Orienteering Australia

Official results for Snap Sprint Series Race 3 - West Parklands Valentine's Day Special

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Snap Sprint Series Race 3 - West Parklands Valentine's Day Special
Organiser: SA Arrows
Date: Friday 14 February 2020

Classes: Show all | WOL | MOL | WVL | MVL | WJL | MJL | WOS | MOS | WVS | MVS | WJS | MJS | GL | GS | Easy

W Open Long

3 700 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joanna GeorgeTT S22:075:58
2Abigail GeorgeTT S22:35+0:286:06
3Emily SorensenTT S24:32+2:256:37
4Evalin BrautigamCR S25:23+3:166:51
5Jenny CasanovaWA S26:39+4:327:12
6Sarah GilbertWA S31:01+8:548:22
7Jacqueline StephensYA S36:02+13:559:44

M Open Long

3 700 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ethan PenckYA S20:285:31
2Max GrivellTT S20:47+0:195:37
3Jack MarschallTT S21:50+1:225:54
4Troy MerchantTJ S22:36+2:086:06
5Artemiy HussnainOH S26:00+5:327:01
6Justin LaiCR S27:34+7:067:27
7Sebastien VuatTE S27:44+7:167:29
8Luke OvertonWA S29:31+9:037:58
9Luke HazellCR S30:17+9:498:11
Dante AfnanYA Sdid not start

W Vet Long

3 700 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zara SodenOH S25:486:58
2Susan GeorgeTT S29:52+4:048:04
3Robin UppillOH S33:47+7:599:07
4Leila HendersonYA S33:52+8:049:09
5Sandra AfnanYA S38:01+12:1310:16
6Jill CongediOH S39:55+14:0710:47
7Cheryl BevelanderTJ S40:05+14:1710:50
8Meredith RaschWA S42:24+16:3611:27
9Sandra McKeanOH S42:48+17:0011:34
10Allison WhittakerCR S43:21+17:3311:42
11Erica DimentTT S45:26+19:3812:16
Evelyn ColwellOH Smispunched

M Vet Long

3 700 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rhys FogartyOH S23:296:20
2Steve CooperYA S24:44+1:156:41
3Jordi FigarolaTJ S25:28+1:596:52
4David GeorgeTT S27:04+3:357:18
5Adrian UppillOH S27:31+4:027:26
6Andrew McCombOH S27:41+4:127:28
7Phil HazellTT S28:24+4:557:40
8Doug JohnstonTJ S28:43+5:147:45
9Mark SaveryOH S28:53+5:247:48
10Mark OvertonWA S28:55+5:267:48
11Desmond NormanTJ S29:55+6:268:05
12Nigel DobsonYA S31:36+8:078:32
13Greg RowberryWA S35:02+11:339:28
14Jeffrey DinningOH S39:23+15:5410:38
15Andrew WhittakerCR S40:20+16:5110:54
16Ruhi AfnanYA S40:59+17:3011:04

W Jun Long

3 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zoe CarterTJ S25:196:50
2Lucy BurleyYA S35:43+10:249:39

M Jun Long

3 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Toby CazzolatoTJ S20:505:37
2Remi AfnanYA S24:04+3:146:30
3Mitchell StephensYA S27:21+6:317:23

W Vet Short

2 900 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Natalie StillCR S39:3513:38
2Lan KellyTJ S41:03+1:2814:09
3Carol SuchOH S51:02+11:2717:35
4Noelene AndersonOH S1:00:12+20:3720:45
5Lorraine KernickOH S1:37:34+57:5933:38

M Vet Short

2 900 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben CazzolatoTJ S20:467:09
2Robert SmithTT S30:02+9:1610:21
3Peter KreminskiWA S33:16+12:3011:28
4David TilbrookOH S33:28+12:4211:32
5Peter CuttenWA S42:50+22:0414:46

W Jun Short

2 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gemma BurleyYA S24:228:24
2Lucinda FogartyOH S29:58+5:3610:20
3Jessica JarvisWA S42:16+17:5414:34

M Jun Short

2 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Finn JohnstonTJ S25:568:56
2Mack DeedCR S26:20+0:249:04
3Jamie StillCR S27:34+1:389:30
Marcus CazzolatoTJ Smispunched

. Easy

1 600 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John LyonTT S24:1415:08
2Andrea MerchantTJ S49:15+25:0130:46
3Ella MerchantTJ S49:36+25:2231:00
4Carola MerchantTJ S49:40+25:2631:02
4Clara MerchantTJ S49:40+25:2631:02
4Mahika MerchantTJ S49:40+25:2631:02

Please report errors in the result list to the organiser.