Orienteering Australia

Official results for SOS - Davidson

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS - Davidson
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 2 November 2019

Long Line Open

3 300 m, 58 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Aidan DawsonGON19:00
2Duncan CurrieGON19:37
3Ewan ShinglerBFN21:01
4Toby WilsonGON21:24
5Barbara HillGON22:24
6Peter AnnettsGON22:42
7Greg BarbourBFN23:02
8Tracy MarshBFN23:48
9Shane DoyleURN23:58
10Aniko Fozo-KerteszGON24:37
11Mark ShinglerBFN24:58
12Peter FozoGON28:08
13Colin BurnettGON28:33
14Fergus DixonGON29:33
15Rodney ParkinBNN29:35
16Melissa AnnettsGON29:51
17Clare Netherton30:17
18Colin CurrieGON30:41
19Rachael PovahBNN31:16
20David McGheeBNN31:45
21John BulmanGON31:57
22Terry BluettBNN32:41
23Brett SewellBNN33:08
24Keith PovahBNN35:41
25Julian LedgerBNN35:57
26Kim EalesGON36:04
27Nick EalesGON36:14
28Mark LusherGON36:54
29Chloe Kesmarky37:49
30Dianne BergenGON38:08
31Ellis LeungGON39:44
32Lara D'AbreoBNN40:11
33Peter ThomasonBNN41:14
34Saffron SweeneyWHN41:58
35Natalie GraingerGON42:50
36Amanda MackieBFN43:37
37Martin SladeGON44:06
38Robert Wilson44:25
39Elizabeth BulmanGON45:13
40Terry MurphyURN49:12
41Vickie LeeGON53:37
42Bryony CoxGON56:48
43Helen MurphyURN56:53
44Maugan RimmerGON58:20
45Betty Chen58:53
46Janet MorrisWHN59:41
47YC LeeGON1:00:11
48Ian BlaydenGON1:00:50
49James Spencer1:01:13
50Ross DukerGON1:08:05
51Gary GloverGON1:10:45
52Barry HanlonWHN1:11:31
53Angela Spencer1:22:27
Ian McKenzieURNmispunched
Michelle PovahBNNmispunched
Ian JessupGONmispunched
Kay Murphymispunched
Keith GoodeBFNmispunched

Long Line High School

3 300 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGON21:40
2Selwyn SweeneyWHN23:53
3Iida LehtonenGON25:18
4Alex Belousoff26:06
5Jamie LeeGON27:07
6Nick StanleyGON28:39
7Serena DoyleURN29:54
8Kieran JosephGON35:43
9Will KayWHN36:19
10Jannie NelBNN37:53
11Cameron JosephGON38:48
12Eric Peilin LiuGON38:53
13Arthur & Mitchell46:04
Harrison TalbotGONmispunched
Antony ChenGONmispunched
Mingzheng XieGONmispunched
Clyde McGheeBNNmispunched
Ethan LeeGONmispunched

Long Line Primary

3 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Lilja LehtonenGON32:46
2Lachlan IfieldKnox48:44
3Saxon McDonnellKnox48:47
4Savanna SweeneyWHN49:06
5Harry Chighine59:39

Short Line Open

2 500 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Paul MarshBFN19:25
2Fergus DixonGON20:10
3Colin BurnettGON21:05
4Andrew LumsdenBFN23:41
5Saffron SweeneyWHN26:28
6Anthony Saunders27:44
7Barbara DawsonGON29:11
8Ian McKenzieURN29:18
9Ted MulherinWHN32:43
10Juha LehtonenGON34:31
11Helen MurphyURN35:00
12Ron JunghansGON40:45
13Madison Smith44:43
14Terry MurphyURN45:15
15Victoria Waller47:22
16Barbara JunghansGON50:38
16Miia LehtonenGON50:38
18Lorna McGheeBNN53:43
19Hester SladeGON1:25:35
Ellis LeungGONmispunched

Short Line High School

2 500 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGON15:34
2Iida LehtonenGON17:26
3Charlie White18:31
4Nick StanleyGON19:12
5Alex Belousoff19:48
6Jamie MarshBFN23:44
7Daniel PovahBNN32:16
8Jacob PovahBNN44:06
9Abigail McGheeBNN46:11

Short Line Primary

2 500 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Savanna SweeneyWHN25:42
2Hugh Fairlie-CuninghameBFN27:13
3Eamon Corry34:43
4Annalise & Milam Cooke35:56
5Anthony VrachliotisGON43:16
6Arthur LusherGON43:46
7Noel, Mutsa, Nathan & Jaden Mpofu48:12
8Jordan PangKnox48:34
9Jessica Webb53:08
10Aran FlemingKnox53:54
11Devlin McCarthyKnox53:56
12Leanne & Charlotte Cooke1:01:08
13Elizabeth Webb1:05:00
14Dexter Carey1:10:16
15Maya Lam1:10:22
16Lincoln WatersonBNN1:11:09

Score Open

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Chloe Kesmarky35011:54
2Graham & David McMahonGON35039:22
3Sean Haines33012:37

Score High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nick StanleyGON3509:24
2Harrison TalbotGON35012:08
3Scarlett Saunders35019:22
4Nicolas LiuGON27026:48

Score Primary

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1 PLOEGS35019:07
2Schipilliti Family35021:58
3Mutsa Chibasa & Jaden Mpofu34022:53
4Noel & Nathan Mpotu34022:55
5Max PovahBNN33022:40

Warm Up Open

900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toby WilsonGON5:53
2Anthony Saunders11:19
3Mark LusherGON13:26
4Maugan RimmerGON21:22

Warm Up High School

900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nick StanleyGON7:57
2Scarlett Saunders11:15
3Charlie White12:10
4Harrison TalbotGON13:52

Warm Up Primary

900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Eamon Corry12:11
2Arthur LusherGON13:21
3Alix VrachliotisGON16:14
4Eales FamilyGON32:18

Please report errors in the result list to the organiser.