20:23+0:1711:19
2Shannon JonesMod 1: W: Masters (11)27:27+0:165:29
4Edith GrayMod 2: W: Masters (15)31:24+6:499:14
11Jennifer WebbMod 2: W: Masters (15)36:17+11:4210:40
15Patrick Shelton AgarMod 1:TrainingMapA (23)42:36+20:128:31
Ingrid Shelton AgarMod 1:TrainingMapA (23)mispunched

BS A

52 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Amber WalterEasy: Women: Junior (7)22:438:44
1Chloe MillerMod 2: W: Junior (4)24:577:20
1Jacob MillerMod 2: M: Junior (3)24:397:15
1Justine HobsonMod 1: W: Junior (1)38:097:37
1Ryan StocksMod 1:TrainingMapA (23)22:244:28
1Penny KingEasy: Women: Masters (5)25:219:45
2Josh RobardsMod 1: M: Junior (4)44:02+9:548:48
2Ken MansellMod 1: M: Masters (27)28:04+0:085:36
2Valerie BarkerMod 2: W: Masters (15)28:53+4:188:29
2Mika MoorMod 2: W: Junior (4)29:57+5:008:48
2Katherine LescinskyEasy: Women: Junior (7)25:21+2:389:45
2Ryan WilsonEasy: Men: Junior (5)31:56+11:3312:16
2Andrew HobsonMod 2: M: Masters (22)24:38+3:327:14
2Jesse PiiroinenMod 1: Men: Open (3)32:02+2:376:24
3Susanne HarryssonMod 2: W: Masters (15)30:16+5:418:54
3Annette LescinskyMod 2: W: Junior (4)29:58+5:018:48
3Greg WilsonMod 2: M: Masters (22)25:48+4:427:35
3Tristan MillerMod 1:TrainingMapA (23)26:54+4:305:22
4Bella MoorEasy: Women: Junior (7)37:21+14:3814:21
4Jackie MoorEasy: Women: Masters (5)37:29+12:0814:25
4Paul de JonghMod 1:TrainingMapA (23)27:37+5:135:31
4Jayden WilsonEasy: Men: Junior (5)46:40+26:1717:56
4David JenkinsMod 2: M: Masters (22)26:05+4:597:40
5Heidi WalterEasy: Women: Masters (5)39:55+14:3415:21
6Kenji WalterMod 2: M: Masters (22)27:23+6:178:03
6Matthew StocksMod 1:TrainingMapA (23)30:02+7:386:00
6Julia Waddell-WoodMod 2: W: Masters (15)32:01+7:269:25
8Carol HardingMod 1: W: Masters (11)41:08+13:578:13
8Jane BarnettMod 2: W: Masters (15)32:57+8:229:41
8Bruce BarnettMod 1: M: Masters (27)32:05+4:096:25
9Alan SargeantMod 2: M: Masters (22)33:02+11:569:42
9Ari PiiroinenMod 1: M: Masters (27)33:17+5:216:39
10Susan HallissyMod 2: W: Masters (15)34:46+10:1110:13
10Peter MillerMod 1: M: Masters (27)34:00+6:046:48
10Alison InglisMod 1: W: Masters (11)42:30+15:198:30
11Bodie TerrillMod 1:TrainingMapA (23)40:01+17:378:00
11Hannu ManneringMod 2: M: Masters (22)34:39+13:3310:11
12Chris AndersenMod 1: M: Masters (27)36:57+9:017:23
12Joseph WilsonMod 1:TrainingMapA (23)40:16+17:528:03
14Antony MoorMod 2: M: Masters (22)35:31+14:2510:26
15Michael MitchellMod 1: M: Masters (27)38:25+10:297:41
16Jonathan MillerMod 1: M: Masters (27)38:46+10:507:45
16David JustMod 2: M: Masters (22)39:09+18:0311:30
17David PolandMod 1:TrainingMapA (23)49:16+26:529:51
18Roy MeuronenMod 2: M: Masters (22)41:09+20:0312:06
18Zoe TerrillMod 1:TrainingMapA (23)50:06+27:4210:01
18Peter AntcliffMod 1: M: Masters (27)43:18+15:228:39
19Silke SpeierMod 1:TrainingMapA (23)51:46+29:2210:21
21Pauli PiiroinenMod 2: M: Masters (22)53:51+32:4515:50
22Jan GoetessonMod 1: M: Masters (27)58:48+30:5211:45
Caitlin YoungMod 1:TrainingMapA (23)over max time
Justin WilsonEasy: Men: Junior (5)mispunched

GJ A

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Jasper CampbellEasy: Men: Junior (5)39:32+19:0915:12

GS A

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Toby WilsonMod 1: M: Junior (4)51:04+16:5610:12
4Ryan TurnerMod 1: M: Junior (4)53:48+19:4010:45
14Matthew PurcellMod 1:TrainingMapA (23)41:07+18:438:13
16Zack NoyesMod 1:TrainingMapA (23)46:47+24:239:21

NC N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Carolyn ChalmersEasy: Women: Masters (5)35:35+10:1413:41

No club membership

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sheryn RinglandMod 2: W: Masters (15)24:357:13
2Perry HarknessMod 2: M: Junior (3)37:58+13:1911:10
3James BailieMod 1: Men: Open (3)34:14+4:496:50
4Noah WalsheVEasy: Men: Junior (6)20:08+3:4911:11
5Stephanie WalsheEasy: Women: Junior (7)48:37+25:5418:41
7Sandra LindburgMod 1: W: Masters (11)39:54+12:437:58
13Greg JolleyMod 1: M: Masters (27)37:31+9:357:30
19Brian WatsonMod 2: M: Masters (22)47:05+25:5913:50
Finn MarslandMod 2: M: Masters (22)mispunched
Jorga CampbellEasy: Women: Junior (7)mispunched

PO A

35 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Spencer CollavitiMod 1: M: Junior (4)34:086:49
1Sarah BishopMod 1: W: Open (1)49:069:49
1Charlie FeldEasy: Men: Junior (5)20:237:50
3Tessa RadajewskiVEasy: W: Junior (4)20:42+0:3611:30
3Thomas FisherMod 2: M: Junior (3)38:32+13:5311:20
4Caitlyn ManitiMod 2: W: Junior (4)48:03+23:0614:07
5Deirdre SharkeyMod 2: W: Masters (15)31:31+6:569:16
5Ella CuthbertMod 1:TrainingMapA (23)29:54+7:305:58
6David MooreMod 1: M: Masters (27)30:47+2:516:09
6Tara SutherlandMod 1: W: Masters (11)38:52+11:417:46
7Robert FisherMod 2: M: Masters (22)29:38+8:328:42
7Fredrick PryjmaMod 1:TrainingMapA (23)30:09+7:456:01
9Monika BinderMod 1: W: Masters (11)41:21+14:108:16
9Michael GuthrieMod 1:TrainingMapA (23)38:25+16:017:41
10Elin ErneMod 1:TrainingMapA (23)39:04+16:407:48
11Pat MiethkeMod 1: W: Masters (11)1:04:43+37:3212:56
11Michael RadajewskiMod 1: M: Masters (27)34:13+6:176:50
12Ann IngwersenMod 2: W: Masters (15)36:56+12:2110:51
13Kay GrzadkaMod 2: W: Masters (15)40:14+15:3911:50
14Jon GlanvilleMod 1: M: Masters (27)37:53+9:577:34
14Elizabeth DunbarMod 2: W: Masters (15)40:46+16:1111:59
15Christine ManitiMod 2: W: Masters (15)47:42+23:0714:01
17Darryl ErbacherMod 1: M: Masters (27)43:12+15:168:38
19Rohan HyslopMod 1: M: Masters (27)44:53+16:578:58
20John HardingMod 2: M: Masters (22)52:40+31:3415:29
21Martin EtheringtonMod 1: M: Masters (27)48:32+20:369:42
23Ian CrellinMod 1: M: Masters (27)1:03:51+35:5512:46
24Lawrie BrownMod 1: M: Masters (27)1:05:27+37:3113:05
25Geoff WoodMod 1: M: Masters (27)1:08:15+40:1913:39
26Narasimha Rao BandiMod 1: M: Masters (27)1:12:43+44:4714:32
Anthony SlatyerMod 1:TrainingMapA (23)mispunched
Owen RadajewskiMod 1:TrainingMapA (23)mispunched
Morten PedersenMod 1: M: Masters (27)mispunched
Tahlia ManitiVEasy: W: Junior (4)mispunched
Joshua ManitiVEasy: Men: Junior (6)mispunched

RR A

24 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tate NeedhamMod 1: M: Masters (27)27:565:35
1Kathie DentMod 1: W: Masters (11)27:115:26
1Amy TingMod: W: Open (1)30:469:02
2Ann BaylisEasy: Women: Masters (5)31:11+5:5011:59
2Roy ShepherdVEasy: Men: Junior (6)17:59+1:409:59
2Martin DentMod 1:TrainingMapA (23)23:45+1:214:45
3Anthony ScottMod 1: M: Masters (27)28:36+0:405:43
3Mica WalterVEasy: Men: Junior (6)18:13+1:5410:07
3Marina IskhakovaMod 1: W: Masters (11)32:38+5:276:31
4Emily WalterMod 1: W: Masters (11)34:03+6:526:48
4Andrew SlatteryMod 1: M: Masters (27)29:39+1:435:55
5Bill JonesMod 2: M: Masters (22)27:20+6:148:02
5Cath ChalmersMod 1: W: Masters (11)36:17+9:067:15
5Eoin RotheryMod 1: M: Masters (27)30:27+2:316:05
5Lewie ShepherdVEasy: Men: Junior (6)40:24+24:0522:26
7Judy AllisonMod 2: W: Masters (15)32:48+8:139:38
7Davin FifieldMod 1: M: Masters (27)31:18+3:226:15
8Mark GregsonMod 1:TrainingMapA (23)32:57+10:336:35
8Michael BurtMod 2: M: Masters (22)31:41+10:359:19
9Hind NeedhamMod 2: W: Masters (15)33:29+8:549:50
10Robert AllisonMod 2: M: Masters (22)33:16+12:109:47
13John SuttonMod 2: M: Masters (22)35:10+14:0410:20
15Alan ThompsonMod 2: M: Masters (22)39:04+17:5811:29
20Keith FifieldMod 1: M: Masters (27)47:18+19:229:27

WE A

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Hermann WehnerVEasy: Men: Masters (1)43:2624:07
12Tony LeachMod 2: M: Masters (22)35:00+13:5410:17
13Andrew CheffersMod 1:TrainingMapA (23)41:06+18:428:13
17John SuominenMod 2: M: Masters (22)39:36+18:3011:38

Please report errors in the result list to the organiser.