Orienteering Australia

Official results for Newcastle SS Event 6

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle SS Event 6
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 20 November 2019

Classes: Show all | Men | Women | Team | Pram | Walker

Men

37 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Robert BennettNC.N54246:19
2Alex MasseyNC.N50145:59
3Andrew MorrisNC.N48145:43
4Clint LawrenceNC.N48246:23
5Justin StaffordNC.N48246:51
6Damian WelbourneNC.N4744:53
7Stephane BrindelNC.N45246:47
8Kendall O'ConnorNC.N4343:11
9Emile AltmannNC.N4243:54
10Andrew HaighNC.N41145:45
11Bjorn MellaNC.N4044:52
12Graeme TaplinNC.N3944:21
13Matthew BrownNC.N39145:44
14Steven RobertsNC.N38347:05
15Andrew KillenNC.N38448:12
16Malcolm RobertsNC.N38449:00
17Glenn BurgessNC.N37145:33
18Jon SayersNC.N3644:11
19Geoff TodkillNC.N36347:56
20Ian DempseyNC.N3544:16
21Greigor ScottNC.N35145:50
22Tony DanksNC.N35246:32
23Shane TrotterNC.N35246:39
24Brock SmithNC.N34246:01
25Greg BaconNC.N34347:28
26Adrian PlaskittNC.N3344:01
27Shane JenkinsNC.N33145:35
28Ryan PuklowskiNC.N3243:44
29Glenn DowneyNC.N31448:41
30John ShawNC.N2944:53
31Rob LanghamNC.N28448:39
32Thomas CordingleyNC-N2742:05
33Geoff PeelNC.N2644:26
34Jim LeeNC.N2644:35
35Neil CurryerNC.N23348:00
36Peter OrrNC.N22448:44
37Paul KillenNC.N17851:14

Women

18 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nicole HaighNC.N44448:21
2Samantha HoweNC.N4343:11
3Carolyn MatthewsNC.N4244:46
4Clare WilliamsNC.N41549:55
5Jessica LawrenceNC.N34549:11
6Amy PhillipsNC.N3339:46
7Bridget BennettNC.N33145:06
8Denise JonesNC.N3042:49
9Christine O'NeillNC.N281253:03
10Bridget WhiteheadNC.N25951:38
11Lisa LampeNC.N2342:55
12Carolyn RigbyNC.N21347:57
13Bernadette BennettNC.N21549:06
14Karen MoranteNC.N20246:20
15Myvanwy McIlveenNC.N20851:15
16Ginaya DunnNC.N19145:47
17Elizabeth BunnNC.N15549:44
18Sally QuillNC.N15549:57

Team

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Katherine Dynon and Lisa FreeburnNC.N3042:52
2Nichole Dean and Lainee PearsonNC.N2842:54
3Naomi and Presley ScoullerNC-N2544:21
4Marg and Rob CookNC.N2443:09
5Tracy Phillips and Ann MontgomeryNC.N19145:04
6Narelle and Pierryck ArblasterNC.N1643:16
7Melita Emma and WadeNC.N1442:09
8Richard Baker and Thomas MangrallNC.N41353:52

Pram

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Damon and Laura Vand Der MaatNC.N18246:29

Walker

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Viola O'ConnorNO2442:48
2Ingrid OblasserNC.N21246:29
3Kerry BaconNC.N2044:37
4Deanne ShawNC.N19246:21
5Maria OrrNC.N17347:48
6Thomas BunnNC.N1543:49
7Jack HartNC.N2757:17

Please report errors in the result list to the organiser.