Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #2: Jerrabomberra Primary School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #2: Jerrabomberra Primary School
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 19 January 2020

Classes: Show all | MO | MJ | MM | WO | WJ | WM

Men: Open

3 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Fryderyk PryjmaParawanga Orienteers12:314:02
2Tomas KrajcaRed Roos15:13+2:424:54
Paul de JonghBushflyersdid not start
Andrew SlatteryRed Roosdid not start

Men: Junior

3 100 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ryan StocksBushflyers13:464:26
2Owen RadajewskiParawanga Orienteers15:32+1:465:00
3David StocksBushflyers16:24+2:385:17
4Elye DentRed Roos16:50+3:045:25
5Jacob MillerOrienteering ACT20:41+6:556:40
6Patrick Shelton AgarAbominable O-Men21:25+7:396:54
7Alex RicksGrammar Senior22:48+9:027:21
8Connor DentRed Roos23:11+9:257:28
9Hayden DentRed Roos24:30+10:447:54
10Sam MorrisBennelong Northside Orienteers31:29+17:4310:09
11Julian WilliamsonBushflyers36:11+22:2511:40
12Peter AndersenBushflyers51:42+37:5616:40
Harriet WilliamsonBushflyersmispunched
Zac NeedhamRed Roosmispunched
Ben HobsonBushflyersdid not start
Bodie TerrillBushflyersdid not start
Brendan WilsonBushflyersdid not start
Joseph WilsonBushflyersdid not start

Men: Masters

3 100 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Martin DentRed Roos13:344:22
2Matthew CraneAbominable O-Men14:32+0:584:41
3Grant BluettAbominable O-Men14:37+1:034:42
4Tate NeedhamRed Roos14:56+1:224:49
5Jonathan RicksRed Roos18:07+4:335:50
6Eoin RotheryRed Roos18:36+5:026:00
7Davin FifieldRed Roos19:12+5:386:11
8Stephen StillAbominable O-Men19:47+6:136:22
9Tim CochraneParawanga Orienteers21:01+7:276:46
10Chris AndersenBushflyers21:05+7:316:48
11Morten PedersenParawanga Orienteers21:35+8:016:57
12Jose ZapataRed Roos21:38+8:046:58
13John Shelton AgarAbominable O-Men22:13+8:397:10
14Bruce BowenParawanga Orienteers23:21+9:477:31
15Michael RadajewskiParawanga Orienteers23:57+10:237:43
16Tony GarrParawanga Orienteers24:58+11:248:03
17Andrew HobsonBushflyers24:59+11:258:03
18Darryl ErbacherParawanga Orienteers25:44+12:108:18
19Stephen GoggsRed Roos26:20+12:468:29
20Martin WehnerWeston Emus26:25+12:518:31
21Michael BurtRed Roos27:59+14:259:01
22Eric WainwrightRed Roos28:14+14:409:06
23Andrew CheffersWeston Emus28:47+15:139:17
24Keith FifieldRed Roos33:13+19:3910:42
25John SuominenWeston Emus42:56+29:2213:50
26Barry HanlonWestern and Hills Orienteers44:31+30:5714:21
Jon GlanvilleParawanga Orienteersmispunched
Bryant AllenParawanga Orienteersmispunched
Hermann WehnerWeston Emusmispunched
Robert AllisonRed Roosmispunched
Eric MorrisBennelong Northside Orienteersmispunched
Peter AntcliffBushflyersmispunched
Matthew StocksBushflyersmispunched
Narasimha Rao BandiParawanga Orienteersdid not start
Andrew Cumming ThomOrienteering ACTdid not start
Mark GregsonRed Roosdid not start
John HardingParawanga Orienteersdid not start
Andy HoggParawanga Orienteersdid not start
Fedor IskhakovRed Roosdid not start
Bill JonesRed Roosdid not start
Ken MansellBushflyersdid not start
Maurice PattenRed Roosdid not start
Matthew PurcellGrammar Seniordid not start
Greg TerrillBushflyersdid not start
Greg WilsonBushflyersdid not start

Women: Junior

3 100 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ella CuthbertParawanga Orienteers15:174:55
2Aoife RotheryRed Roos23:03+7:467:26
3Chloe MillerOrienteering ACT23:17+8:007:30
4Layla DentRed Roos25:50+10:338:20
5Justine HobsonBushflyers26:05+10:488:24
6Ella HoggParawanga Orienteers28:20+13:039:08
7Tessa RadajewskiParawanga Orienteers29:18+14:019:27
8Elizabeth AndersenBushflyers31:14+15:5710:04
9Alice RadajewskiParawanga Orienteers33:05+17:4810:40
10Mira WalterRed Roos39:16+23:5912:40
11Katy HoggParawanga Orienteers40:02+24:4512:54
Maria DeptulskaRed Roosmispunched
Elin ErneOrienteering ACTdid not start
Ariadna IskhakovaRed Roosdid not start
Ingrid Shelton AgarAbominable O-Mendid not start
Zoe TerrillBushflyersdid not start

Women: Masters

3 100 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon JonesAbominable O-Men16:145:14
2Kathie DentRed Roos18:00+1:465:48
3Phoebe DentRed Roos21:46+5:327:01
4Cath ChalmersRed Roos21:49+5:357:02
5Natalie SmithParawanga Orienteers22:05+5:517:07
6Tara SutherlandParawanga Orienteers24:52+8:388:01
7Edith GrayAbominable O-Men25:08+8:548:06
8Anna HasanParawanga Orienteers25:35+9:218:15
9Mary BullockBushflyers26:27+10:138:31
10Jennifer WebbAbominable O-Men29:09+12:559:24
11Michelle CochraneParawanga Orienteers31:24+15:1010:07
12Jo HobsonBushflyers31:55+15:4110:17
13Elise KennedyBennelong Northside Orienteers32:23+16:0910:26
14Deirdre SharkeyParawanga Orienteers33:05+16:5110:40
15Liz AbbottParawanga Orienteers34:48+18:3411:13
16Elizabeth DunbarParawanga Orienteers35:10+18:5611:20
17Pat MiethkeParawanga Orienteers35:13+18:5911:21
18Hind NeedhamRed Roos36:29+20:1511:46
19Barbara MartinParawanga Orienteers38:47+22:3312:30
20Allison JonesRed Roos39:17+23:0312:40
21Jill WalkerParawanga Orienteers39:42+23:2812:48
22Janet MorrisWestern and Hills Orienteers43:25+27:1114:00
23Josephine AndersenBushflyers52:14+36:0016:50
Judy AllisonRed Roosmispunched
Jane BarnettBushflyersdid not start
Sue GarrParawanga Orienteersdid not start
Susan HallissyBushflyersdid not start
Carol HardingBushflyersdid not start
Marina IskhakovaRed Roosdid not start
Jenna LinehanRed Roosdid not start
Silke SpeierBushflyersdid not start
Chris StocksBushflyersdid not start
Kirsten WehnerWeston Emusdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.