Orienteering Australia

Official results for SOS - Chatswood High

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS - Chatswood High
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 26 October 2019

Classes: Show all | Long Line Open | Long Line High School | Long Line Primary | Short Line Open | Short Line High School | Short Line Primary | Score Open | Score High School | Score Primary | Warm Up Open | Warm Up High School | Warm Up Primary

Long Line Open

2 900 m, 59 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toby WilsonGON22:44
2Aidan DawsonGON24:00
3Rob BennettNCN25:15
4Andrew HillWHN25:47
5Tom KennedyGON26:52
6Peter Annetts 2nd RunGON27:40
7Paula ShinglerBFN29:58
8Graeme DawsonGON30:11
9Richard MorrisBNN31:20
10Mark ShinglerBFN32:43
11Aniko Fozo-KerteszGON33:19
12Colin BurnettGON33:39
13Miles EllisBFN33:59
14David BrayGON34:22
15Peter FozoGON34:45
16Connor Smith 34:55
17Toni BachvarovaGON35:13
18Tony HillGON35:22
19Andrew SmithGON35:36
20Peter McConaghyGON36:59
21Keith PovahBNN37:29
22Stefan KuehnBNN38:50
23Melissa JosephGON39:37
24Rodney ParkinBNN39:48
25Melissa AnnettsGON40:20
26Terry BluettBNN40:37
27Nick EalesGON40:47
28Melanie ChristieURN42:12
29Saffron SweeneyWHN42:21
30Colin Currie GON42:40
31Aaron Hill43:10
32Michelle PovahBNN43:13
33Kim EalesGON44:22
34Ian McKenzieURN47:12
35Mark JonesWHN48:01
36Dan RedfernGON50:08
37Michael RoylanceBFN51:22
38Ellis LeungGON52:08
39Keith GoodeBFN53:40
40Andrew SmailWHN56:19
41Jackson Smail HullWHN57:01
42Steve HollowayWHN57:45
43Peter ThomasonBNN59:21
44Terry MurphyURN1:00:49
45Kwok Wai WangGON1:01:50
46Matt PetersURN1:03:42
47Bryony CoxGON1:07:51
48Tim CoxGON1:10:46
49Gary GloverGRN1:16:36
50Sue ThomsonGON1:21:03
51Jackie Brighton1:22:02
52Ross DukerGON1:26:33
Peter AnnettsGONmispunched
David Johnsonmispunched
Robert Fairlie-CuninghameBFNmispunched
Maugan RimmerGONmispunched
Graeme HillWHNmispunched
Kay, Ellery and Tully Murphymispunched
Duncan CurrieGONdid not finish

Long Line High School

2 900 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGON25:34
2Ewan ShinglerBFN25:43
3Selwyn SweeneyWHN29:02
4Iida LehtonenGON30:26
5Tim McConaghyGON33:11
6Jamie LeeGON35:34
7David McGheeBNN40:16
8Nick StanleyGON40:23
9Aurelie ValaisWHN42:32
10Kieran JosephGON49:08
11Eric Peilin LiuGON51:18
12Will KayWHN53:51
13Adam and Oscar Murphy1:09:38
14Harrison Talbot1:39:02
Tyrone Luimispunched
Antony ChenGONmispunched
Aidan PehGONmispunched
Ethan LeeGONmispunched
Alex Belousoffmispunched

Long Line Primary

2 900 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Savanna SweeneyWHN42:13
2Lilja LehtonenGON45:52
3Johtaro Barker1:08:37
4Harry Chighine1:12:18
Lachlan Woodbridgemispunched

Short Line Open

1 700 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard MorrisBNN16:37
2Fergus DixonGON18:27
3Toni BachvarovaGON19:53
3Andrew SmithGON19:53
5David BrayGON20:54
6Andrew LumsdenBFN22:08
7Saffron SweeneyWHN22:14
8Julie Cutbush22:52
9Clare Netherton23:45
10Stefan KeuhnBNN23:52
11Jack + Connor23:55
12Andy SimpsonBFN25:24
13Melanie ChristieURN26:16
14Ian McKenzieURN28:57
15James KennedyGRN32:36
16Anthony Saunders33:18
17Andrew SmailWHN34:32
18Samantha and Benjamin Nash35:33
19Ted MulherinWHN35:40
20Terry MurphyURN38:29
21Natalia BeliakovaBFN42:08
22Constance ValaisWHN43:25
23Dave LottyURN45:51
24Barbara JunghansGON48:59
25Becki SteinGON1:01:57
Barbara DawsonGONmispunched
Juha LehtonenGONmispunched
Cheryl BluettBNNmispunched

Short Line High School

1 700 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Iida LehtonenGON16:40
2Nick StanleyGON17:46
3Clyde McGheeBNN17:49
4Alex Belousoff17:50
5Niamh CassarWHN20:52
6Charlie White22:02
7Julia BarbourBFN22:27
8Cameron JosephGON24:57
9Louise BarbourBFN26:52
10Lyra SimpsonBFN29:02
11Daniel PovahBNN30:06
12Abigail McGheeBNN36:36
13Jacob PovahBNN39:14
14Anthony Wu55:57
15Ellysa Jones + FamilyWHN1:06:08
16Arthur GouezigouxGON1:11:26
Jack Broadbentmispunched
Nea ShinglerBFNmispunched
Andra LeungGONmispunched
Jacob PovahBNNmispunched

Short Line Primary

1 700 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Brian ThorpeBFN22:20
2Eamon Corry23:53
3Savanna SweeneyWHN26:34
4Jackson Smail HullWHN29:25
5Jordan Pang29:37
6Lachlan IfieldKnox31:10
7Hugh Fairlie-CuninghameBFN32:49
8Vincent MorrisBFN33:45
9Elodie LoveBFN41:37
10Magnus LoveBFN43:07
11Bianca CutbushBFN50:05
12Andrew + Arthur Florence52:16
13Elizabeth Webb1:03:06
14Jessica Webb1:04:48
15Lila Liu1:09:31
16Luke Liu1:10:00
17Aran Fleming1:10:29
18Devlin McCarthy1:10:31
19Wayne Evans + Family1:29:32
Amelia BhattiGONmispunched

Score Open

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Fergus DixonGON35012:08
2Alistair McLeanBFN32021:57

Score High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nick StanleyGON35010:58
2Scarlett Saunders35021:06
3David StanleyGON34025:20
4Nicolas LiuGON28039:05

Score Primary

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jason and Eve BennettGON35019:17
2Lucy Woodbridge35042:41
3Nate Arton33043:30
4Emily McLeanBFN32022:01
5Angela DarbyGON32024:18
6Brandon Cranfield32042:44
7Joanna DarbyGON21030:29

Warm Up Open

900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toby WilsonGON5:41
Sue HealyURNmispunched

Warm Up High School

900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Charlie White6:59
2Scarlett Saunders14:08

Warm Up Primary

900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Eamon Curry7:02
2Lilija LehtonenGON8:09
3Zachary HillWHN13:39
4Savanna SweeneyWHN19:05
5Nicki McConaghyGON19:08
6Eales FamilyGON23:36
7Justine De Reny De CourcellesWHN34:55

Please report errors in the result list to the organiser.