Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Karabar/Queanbeyan

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Karabar/Queanbeyan
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 20 January 2020

Classes: Show all | A: Men | A: Women | A: Teams | B: Men | B: Women | B: Teams | C: Men | C: Women | C: Teams | D: Men | D: Women | D: Teams | PowerWalk: Men | PowerWalk: Women | PowerWalk: Teams | Bike: All

A: Men

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alexander CoxNo club membership44:24
2Greg HoskingNo club membership52:46
3Tate NeedhamNo club membership53:49
4Tim CochraneNo club membership54:31
5Leroy DickieNo club membership57:04
6Broderick MatthewsNo club membership57:12
7David AlderNo club membership58:10
8Jon GlanvillePO-A1:05:04
9Jonathan MillerBS-A1:08:20
10Zac ZahariasBS-A1:09:55

B: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard SmythNo club membership50:24
2Roger PilkingtonNo club membership58:25
3Eric WainwrightRR-A1:07:19
4Peter AntcliffNo club membership1:09:35

B: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Toni BrownNo club membership59:09
2Sam SiddinsNo club membership1:03:27

C: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ewen ThompsonNo club membership50:52
2Jim WhiteNo club membership51:03
3David JenkinsNo club membership56:11
4John SuominenNo club membership1:04:26

C: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kylie SmythNo club membership58:23
2Elizabeth DunbarPO-A59:15
3Mary BullockNo club membership1:00:50
4Jane BarnettNo club membership1:07:06

C: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carla Allmich-CariaNo club membership56:46
1Gary CairaNo club membership56:46

D: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Lyn AlderNo club membership56:34
2Rose HoskingNo club membership57:23
3Rani VandermeerNo club membershipdid not finish

D: Teams

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michael TedeschiNo club membership43:00
1Rebecca TedeschiNo club membership43:00
2Tyler FarlowNo club membership47:20
2Samantha RampantNo club membership47:20
3Aaron FarlowNo club membership56:30
3Heidi FarlowNo club membership56:30
3Mitchell FarlowNo club membership56:30

PowerWalk: Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keith FifieldRR-A12-31:05:32
2Geoff BarkerNo club membership10-1.51:02:39
3John HardingNo club membership655:36

PowerWalk: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Julia AndersonNo club membership11-21:03:22
2Bria VandermeerNo club membership1056:36
3Pat MiethkeNo club membership10-1.51:02:17

PowerWalk: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jody HigginsNo club membership71:06:12
1Katherine HigginsNo club membership71:06:12
2Hind NeedhamNo club membership656:57
2Tamara NeedhamNo club membership656:57

Please report errors in the result list to the organiser.