Orienteering Australia

Official results for WSOS Event #4 at Guildford West Sportsground (Foray St)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: WSOS Event #4 at Guildford West Sportsground (Foray St)
Organiser: Western and Hills Orienteers
Date: Sunday 5 January 2020

Classes: Show all | Long | Short | Mini | Score

Long Line

19 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Craig RoachSouthern Highlands Orienteers32:39
2Amanda ParkerWestern and Hills Orienteers41:04
3John MurrayWestern and Hills Orienteers42:35
4Linda SestaUringa Orienteers43:19
5Ian FroudeIllawarra Kareelah Orienteers44:24
6John McGannSouthern Highlands Orienteers44:59
7Melissa JosephGaringal Orienteers46:36
8Bob MorganBennelong Northside Orienteers47:45
9Wayne PepperBennelong Northside Orienteers48:50
10Rochelle CoxGaringal Orienteers50:03
11Ian MillerWestern and Hills Orienteers57:47
12Kieran JosephGaringal Orienteers58:14
13Dan RedfernGaringal Orienteers1:04:50
14Ian BlaydenGaringal Orienteers1:14:13
15Louise BrooksSouthern Highlands Orienteers1:25:14
16Andrew Vesey-WellsWestern and Hills Orienteers1:27:15
17Dennis SparlingGaringal Orienteers1:28:11
John BrayanGaringal Orienteersmispunched
Tim PerryWestern and Hills Orienteersmispunched

Short Line

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Curtis PepperBennelong Northside Orienteers19:03
2Anthony SaundersWestern and Hills Orienteers19:59
3Scarlett SaundersWestern and Hills Orienteers25:37
4Matilda SaundersWestern and Hills Orienteers26:08
5Constance ValaisWestern and Hills Orienteers31:34
6Dave LottyUringa Orienteers32:36
7Janet MorrisWestern and Hills Orienteers35:08
8Barry HanlonWestern and Hills Orienteers44:33
Becki SteinGaringal Orienteers-23:10:57
Kathryn Vaughan & Annabelle Di BariWestern and Hills Orienteersdid not start

Mini

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Elliott McQuillanWestern and Hills Orienteers9:05
2Aiden McQuillanWestern and Hills Orienteers10:47

Score

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mathew CollinUringa Orienteers300036:37
2Andrew SmithGaringal Orienteers300037:22
3Toni BachvarovaGaringal Orienteers300039:56
4Richard PattisonBennelong Northside Orienteers300040:56
5Jeff LulandNo club250038:56
6Joanne & Alex KranenburgNo club1801045:33
7Ryan PattisonBennelong Northside Orienteers1600-23:14:55
8Ian McKenzieUringa Orienteers802201:06:42
9Phoebe Blanks and Sstephen BlanksBig Foot Orienteers302001:04:34
10Yvonne FilleryWestern and Hills Orienteers202001:04:30
11Barry PearceWestern and Hills Orienteers02901:13:46

Please report errors in the result list to the organiser.