Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #11: Black Mountain

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #11: Black Mountain
Organiser: Parawanga Orienteers
Date: Wednesday 5 February 2020

Classes: Show all | M1MO | M1MJ | M1MM | M1WO | M1WJ | M1WM | M1Team | M2MO | M2MJ | M2MM | M2WO | M2WJ | M2WM | M2Team | EMO | EMJ | EMM | EWO | EWJ | EWM | ETeam | VEMO | VEMJ | VEMM | VEWO | VEWJ | VEWM | VETeam | M1TRMA | M1TRMB

PO A

32 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Alice RadajewskiEasy: W: Junior (1)48:5420:22
1Owen RadajewskiMod 1: M: Junior (5)48:539:03
1Tessa RadajewskiVEasy: W: Junior (6)26:5914:59
1Joshua ManitiVEasy: M: Junior (3)37:3420:52
1Christine ManitiVEasy: W: Masters (1)37:3520:52
1Phil WalkerMod 2: M: Masters (17)29:348:57
1Charlie FeldEasy: M: Junior (3)35:1614:41
2Caitlyn ManitiVEasy: W: Junior (6)27:36+0:3715:20
2Thurein HalpinEasy: M: Junior (3)41:07+5:5117:07
2Layla GoshtiMod 2: W: Junior (3)1:23:45+41:3025:22
2Fryderyk PryjmaMod 1:TrainingMapA (13)34:10+1:066:19
3Paul CuthbertMod 1: M: Masters (15)45:09+3:158:21
4Sanda HalpinVEasy: W: Junior (6)32:54+5:5518:16
4Anna HasanMod 2: W: Masters (13)49:12+20:1614:54
5Tara SutherlandMod 1: W: Masters (5)1:02:38+20:4411:35
5Michael GuthrieMod 1: M: Junior (5)1:09:58+21:0512:57
5Robert FisherMod 2: M: Masters (17)38:58+9:2411:48
5Tahlia ManitiVEasy: W: Junior (6)37:15+10:1620:41
7Elizabeth DunbarMod 2: W: Masters (13)56:11+27:1517:01
9Jon GlanvilleMod 1: M: Masters (15)59:46+17:5211:04
10Pat MiethkeMod 2: W: Masters (13)1:12:39+43:4322:00
10Martin EtheringtonMod 1: M: Masters (15)1:09:45+27:5112:54
11David HoggMod 2: M: Masters (17)47:25+17:5114:22
12Ann IngwersenMod 2: W: Masters (13)1:24:10+55:1425:30
13James HeyesMod 1:TrainingMapA (13)1:19:58+46:5414:48
17Lawrie BrownMod 2: M: Masters (17)1:06:14+36:4020:04
Alicia ManitiVEasy: W: Junior (6)mispunched
Ian CrellinMod 1: M: Masters (15)mispunched
Thomas FisherMod 2: M: Junior (4)did not finish
Geoff WoodMod 1: M: Masters (15)did not finish
Narasimha Rao BandiMod 1: M: Masters (15)did not finish
Tim CoxMod 2: M: Masters (17)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.