Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #9: Harrison School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #9: Harrison School
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 22 March 2020

Men: Open

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tomas KrajcaRed Roos19:288:06
2Andrew SlatteryRed Roos22:09+2:419:13
Paul de JonghBushflyersdid not start
Fryderyk PryjmaParawanga Orienteersdid not start

Men: Junior

2 400 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elye DentRed Roos21:038:46
2Zac NeedhamRed Roos23:11+2:089:39
3Jacob MillerOrienteering ACT23:50+2:479:55
4Patrick Shelton AgarAbominable O-Men25:03+4:0010:26
5Joseph WilsonBushflyers25:37+4:3410:40
6Hayden DentRed Roos27:13+6:1011:20
7Alex RicksGrammar Senior28:12+7:0911:45
8Toby WilsonNo club membership35:24+14:2114:45
9Connor DentRed Roos37:55+16:5215:47
Peter AndersenBushflyersmispunched
Ben HobsonBushflyersdid not start
Toby LangBushflyersdid not start
Sam MorrisBennelong Northside Orienteersdid not start
Owen RadajewskiParawanga Orienteersdid not start
Josh RobardsBushflyersdid not start
David StocksBushflyersdid not start
Ryan StocksBushflyersdid not start
Bodie TerrillBushflyersdid not start
Brendan WilsonBushflyersdid not start

Men: Masters

2 400 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Martin DentRed Roos16:186:47
2Andy HoggParawanga Orienteers19:44+3:268:13
3Tate NeedhamRed Roos20:01+3:438:20
4Jonathan RicksRed Roos22:00+5:429:10
5Matthew PurcellGrammar Senior22:32+6:149:23
6Tim CochraneParawanga Orienteers22:36+6:189:25
7Fedor IskhakovRed Roos22:38+6:209:25
8Grant McDonaldAbominable O-Men23:21+7:039:43
9Rohan HyslopParawanga Orienteers24:47+8:2910:19
10Davin FifieldRed Roos24:51+8:3310:21
11Chris AndersenBushflyers25:48+9:3010:45
12Bruce BarnettBushflyers26:46+10:2811:09
13Jon GlanvilleParawanga Orienteers27:16+10:5811:21
14Jose ZapataRed Roos27:52+11:3411:36
15Andrew Cumming ThomOrienteering ACT28:17+11:5911:47
16Tony GarrParawanga Orienteers29:40+13:2212:21
17Maurice PattenRed Roos30:25+14:0712:40
18Peter AntcliffBushflyers31:21+15:0313:03
19Bill JonesRed Roos32:41+16:2313:37
20David HoggParawanga Orienteers35:41+19:2314:52
21Greg WilsonBushflyers38:30+22:1216:02
22Robert AllisonRed Roos41:01+24:4317:05
23Keith FifieldRed Roos42:25+26:0717:40
24Bryant AllenParawanga Orienteers44:10+27:5218:24
25John HardingParawanga Orienteers50:57+34:3921:13
26John SuominenWeston Emus1:52:17+1:35:5946:47
David JenkinsBushflyersmispunched
Greg TerrillBushflyersmispunched
John Shelton AgarAbominable O-Menmispunched
Grant BluettAbominable O-Menmispunched
Michael BurtRed Roosmispunched
Eric WainwrightRed Roosmispunched
Ben RattrayRed Roosmispunched
Narasimha Rao BandiParawanga Orienteersdid not start
Mark BourneAbominable O-Mendid not start
Bruce BowenParawanga Orienteersdid not start
Matthew CraneAbominable O-Mendid not start
Stephen GoggsRed Roosdid not start
Mark GregsonRed Roosdid not start
Wayne GregsonRed Roosdid not start
Andrew HobsonBushflyersdid not start
Eric MorrisBennelong Northside Orienteersdid not start
Morten PedersenParawanga Orienteersdid not start
Michael RadajewskiParawanga Orienteersdid not start
Eoin RotheryRed Roosdid not start
Stephen StillAbominable O-Mendid not start
Matthew StocksBushflyersdid not start
Hermann WehnerWeston Emusdid not start
Martin WehnerWeston Emusdid not start

Women: Junior

2 400 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zoe TerrillBushflyers28:4611:59
2Chloe MillerOrienteering ACT28:54+0:0812:02
3Ingrid Shelton AgarAbominable O-Men29:14+0:2812:10
4Aoife RotheryRed Roos31:10+2:2412:59
5Ariadna IskhakovaRed Roos33:32+4:4613:58
6Alice RadajewskiParawanga Orienteers37:07+8:2115:27
7Elizabeth AndersenBushflyers44:51+16:0518:41
Tessa RadajewskiParawanga Orienteersmispunched
Ella CuthbertParawanga Orienteersdid not start
Layla DentRed Roosdid not start
Maria DeptulskaRed Roosdid not start
Elin ErneOrienteering ACTdid not start
Justine HobsonBushflyersdid not start
Ella HoggParawanga Orienteersdid not start
Katy HoggParawanga Orienteersdid not start
Mira WalterRed Roosdid not start

Women: Masters

2 400 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon JonesAbominable O-Men20:228:29
2Kathie DentRed Roos21:37+1:159:00
3Mace NeveRed Roos22:44+2:229:28
4Cath ChalmersRed Roos25:00+4:3810:25
5Ana HercegParawanga Orienteers25:51+5:2910:46
6Natalie SmithParawanga Orienteers26:21+5:5910:58
7Cathy HoggParawanga Orienteers26:30+6:0811:02
8Phoebe DentRed Roos27:19+6:5711:22
9Edith GrayAbominable O-Men28:31+8:0911:52
10Monika BinderParawanga Orienteers30:53+10:3112:52
11Liz AbbottParawanga Orienteers31:52+11:3013:16
12Mary McDonaldAbominable O-Men33:14+12:5213:50
13Deirdre SharkeyParawanga Orienteers34:41+14:1914:27
14Carol HardingBushflyers35:05+14:4314:37
15Judy AllisonRed Roos37:05+16:4315:27
16Valerie BarkerBushflyers37:14+16:5215:30
17Susan HallissyBushflyers38:06+17:4415:52
18Michelle CochraneParawanga Orienteers38:08+17:4615:53
19Elizabeth DunbarParawanga Orienteers38:15+17:5315:56
20Hind NeedhamRed Roos42:14+21:5217:35
Jackie TrotterRed Roosmispunched
Jennifer WebbAbominable O-Menmispunched
Sue GarrParawanga Orienteersmispunched
Marina IskhakovaRed Roosmispunched
Jane BarnettBushflyersdid not start
Mary BullockOrienteering ACTdid not start
Anna HasanParawanga Orienteersdid not start
Jo HobsonBushflyersdid not start
Allison JonesRed Roosdid not start
Elise KennedyBennelong Northside Orienteersdid not start
Barbara MartinParawanga Orienteersdid not start
Pat MiethkeParawanga Orienteersdid not start
Silke SpeierBushflyersdid not start
Chris StocksBushflyersdid not start
Tara SutherlandParawanga Orienteersdid not start
Kirsten WehnerWeston Emusdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.