Orienteering Australia

Official results for Sydney Sprints #3 - Pyrmont

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sydney Sprints #3 - Pyrmont
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Sunday 16 February 2020

Classes: Show all | Long | Medium | Short

Long

61 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ewan ShinglerBig Foot Orienteers0017:33
2Aidan DawsonGaringal Orienteers0018:17
3Adam Potternone0019:36
4Andrew HillWestern and Hills Orienteers0020:13
5Bart VonhoffBig Foot Orienteers0020:26
6Richard MountstephensBig Foot Orienteers0020:51
7Stephen Melhuishnone0021:59
8Toby WilsonGaringal Orienteers0022:32
9Wayne EliotUringa Orienteers0022:53
10Atte LahtinenGoldseekers Orienteers0023:09
11Kelvin MengUringa Orienteers0024:15
12Nea ShinglerBig Foot Orienteers0024:18
13Andy SimpsonBig Foot Orienteers0024:22
14Michael Ridley-SmithGaringal Orienteers0024:46
15Shane DoyleUringa Orienteers0025:33
16Istvan KerteszGaringal Orienteers0026:02
17Lilja LehtonenGaringal Orienteers0026:27
18Iida LehtonenGaringal Orienteers0026:34
19Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers0026:35
19Michael WarltersUringa Orienteers0026:35
21Mark ShinglerBig Foot Orienteers0026:51
22Steven RobertsNewcastle Orienteering Club0027:13
23Tracy MarshBig Foot Orienteers0027:17
24Peter FozoGaringal Orienteers0027:38
25Karin HefftnerGaringal Orienteers0029:31
26Carolyn HauptGaringal Orienteers0029:42
27Ori GudesUringa Orienteers0029:47
28Reinaldo HordWestern and Hills Orienteers0029:54
29Peter AnnettsGaringal Orienteers0030:46
30Keith PovahBennelong Northside Orienteers0031:01
31Jim MackayUringa Orienteers0031:12
32Serena DoyleUringa Orienteers0031:13
33Nikolett HalmaiGaringal Orienteers0031:43
34Ian JessupGaringal Orienteers0031:46
35Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers0031:53
36Ross BarrGaringal Orienteers0031:54
37John BrayanGaringal Orienteers0032:01
38Melissa JosephGaringal Orienteers0032:24
39Peter McConaghyGaringal Orienteers0032:48
40Larry WeissGaringal Orienteers0032:52
41Sharon LambertBennelong Northside Orienteers0032:56
42Kieran JosephGaringal Orienteers0033:13
43Holly RobertsGaringal Orienteers0033:18
44Melissa AnnettsGaringal Orienteers0033:24
44Martin CousinsGaringal Orienteers0033:24
46Ian McKenzieUringa Orienteers0033:44
47Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers0034:01
48Colin BurnettGaringal Orienteers0034:39
49Andrew LumsdenBig Foot Orienteers0034:55
50Ted WoodleyGaringal Orienteers0035:46
51Peter ThomasonBennelong Northside Orienteers0035:59
52Bob MorganBennelong Northside Orienteers0036:28
53Terry BluettBennelong Northside Orienteers0037:55
54Michelle PovahBennelong Northside Orienteers0037:59
55Joel & Rose HaasdykUringa Orienteers0038:42
56Dan RedfernGaringal Orienteers0039:28
57Anthony Saveskinone0041:10
58Ron JunghansGaringal Orienteers0044:41
59Cameron Duncannone00mispunched
59Peter HopperBennelong Northside Orienteers00mispunched
59Kwok Wai WanGaringal Orienteers00mispunched

Medium

19 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Stephanie ChanWestern and Hills Orienteers0021:40
2Joakim Skardingnone0022:33
3Airdrie LongGaringal Orienteers0027:20
4Barbara DawsonGaringal Orienteers0027:30
5Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers0027:52
6Linda ChanWestern and Hills Orienteers0028:19
7Dianne BergenGaringal Orienteers0029:21
8Ian MckenzieUringa Orienteers0030:13
9Keith GoodeBig Foot Orienteers0031:28
10Brian ClelandUringa Orienteers0032:39
11Mary Jane MahonyUringa Orienteers0038:06
12Gary GloverGaringal Orienteers0044:05
13Sue ThomsonGaringal Orienteers0045:25
14Mark & Mel Dibossarsleynone00mispunched
14Ari Dibossarsleynone00mispunched
14Kobi DIbossarsleynone00mispunched
14Sam Dibossarsleynone00mispunched
14Justin Tiannone00mispunched
14Barbara JunghansGaringal Orienteers00did not finish

Short

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Oscar VonhoffBig Foot Orienteers0029:51

Please report errors in the result list to the organiser.