Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Hawker

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Hawker
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 9 December 2019

Classes: Show all | A: Men | A: Women | A: Teams | B: Men | B: Women | B: Teams | C: Men | C: Women | C: Teams | D: Men | D: Women | D: Teams | PowerWalk: Men | PowerWalk: Women | PowerWalk: Teams | Bike: All

A: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jack ReadRR-A38:31
2Tate NeedhamRR-A42:43
3Matthew PurcellGS-A49:34
4Jonathan RicksRR-A50:18
5Jon GlanvillePO-A51:25
6Chris AndersenBS-A51:56
7Zac ZahariasBS-A59:30
8Jonathan MillerBS-A1:00:15

A: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Scott McTaggartNo club membership47:01
1Belinda RobinsonNo club membership47:01
2Daniel GreenNo club membership56:59
2Amelia WaltonNo club membership56:59

B: Men

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Roger PilkingtonNo club membership48:40

B: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol HardingBS-A48:36

B: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jess AllenNo club membership58:59
1Dean PiltonNo club membership58:59

C: Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Brett GrahamNo club membership30:29
2David HoggPO-A46:09
3John SuominenWE-A52:20
4Garry FryRR-A58:35
5Narasimha BandiPO-A1:01:37

C: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Elizabeth DunbarPO-A54:24
2Samantha RampantNo club membership55:00
3Parissa PoulisNo club membership59:40

C: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Hayden DentRR-A30:30
1Martin DentRR-A30:30
2Elye DentRR-A37:19
2Rory TullyRR-A37:19

D: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sebastien GrahamNo club membership28:24
2Alan ThompsonRR-A36:41
3Peter PalmerNo club membership49:45
4Ken JohnsonNo club membership53:22

D: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Susanne HarryssonBS-A30:14
2Ann IngwersenPO-A41:31

D: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Banjo Bluett-JonesAO-A32:48
1Rui Bluett-JonesAO-A32:48
1Zaf Bluett-JonesAO-A32:48
1Shannon JonesAO-A32:48

PowerWalk: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keith FifieldRR-A1459:25
2Craig GeorgeNo club membership1355:02
3Stefan PaveikhNo club membership14-11:01:41
4Geoff BarkerNo club membership1257:45
5Lawrie BrownPO-A1259:31
6John HardingPO-A1056:10
7Michael BurtRR-A1059:15
8Jim WhiteNo club membership850:00

PowerWalk: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rosemarie EdwardsWE-A1357:34
2Pat MiethkePO-A1258:19
3Michelle CochranePO-A1258:22
4Sandra HoggPO-A746:47

PowerWalk: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kerrie CowanNo club membership13-1.51:02:49
1Sue McDonaldNo club membership13-1.51:02:49
2Erica CollinsNo club membership555:15
2Lucas DonaldsonNo club membership555:15

Please report errors in the result list to the organiser.