Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #5: Deakin Offices

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #5: Deakin Offices
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 16 February 2020

Classes: Show all | MO | MJ | MM | WO | WJ | WM

Men: Open

2 800 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Fryderyk PryjmaParawanga Orienteers13:254:47
2Duncan CurrieGaringal Orienteers15:33+2:085:33
3Tomas KrajcaRed Roos15:41+2:165:36
4Paul de JonghBushflyers36:12+22:4712:55
Andrew SlatteryRed Roosdid not start

Men: Junior

2 800 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David StocksBushflyers15:185:27
2Toby LangBushflyers17:11+1:536:08
3Andrew KerrParawanga Orienteers17:14+1:566:09
4Owen RadajewskiParawanga Orienteers18:35+3:176:38
5Brendan WilsonBushflyers19:52+4:347:05
6Zac NeedhamRed Roos20:25+5:077:17
7Jacob MillerOrienteering ACT22:29+7:118:01
8Elye DentRed Roos22:31+7:138:02
9Patrick Shelton AgarAbominable O-Men22:34+7:168:03
10Joseph WilsonBushflyers22:39+7:218:05
11Hayden DentRed Roos25:37+10:199:08
12Josh RobardsBushflyers31:05+15:4711:06
13Sam MorrisBennelong Northside Orienteers40:53+25:3514:36
14Peter AndersenBushflyers48:55+33:3717:28
15Julian WilliamsonBushflyers50:45+35:2718:07
16Amira HibberdBushflyers1:04:27+49:0923:01
Connor DentRed Roosmispunched
Alex RicksGrammar Seniormispunched
Ryan StocksBushflyersmispunched
Ben HobsonBushflyersdid not start
Bodie TerrillBushflyersdid not start

Men: Masters

2 800 m, 41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Martin DentRed Roos14:325:11
2Grant BluettAbominable O-Men14:42+0:105:15
3Mark BourneAbominable O-Men16:59+2:276:03
4Tate NeedhamRed Roos17:38+3:066:17
5Eric MorrisBennelong Northside Orienteers17:50+3:186:22
6Eoin RotheryRed Roos19:03+4:316:48
7Jonathan RicksRed Roos20:22+5:507:16
8Graham FifieldRed Roos20:42+6:107:23
9Fedor IskhakovRed Roos21:04+6:327:31
10Martin WehnerWeston Emus21:31+6:597:41
11Stephen StillAbominable O-Men22:01+7:297:51
12Matthew PurcellGrammar Senior22:04+7:327:52
13Phil WalkerParawanga Orienteers22:21+7:497:58
14Chris AndersenBushflyers22:40+8:088:05
15Ken MansellBushflyers23:32+9:008:24
16Bruce BowenParawanga Orienteers23:52+9:208:31
17Jon GlanvilleParawanga Orienteers23:59+9:278:33
18Jose ZapataRed Roos24:02+9:308:35
19Stephen GoggsRed Roos24:16+9:448:40
20Andrew HobsonBushflyers26:24+11:529:25
21David JenkinsBushflyers26:34+12:029:29
22Greg WilsonBushflyers26:46+12:149:33
23Tony GarrParawanga Orienteers26:51+12:199:35
24Nick DentCentral Coast Orienteers27:09+12:379:41
25Michael RadajewskiParawanga Orienteers28:54+14:2210:19
26Peter AntcliffBushflyers29:57+15:2510:41
27Michael BurtRed Roos30:36+16:0410:55
28David HoggParawanga Orienteers33:37+19:0512:00
29Robert AllisonRed Roos34:09+19:3712:11
30Maurice PattenRed Roos35:44+21:1212:45
31Keith FifieldRed Roos37:34+23:0213:25
32Corinne ValeBushflyers38:35+24:0313:46
33Bryant AllenParawanga Orienteers39:21+24:4914:03
34John HardingParawanga Orienteers39:50+25:1814:13
35Michael TedeschiRed Roos48:41+34:0917:23
Darryl ErbacherParawanga Orienteersmispunched
John SuominenWeston Emusmispunched
Hermann WehnerWeston Emusmispunched
John Shelton AgarAbominable O-Menmispunched
Tim CochraneParawanga Orienteersmispunched
Andrew Cumming ThomOrienteering ACTmispunched
Narasimha Rao BandiParawanga Orienteersdid not start
Andrew CheffersWeston Emusdid not start
Matthew CraneAbominable O-Mendid not start
Davin FifieldRed Roosdid not start
Mark GregsonRed Roosdid not start
Andy HoggParawanga Orienteersdid not start
Bill JonesRed Roosdid not start
Morten PedersenParawanga Orienteersdid not start
Matthew StocksBushflyersdid not start
Greg TerrillBushflyersdid not start
Eric WainwrightRed Roosdid not start

Women: Open

2 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tara MelhuishParawanga Orienteers18:106:29

Women: Junior

2 800 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ella CuthbertParawanga Orienteers17:106:07
2Elin ErneOrienteering ACT17:56+0:466:24
3Maria DeptulskaRed Roos25:33+8:239:07
4Justine HobsonBushflyers26:30+9:209:27
5Alice RadajewskiParawanga Orienteers31:03+13:5311:05
6Elizabeth AndersenBushflyers41:48+24:3814:55
Harriet WilliamsonBushflyersmispunched
Chloe MillerOrienteering ACTmispunched
Tessa RadajewskiParawanga Orienteersmispunched
Layla DentRed Roosdid not start
Ella HoggParawanga Orienteersdid not start
Katy HoggParawanga Orienteersdid not start
Ariadna IskhakovaRed Roosdid not start
Alexandra JolleyParawanga Orienteersdid not start
Aoife RotheryRed Roosdid not start
Ingrid Shelton AgarAbominable O-Mendid not start
Zoe TerrillBushflyersdid not start
Mira WalterRed Roosdid not start

Women: Masters

2 800 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon JonesAbominable O-Men16:245:51
2Kathie DentRed Roos18:02+1:386:26
3Mace NeveRed Roos19:41+3:177:01
4Jo AllisonRed Roos21:19+4:557:36
5Ana HercegParawanga Orienteers22:14+5:507:56
6Cath ChalmersRed Roos23:21+6:578:20
7Silke SpeierBushflyers25:32+9:089:07
8Phoebe DentRed Roos25:49+9:259:13
9Edith GrayAbominable O-Men26:07+9:439:19
10Hilary WoodCentral Coast Orienteers28:18+11:5410:06
11Carol HardingBushflyers28:43+12:1910:15
12Jennifer WebbAbominable O-Men29:29+13:0510:31
13Anna HasanParawanga Orienteers29:34+13:1010:33
14Deirdre SharkeyParawanga Orienteers30:44+14:2010:58
15Chris StocksBushflyers31:57+15:3311:24
16Judy AllisonRed Roos32:40+16:1611:40
17Elizabeth DunbarParawanga Orienteers33:22+16:5811:55
18Hind NeedhamRed Roos35:08+18:4412:32
19Michelle CochraneParawanga Orienteers36:31+20:0713:02
20Kirsten WehnerWeston Emus39:12+22:4814:00
21Pat MiethkeParawanga Orienteers39:47+23:2314:12
22Susan HallissyBushflyers40:11+23:4714:21
23Elise KennedyBennelong Northside Orienteers41:36+25:1214:51
24Jill WalkerParawanga Orienteers41:43+25:1914:53
25Josephine AndersenBushflyers50:28+34:0418:01
Valerie BarkerBushflyerscompleted
Caitlin YoungBushflyerscompleted
Liz AbbottParawanga Orienteersdisqualified
Sue GarrParawanga Orienteersmispunched
Barbara MartinParawanga Orienteersmispunched
Marina IskhakovaRed Roosmispunched
Jane BarnettBushflyersdid not start
Mary BullockOrienteering ACTdid not start
Jo HobsonBushflyersdid not start
Allison JonesRed Roosdid not start
Jenna LinehanRed Roosdid not start
Natalie SmithParawanga Orienteersdid not start
Tara SutherlandParawanga Orienteersdid not start
Jackie TrotterRed Roosdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.