Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #9: Harrison School

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #9: Harrison School
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 22 March 2020

Abominable O-Men

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Shannon JonesWomen: Masters (24)20:228:29
3Ingrid Shelton AgarWomen: Junior (8)29:14+0:2812:10
4Patrick Shelton AgarMen: Junior (10)25:03+4:0010:26
8Grant McDonaldMen: Masters (33)23:21+7:039:43
9Edith GrayWomen: Masters (24)28:31+8:0911:52
12Mary McDonaldWomen: Masters (24)33:14+12:5213:50
Jennifer WebbWomen: Masters (24)mispunched
John Shelton AgarMen: Masters (33)mispunched
Grant BluettMen: Masters (33)mispunched
Mark BourneMen: Masters (33)did not start
Matthew CraneMen: Masters (33)did not start
Stephen StillMen: Masters (33)did not start

Bennelong Northside Orienteers

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sam MorrisMen: Junior (10)did not start
Eric MorrisMen: Masters (33)did not start
Elise KennedyWomen: Masters (24)did not start

Bushflyers

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Zoe TerrillWomen: Junior (8)28:4611:59
5Joseph WilsonMen: Junior (10)25:37+4:3410:40
7Elizabeth AndersenWomen: Junior (8)44:51+16:0518:41
11Chris AndersenMen: Masters (33)25:48+9:3010:45
12Bruce BarnettMen: Masters (33)26:46+10:2811:09
14Carol HardingWomen: Masters (24)35:05+14:4314:37
16Valerie BarkerWomen: Masters (24)37:14+16:5215:30
17Susan HallissyWomen: Masters (24)38:06+17:4415:52
18Peter AntcliffMen: Masters (33)31:21+15:0313:03
21Greg WilsonMen: Masters (33)38:30+22:1216:02
Peter AndersenMen: Junior (10)mispunched
David JenkinsMen: Masters (33)mispunched
Greg TerrillMen: Masters (33)mispunched
Paul de JonghMen: Open (2)did not start
Ben HobsonMen: Junior (10)did not start
Toby LangMen: Junior (10)did not start
Josh RobardsMen: Junior (10)did not start
David StocksMen: Junior (10)did not start
Ryan StocksMen: Junior (10)did not start
Bodie TerrillMen: Junior (10)did not start
Brendan WilsonMen: Junior (10)did not start
Andrew HobsonMen: Masters (33)did not start
Matthew StocksMen: Masters (33)did not start
Justine HobsonWomen: Junior (8)did not start
Jane BarnettWomen: Masters (24)did not start
Jo HobsonWomen: Masters (24)did not start
Silke SpeierWomen: Masters (24)did not start
Chris StocksWomen: Masters (24)did not start

Grammar Senior

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Matthew PurcellMen: Masters (33)22:32+6:149:23
7Alex RicksMen: Junior (10)28:12+7:0911:45

No club membership

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Toby WilsonMen: Junior (10)35:24+14:2114:45

Orienteering ACT

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Chloe MillerWomen: Junior (8)28:54+0:0812:02
3Jacob MillerMen: Junior (10)23:50+2:479:55
15Andrew Cumming ThomMen: Masters (33)28:17+11:5911:47
Elin ErneWomen: Junior (8)did not start
Mary BullockWomen: Masters (24)did not start

Parawanga Orienteers

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Andy HoggMen: Masters (33)19:44+3:268:13
5Ana HercegWomen: Masters (24)25:51+5:2910:46
6Alice RadajewskiWomen: Junior (8)37:07+8:2115:27
6Tim CochraneMen: Masters (33)22:36+6:189:25
6Natalie SmithWomen: Masters (24)26:21+5:5910:58
7Cathy HoggWomen: Masters (24)26:30+6:0811:02
9Rohan HyslopMen: Masters (33)24:47+8:2910:19
10Monika BinderWomen: Masters (24)30:53+10:3112:52
11Liz AbbottWomen: Masters (24)31:52+11:3013:16
13Jon GlanvilleMen: Masters (33)27:16+10:5811:21
13Deirdre SharkeyWomen: Masters (24)34:41+14:1914:27
16Tony GarrMen: Masters (33)29:40+13:2212:21
18Michelle CochraneWomen: Masters (24)38:08+17:4615:53
19Elizabeth DunbarWomen: Masters (24)38:15+17:5315:56
20David HoggMen: Masters (33)35:41+19:2314:52
24Bryant AllenMen: Masters (33)44:10+27:5218:24
25John HardingMen: Masters (33)50:57+34:3921:13
Sue GarrWomen: Masters (24)mispunched
Tessa RadajewskiWomen: Junior (8)mispunched
Fryderyk PryjmaMen: Open (2)did not start
Owen RadajewskiMen: Junior (10)did not start
Narasimha Rao BandiMen: Masters (33)did not start
Bruce BowenMen: Masters (33)did not start
Morten PedersenMen: Masters (33)did not start
Michael RadajewskiMen: Masters (33)did not start
Ella CuthbertWomen: Junior (8)did not start
Ella HoggWomen: Junior (8)did not start
Katy HoggWomen: Junior (8)did not start
Anna HasanWomen: Masters (24)did not start
Barbara MartinWomen: Masters (24)did not start
Pat MiethkeWomen: Masters (24)did not start
Tara SutherlandWomen: Masters (24)did not start

Red Roos

29 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Elye DentMen: Junior (10)21:038:46
1Martin DentMen: Masters (33)16:186:47
1Tomas KrajcaMen: Open (2)19:288:06
2Kathie DentWomen: Masters (24)21:37+1:159:00
2Zac NeedhamMen: Junior (10)23:11+2:089:39
2Andrew SlatteryMen: Open (2)22:09+2:419:13
3Mace NeveWomen: Masters (24)22:44+2:229:28
3Tate NeedhamMen: Masters (33)20:01+3:438:20
4Jonathan RicksMen: Masters (33)22:00+5:429:10
4Aoife RotheryWomen: Junior (8)31:10+2:2412:59
4Cath ChalmersWomen: Masters (24)25:00+4:3810:25
5Ariadna IskhakovaWomen: Junior (8)33:32+4:4613:58
6Hayden DentMen: Junior (10)27:13+6:1011:20
7Fedor IskhakovMen: Masters (33)22:38+6:209:25
8Phoebe DentWomen: Masters (24)27:19+6:5711:22
9Connor DentMen: Junior (10)37:55+16:5215:47
10Davin FifieldMen: Masters (33)24:51+8:3310:21
14Jose ZapataMen: Masters (33)27:52+11:3411:36
15Judy AllisonWomen: Masters (24)37:05+16:4315:27
17Maurice PattenMen: Masters (33)30:25+14:0712:40
19Bill JonesMen: Masters (33)32:41+16:2313:37
20Hind NeedhamWomen: Masters (24)42:14+21:5217:35
22Robert AllisonMen: Masters (33)41:01+24:4317:05
23Keith FifieldMen: Masters (33)42:25+26:0717:40
Jackie TrotterWomen: Masters (24)mispunched
Marina IskhakovaWomen: Masters (24)mispunched
Michael BurtMen: Masters (33)mispunched
Eric WainwrightMen: Masters (33)mispunched
Ben RattrayMen: Masters (33)mispunched
Stephen GoggsMen: Masters (33)did not start
Mark GregsonMen: Masters (33)did not start
Wayne GregsonMen: Masters (33)did not start
Eoin RotheryMen: Masters (33)did not start
Layla DentWomen: Junior (8)did not start
Maria DeptulskaWomen: Junior (8)did not start
Mira WalterWomen: Junior (8)did not start
Allison JonesWomen: Masters (24)did not start

Weston Emus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26John SuominenMen: Masters (33)1:52:17+1:35:5946:47
Hermann WehnerMen: Masters (33)did not start
Martin WehnerMen: Masters (33)did not start
Kirsten WehnerWomen: Masters (24)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.