Orienteering Australia

Official results for SOS Northside - Normanhurst

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Northside - Normanhurst
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 22 February 2020

Classes: Show all | Long Line Open | Long Line High School | Long Line Primary | Short Line Open | Short Line High School | Short Line Primary | Score Open | Score High School | Score Primary | Warm Up Open | Warm Up High School | Warm Up Primary | 3D Open | 3D High School | 3D Primary

Long Line Open

1 700 m, 45 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Aidan DawsonGON11:31
2Andrew HillWHN12:58
3Paula ShinglerBFN15:18
4Greg BarbourBFN15:33
5Andy SimpsonBFN16:52
6Istvan KurtezGON16:56
7Mark ShinglerNo club membership16:57
8Simon George BFN17:07
9Andrew SmithGON17:14
10Aniko Fozo-KerteszGON17:36
11Toni BachvarovaGON17:46
12Nikolett HalmaiGON18:54
13Joel SercombeGON18:58
14Andrew WisniewskiBFN19:16
15Joshua SimmonsGON19:30
16Keith PovahBNN19:40
17Melissa AnnettsGON19:58
17Colin BurnettGON19:58
19Ian McKenzieURN20:33
20Airdrie LongGON22:09
21Ross BarrGON22:24
22Saffron SweeneyWHN23:00
23Ciaran MathewsonGON23:10
24Wayne PepperBNN23:27
25Samuel TsangBNN23:44
26Ian MillerWHN25:12
27Ellis LeungGON25:47
28Anthony SaundersWHO26:41
29Peter ThomasonBNN27:13
30Steve DunlopWHN27:30
31Mark LusherGON27:31
32Ron JunghansGON27:50
33Sarah IsraelGON30:14
34Larry WeissNo club membership31:44
35Miriam MeischkeNo club membership32:17
36Karin HefftnerGON33:20
37Janet MorrisWHN40:49
38Barry HanlonWHN41:24
39Catherine RileyNo club membership41:25
40Kwok Wai WawNo club membership42:42
Peter AnnettsGONmispunched
Michelle PovahBNNmispunched
Tom DaviesNo club membershipmispunched
Jo ParrBFNmispunched
David McGheeBNNmispunched

Long Line High School

1 700 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGON13:16
2Selwyn SweeneyWHN14:54
3Nea Shingler BFN15:38
4Jamie LeeGON18:04
5Ethan LeeGON18:08
6Eric Peilin LiuGON20:54
7Skye PagnozziNo club membership21:19
8Louise BarbourBFN21:20
9Lena ParacsiNo club membership22:44
10Martine ValaisWHN25:29
11Savanna SweeneyWHN26:20
12Anthony PiGON46:46
13Arthur GouezigouxGON50:36
14Polar XiongNo club membership58:47
JackNo club membershipmispunched
Jonathon JiangNo club membershipmispunched
Julia BarbourBFNmispunched

Long Line Primary

1 700 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sina HessNo club membership19:10
2Francis MeischkeNo club membership31:11
3Jasper No club membership40:21
4Elizabeth WebbGON54:37
5Jessica WGON1:01:51
6Maya LamNo club membership1:01:55

Short Line Open

1 500 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Aidan DawsonGON8:16
2Joshua SimmonsGON11:22
3Andrew SmithGON11:30
4Toni BachvarovaGON12:19
5Joel SercombeGON13:06
6Ian McKenzieURN14:52
7Ciaran MathewsonGON22:04
8Constance ValaisWHN24:09
9Barbara DawsonGON24:35
10Saffron SweeneyWHN25:02
11David DeahamNo club membership36:00
12John UlizziNo club membership51:23

Short Line High School

1 500 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Savanna SweeneyWHN18:57
2Toby FabeNo club membership30:22
3Abigail McGheeBNN31:06
4Jonathan JiangNo club membership45:19
5Mingzheng XieGON51:15
5Antony ChenGON51:15
7Holly UlizziNo club membership51:22

Short Line Primary

1 500 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur LusherGON25:53
2Nathan and JadenNo club membership30:45
3Kay MurphyGON31:18
4Liam FordKnox41:54
5William BNo club membership43:33
6Charlie No club membership43:39
7William FNo club membership43:41
8Lachie GraingerGON1:43:00
Lachie GraingerGONmispunched

Score Open

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew SmithGON3507:13
2Toni BachvarovaGON3507:27
3Mark LusherGON35010:05
4Samuel TsangBNN35010:56

Score High School

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Scarlett SaundersWHN35021:45
2Jonathan JiangNo club membership33020:23

Score Primary

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur LusherGON35010:03

Warm Up Open

500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andy SimpsonBFN3:09
2John UlizziNo club membership9:54
3Catherine RileyNo club membership10:02

Warm Up High School

500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Scarlett SaundersWHN4:17
2Toby FabeNo club membership7:16
3Holly UlizziNo club membership9:41

Warm Up Primary

500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Zach HillNo club membership5:10
2Archie HillWHN11:34
3Shay SweeneyWHN12:01

3D Open

1 100 m, 40 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tom DaviesNo club membership12:07
2Andrew HillWHN13:45
3Peter AnnettsGON13:50
4Aidan DawsonGON14:43
5Istvan KerteszGON14:46
6Greg BarbourBFN15:25
7Andrew SmithGON15:45
8Joshua SimmonsGON17:06
9Andrew WisniewskiBFN17:07
10Simon GeorgeBFN17:31
11Keith PovahBNN18:00
12Jo ParrBFN18:13
13Melissa AnnettsGON18:27
14Andy SimpsonBFN18:41
15Aniko Fozo-KerteszGON19:05
16Samuel TsangBNN19:07
17Mark ShinglerBFN19:14
18Ian McKenzieURN19:15
19Toni BachvarovaGON19:53
20Joel SercombeGON20:29
21Michelle PovahBNN20:31
22Karin HefftnerNo club membership20:38
23Colin BurnettGON20:55
24Amy HarnerWHN22:58
25Ross BarrGON23:12
26Airdrie LongGON23:27
27Ellis LeungGON24:51
28Ian MillerWHN25:50
29Robert NewmanGON26:29
30Ciaran MathewsonGON27:18
31Larry WeissGON28:19
32Saffron SweeneyWHN29:59
33Dianne BergenGON30:12
34Glen Ford No club membership31:33
35Miriam MeischkeSHN34:26
36Kwok Wai WangGON37:16
37Barbara JunghansGON48:06
38Helen MurphyURN50:19
39Margaret WaughGON1:21:35
Wayne PepperBNNmispunched

3D High School

1 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Selwyn SweeneyWHN13:28
2Riley GraingerGON13:32
3Aurelie ValaisWHN20:57
4Toby FaberNo club membership23:01
5Eric Peilin LiuGON23:50
6Louise BarbourBFN26:22
7Skye PagnozziNo club membership30:13
8Savanna SweeneyWHN31:55
Louise BarbourBFNmispunched
Julia BarbourBFNmispunched

3D Primary

1 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sina HessNo club membership17:22
2Zach HillWHN27:04
3Shay SweeneyWHN31:57

Please report errors in the result list to the organiser.