Orienteering Australia

Official results for SOS - Hyde Park, Sydney City

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS - Hyde Park, Sydney City
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 9 November 2019

Long Line Open

3 800 m, 53 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Duncan CurrieGON16:41
2Toby WilsonGON16:45
3Aidan DawsonGON17:01
4Peter Annetts 2GON19:30
5Catherine BilmanURN20:01
6Graeme DawsonGON20:34
7Tom KennedyGON20:45
8Mark ShinglerBFN20:53
9Peter FozoGON22:16
10Miles EllisBFN22:22
11Aniko Fozo-KerteszGON22:36
12Martin CousinsGON23:12
13Ian FroudeIKN24:08
14Fergus DixonGON24:10
15Keith PovahBNN24:20
16Istvan KerteszGON24:32
17Clare MurphyURN24:51
18Andrew WisniewskiBFN25:18
19Rachael PovahBNN26:08
20Ross BarrGON26:30
21Jim MackayURN26:40
22Nikolett HalmaiGON26:41
23John BulmanGON26:50
24Rodney ParkinBNN26:57
25Jialu Meng27:08
26Terry BluettBNN27:14
27Ellis LeungGON27:25
28Ian JessupGON27:27
29Lara D'AbreoBNN28:16
30Mark LusherGON28:35
31Sarah Righetti28:47
32Jodie Blair28:54
33Shiona WillIKN29:33
34MIchelle PovahBNN29:48
35Melanie ChristieURN30:32
36Helen MurphyURN32:20
37Dan RedfernGON35:05
38Terry MurphyURN35:42
39Kwok Wai WangGON36:16
40Vickie LeeGON36:25
41Steve HollowayWHN38:13
42Sue FroudeIKN38:36
43Keith GoodeBFN38:45
44Ian McKenzieURN38:46
45Naomi Rose Lennox39:40
46Dick OgilvieURN42:07
47Sue ThomsonGON45:42
48YC LeeGON46:37
49Janet MorrisWHN50:17
50Ross DukerGON56:24
Peter AnnettsGONmispunched
Tony Legend Awesome Fantasticmispunched
Luigi Pagnozzimispunched

Long Line High School

3 800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGON17:53
2Iida LehtonenGON19:58
3Alex Belousoff20:57
4Cameron WillIKN22:07
5Ethan LeeGON23:41
6Nick StanleyGON24:05
7Martine ValaisWHN27:40
8Oscar Murphy36:31
9Harrison Talbot40:58
10Aidan PehGON1:10:13
Jamie LeeGONmispunched

Long Line Primary

3 800 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kay, Elleoi, Tully Murphy33:49
2Harry Chighine48:38
3Johtaro + Manami Barker56:16
Savanna SweeneyWHNmispunched

Short Line Open

2 600 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Martin CousinsGON15:56
2Fergus DixonGON17:08
3Ellis LeungGON20:44
4Barbara DawsonGON22:07
5Airdrie LongGON22:30
6Ian BilmonURN22:33
7Jamie KennedyGON23:04
8Helen MurphyURN23:46
9Constance ValaisWHN24:49
10Ian McKenzieURN25:56
11Terry MurphyURN26:17
12Cheryl BluettBNN38:57
13Barbara JunghansGON40:59
14Louise BrooksSHN44:07
15Maureen OgilvieURN48:18
Andy SimpsonBFNmispunched

Short Line High School

2 600 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nick StanleyGON15:45
2Lyra SimpsonBFN18:55
3Aurelie ValaisWHN19:52
4Daniel PovahBNN27:27
5Harrison Talbot30:21
6Lucy Fairlie-Cunninghame31:26
7Charlotte + Samantha Nash39:03
8Anthony Wu41:14
9Antony ChenGON48:38
10Mingzheng XieGON48:42
Jacob PovahBNNmispunched

Short Line Primary

2 600 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Hugh Fairlie-CuninghameBFN17:59
2Zac and Alex Belousoff18:03
3Lilja LehtonenGON21:43
4Arthur LusherGON26:21
5Bianca CutbushBFN34:29
6Marcus + Mark JonesWHN35:38
7Jordan Pang36:03
8Charlie DavisKnox36:26
9Callum + Ben39:22
10Hugh DixonKnox39:46
10Aran FlemingKnox39:46
12Lachlan IfieldKnox39:54
13Rex + Helena + Max + Sofia48:30
14Edie MarkURN1:09:32

Score Open

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Graham & David McMahonGON25025:58

Score High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nicolas LiuGON35029:00

Score Primary

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1The Ploegs35021:06
2Freya, Will and Sophia Reid35025:05
3Joel Cunningham35041:13
4Amelia Cunningham35041:14
5Max PovahBNN30017:35

Warm Up Open

900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mark LusherGON9:26
2Dick OgilvieURN12:42

Warm Up High School

900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nick StanleyGON6:49
2Harrison Talbot7:47

Warm Up Primary

900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur LusherGON9:21
2James, Nick, Thomas, Joanne Stow14:46
3Emily EalesGON19:21
4Sophie EalesGON23:13

Please report errors in the result list to the organiser.