Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #6: Barrenjoey

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #6: Barrenjoey
Organiser: Parawanga Orienteers
Date: Wednesday 27 November 2019

Classes: Show all | M1MO | M1MJ | M1MM | M1WO | M1WJ | M1WM | M1Team | M2MO | M2MJ | M2MM | M2WO | M2WJ | M2WM | M2Team | EMO | EMJ | EMM | EWO | EWJ | EWM | ETeam | VEMO | VEMJ | VEMM | VEWO | VEWJ | VEWM | VETeam | M1TRMA

PO A

35 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Spencer CollavitiMod 1: M: Junior (4)34:086:49
1Sarah BishopMod 1: W: Open (1)49:069:49
1Charlie FeldEasy: Men: Junior (5)20:237:50
3Tessa RadajewskiVEasy: W: Junior (4)20:42+0:3611:30
3Thomas FisherMod 2: M: Junior (3)38:32+13:5311:20
4Caitlyn ManitiMod 2: W: Junior (4)48:03+23:0614:07
5Deirdre SharkeyMod 2: W: Masters (15)31:31+6:569:16
5Ella CuthbertMod 1:TrainingMapA (23)29:54+7:305:58
6David MooreMod 1: M: Masters (27)30:47+2:516:09
6Tara SutherlandMod 1: W: Masters (11)38:52+11:417:46
7Robert FisherMod 2: M: Masters (22)29:38+8:328:42
7Fredrick PryjmaMod 1:TrainingMapA (23)30:09+7:456:01
9Monika BinderMod 1: W: Masters (11)41:21+14:108:16
9Michael GuthrieMod 1:TrainingMapA (23)38:25+16:017:41
10Elin ErneMod 1:TrainingMapA (23)39:04+16:407:48
11Pat MiethkeMod 1: W: Masters (11)1:04:43+37:3212:56
11Michael RadajewskiMod 1: M: Masters (27)34:13+6:176:50
12Ann IngwersenMod 2: W: Masters (15)36:56+12:2110:51
13Kay GrzadkaMod 2: W: Masters (15)40:14+15:3911:50
14Jon GlanvilleMod 1: M: Masters (27)37:53+9:577:34
14Elizabeth DunbarMod 2: W: Masters (15)40:46+16:1111:59
15Christine ManitiMod 2: W: Masters (15)47:42+23:0714:01
17Darryl ErbacherMod 1: M: Masters (27)43:12+15:168:38
19Rohan HyslopMod 1: M: Masters (27)44:53+16:578:58
20John HardingMod 2: M: Masters (22)52:40+31:3415:29
21Martin EtheringtonMod 1: M: Masters (27)48:32+20:369:42
23Ian CrellinMod 1: M: Masters (27)1:03:51+35:5512:46
24Lawrie BrownMod 1: M: Masters (27)1:05:27+37:3113:05
25Geoff WoodMod 1: M: Masters (27)1:08:15+40:1913:39
26Narasimha Rao BandiMod 1: M: Masters (27)1:12:43+44:4714:32
Anthony SlatyerMod 1:TrainingMapA (23)mispunched
Owen RadajewskiMod 1:TrainingMapA (23)mispunched
Morten PedersenMod 1: M: Masters (27)mispunched
Tahlia ManitiVEasy: W: Junior (4)mispunched
Joshua ManitiVEasy: Men: Junior (6)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.