Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #3: Orana School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #3: Orana School
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 2 February 2020

Classes: Show all | MO | MJ | MM | WO | WJ | WM

Men: Open

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tomas KrajcaRed Roos14:336:03
2Jesse PiiroinenBushflyers19:14+4:418:00
Paul de JonghBushflyersdid not start
Fryderyk PryjmaParawanga Orienteersdid not start
Andrew SlatteryRed Roosdid not start

Men: Junior

2 400 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Patrick MillerBushflyers14:195:57
2Tristan MillerBushflyers16:24+2:056:50
3Toby LangBushflyers16:49+2:307:00
4Owen RadajewskiParawanga Orienteers20:22+6:038:29
5Joseph WilsonBushflyers21:24+7:058:55
6Zac NeedhamRed Roos22:40+8:219:26
7Patrick Shelton AgarAbominable O-Men23:11+8:529:39
8Jacob MillerOrienteering ACT24:19+10:0010:07
9Josh RobardsBushflyers25:46+11:2710:44
10Joshua MansellBushflyers26:49+12:3011:10
11Sam MorrisBennelong Northside Orienteers55:57+41:3823:18
Brendan WilsonBushflyersmispunched
Alex RicksGrammar Seniormispunched
Peter AndersenBushflyersdid not start
Connor DentRed Roosdid not start
Elye DentRed Roosdid not start
Hayden DentRed Roosdid not start
Ben HobsonBushflyersdid not start
David StocksBushflyersdid not start
Ryan StocksBushflyersdid not start
Bodie TerrillBushflyersdid not start
Julian WilliamsonBushflyersdid not start

Men: Masters

2 400 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant BluettAbominable O-Men13:385:40
2Ben RattrayRed Roos15:32+1:546:28
3Mark BourneAbominable O-Men16:17+2:396:47
4Eric MorrisBennelong Northside Orienteers16:22+2:446:49
5Tate NeedhamRed Roos17:08+3:307:08
6Eoin RotheryRed Roos18:27+4:497:41
7Mark GregsonRed Roos18:33+4:557:43
8Jonathan RicksRed Roos19:16+5:388:01
9Davin FifieldRed Roos19:54+6:168:17
10Martin WehnerWeston Emus19:58+6:208:19
11Ken MansellBushflyers21:14+7:368:50
12Tim CochraneParawanga Orienteers21:59+8:219:09
13Bruce BarnettBushflyers22:29+8:519:22
14Stephen GoggsRed Roos23:24+9:469:45
15Ari PiiroinenBushflyers25:23+11:4510:34
16Jon GlanvilleParawanga Orienteers26:11+12:3310:54
17Rohan HyslopParawanga Orienteers26:22+12:4410:59
18Peter AntcliffBushflyers27:10+13:3211:19
19Michael RadajewskiParawanga Orienteers27:16+13:3811:21
20Jose ZapataRed Roos27:25+13:4711:25
21Bill JonesRed Roos28:34+14:5611:54
22Greg WilsonBushflyers29:24+15:4612:15
23Maurice PattenRed Roos30:12+16:3412:35
24David JenkinsBushflyers30:29+16:5112:42
25Keith FifieldRed Roos31:24+17:4613:05
26Andrew CheffersWeston Emus34:38+21:0014:25
27Bryant AllenParawanga Orienteers38:33+24:5516:03
28Michael TedeschiRed Roos45:51+32:1319:06
29John SuominenWeston Emus47:00+33:2219:35
Hermann WehnerWeston Emusmispunched
Tony GarrParawanga Orienteersmispunched
Robert AllisonRed Roosmispunched
Bruce BowenParawanga Orienteersmispunched
John Shelton AgarAbominable O-Menmispunched
Michael BurtRed Roosmispunched
Chris AndersenBushflyersmispunched
Narasimha Rao BandiParawanga Orienteersdid not start
Matthew CraneAbominable O-Mendid not start
Andrew Cumming ThomOrienteering ACTdid not start
Martin DentRed Roosdid not start
John HardingParawanga Orienteersdid not start
Andrew HobsonBushflyersdid not start
Andy HoggParawanga Orienteersdid not start
Fedor IskhakovRed Roosdid not start
Morten PedersenParawanga Orienteersdid not start
Matthew PurcellGrammar Seniordid not start
Stephen StillAbominable O-Mendid not start
Matthew StocksBushflyersdid not start
Greg TerrillBushflyersdid not start
Eric WainwrightRed Roosdid not start

Women: Open

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Amanda IsaksenParawanga Orienteers25:3410:39
2Rebecca TedeschiRed Roos45:49+20:1519:05

Women: Junior

2 400 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Caitlin YoungBushflyers18:307:42
2Zoe TerrillBushflyers25:36+7:0610:40
3Ingrid Shelton AgarAbominable O-Men25:47+7:1710:44
4Maria DeptulskaRed Roos26:42+8:1211:07
5Tessa RadajewskiParawanga Orienteers29:35+11:0512:19
6Chloe MillerOrienteering ACT31:24+12:5413:05
Alice RadajewskiParawanga Orienteersmispunched
Harriet WilliamsonBushflyersmispunched
Elizabeth AndersenBushflyersdid not start
Ella CuthbertParawanga Orienteersdid not start
Layla DentRed Roosdid not start
Elin ErneOrienteering ACTdid not start
Justine HobsonBushflyersdid not start
Ella HoggParawanga Orienteersdid not start
Katy HoggParawanga Orienteersdid not start
Ariadna IskhakovaRed Roosdid not start
Aoife RotheryRed Roosdid not start
Mira WalterRed Roosdid not start

Women: Masters

2 400 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon JonesAbominable O-Men17:307:17
2Marina IskhakovaRed Roos18:41+1:117:47
3Mace NeveRed Roos20:03+2:338:21
4Cath ChalmersRed Roos23:26+5:569:45
5Cathy HoggParawanga Orienteers23:59+6:299:59
6Phoebe DentRed Roos24:04+6:3410:01
7Edith GrayAbominable O-Men24:25+6:5510:10
8Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers25:41+8:1110:42
9Silke SpeierBushflyers29:14+11:4412:10
10Valerie BarkerBushflyers29:43+12:1312:22
11Sue GarrParawanga Orienteers30:54+13:2412:52
12Elizabeth DunbarParawanga Orienteers32:06+14:3613:22
13Kirsten WehnerWeston Emus32:26+14:5613:30
14Mary BullockOrienteering ACT33:50+16:2014:05
15Liz AbbottParawanga Orienteers35:28+17:5814:46
16Jenna LinehanRed Roos38:24+20:5416:00
17Judy AllisonRed Roos39:22+21:5216:24
18Michelle CochraneParawanga Orienteers39:23+21:5316:24
19Hind NeedhamRed Roos42:04+24:3417:31
20Jackie TrotterRed Roos43:59+26:2918:19
21Barbara MartinParawanga Orienteers46:17+28:4719:17
22Elise KennedyBennelong Northside Orienteers49:09+31:3920:28
Deirdre SharkeyParawanga Orienteersmispunched
Anna HasanParawanga Orienteersmispunched
Pat MiethkeParawanga Orienteersdid not start
Josephine AndersenBushflyersdid not start
Jane BarnettBushflyersdid not start
Kathie DentRed Roosdid not start
Susan HallissyBushflyersdid not start
Carol HardingBushflyersdid not start
Jo HobsonBushflyersdid not start
Allison JonesRed Roosdid not start
Natalie SmithParawanga Orienteersdid not start
Chris StocksBushflyersdid not start
Tara SutherlandParawanga Orienteersdid not start
Jennifer WebbAbominable O-Mendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.