Orienteering Australia

Official results for Newcastle SS Event 15

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle SS Event 15
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 5 February 2020

Men

36 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex MasseyNC N64-341:15
2Steven TodkillNC N60145:34
3Kasimir GregoryNC N5944:04
4Tim DomanNC N59145:14
5Scott SimsonNC N58246:10
6Andrew Morrisnone57347:48
7Justin StaffordNC N56549:12
8Keith Cassilles Southgatenone5445:00
9Robert VincentNC N52246:35
10Damian WelbourneNC N52246:47
11Stuart KurtzNC N51246:19
12Clint LawrenceNC N50246:30
13Emile AltmannNC N47246:27
14Andrew KillenNC N47246:41
15Malcolm RobertsNC N47347:34
16Geoff TodkillNC N4644:32
17Steven RobertsNC N46145:09
18Greg BaconNC N45145:21
19Shane TrotterNC N45246:53
20Ian DempseyNC N4344:33
21Ryan Puklowskinone43246:46
22Greigor ScottNC N4244:34
23Graeme TaplinNC N41145:05
24Shane JenkinsNC N41145:25
25Justin Goodwinnone37145:13
26Geoff PeelNC N36145:57
27Neil CurryerNC N35145:01
28Paul KillenNC N3443:22
29John LinichNC N3444:39
30Mike WardGO N3444:43
31Peter OrrNC N31448:25
32Jon Sayersnone311153:00
33Jim LeeNC N29750:02
34Bert van NettenNC N2743:39
35Glenn BurgessNC N2325:55
36Marty Staffordnone211253:13

Women

22 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Samantha HoweNC N50246:03
2Gayle QuantockNC N47246:04
3Carolyn MatthewsNC N4443:36
4Jessica LawrenceNC N4444:48
5Sally-Anne HendersonNC N4244:08
6Clare WilliamsNC N42650:49
7Kristina Staffordnone3944:20
8Bronwyn StaffordNC N39145:39
9Sharon BurgessNC N37145:28
10Bridget WhiteheadNC N3641:02
11Myvanwy McIlveenNC N3541:29
12Bernadette Bennettnone33449:59
13Carolyn RigbyNC N3244:14
14Lisa LampeNC N32145:08
15Salme FullerNC N3142:49
16Amylee RobertsonNC N3143:49
17Caroline JenkinsNC N3144:38
18Katrina Reynoldsnone31347:06
19Narelle Arblasternone2943:35
20Pamela MontgomeryNC N2243:07
21Elizabeth BunnNC N2243:44
22Sally QuillNC N22347:12

Team

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Katherine Dynon and Lisa Freeburnnone44145:09
2Stacey Bryce and Clare Cooknone3344:23
3Marg and Rob CookNC N2943:23
4Steve and Trish Guynone2742:42
5Timothy Maher and Allse Nytroenone2141:08
6Jillian Lexy Lani and Theo de Malmanchenone2043:05
7Ian and Sapphire McCracken and Barbara and Maisie TownNC N1943:38
8Rosie Greg Alex and Liam Elliottnone1643:28
9Jack Hart and MarianNC N13650:01

Pram

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Damon Vandervantnone2843:03

Walker

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Maria OrrNC N3044:56
2Ingrid OblasserNC N2644:06
3Kerry BaconNC N2341:39
4Thomas BunnNC N2344:00

Please report errors in the result list to the organiser.