Orienteering Australia

Official results for Cyclones Sprint Series Race #2 Samford SS

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Cyclones Sprint Series Race #2 Samford SS
Organiser: QLD Cyclones
Date: Saturday 15 February 2020

Classes: Show all | L | S | E

Long

2 100 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simeon BurrillBB Q14:096:44
2Jack NeumannEN Q16:09+2:007:41
3Samuel GarbelliniEN Q16:10+2:017:41
4Daniel GrayUG Q16:59+2:508:05
5Anatoly KulikovUG Q17:13+3:048:11
6Elliott MeelenRR Q18:45+4:368:55
7Lachlan HowardEN Q19:46+5:379:24
8Caroline PigerreUG Q20:37+6:289:49
9Oliver MitchellNo club21:14+7:0510:06
10Su Yan TayEN Q21:49+7:4010:23
10Thomas GarbelliniEN Q21:49+7:4010:23
12Eric SmythSO Q22:59+8:5010:56
13Jason RossNo club23:12+9:0311:02
14Jess RogersRR Q24:01+9:5211:26
15Sophie ThomasEN Q24:51+10:4211:50
16Sara GarbelliniEN Q24:53+10:4411:50
17Paul GarbelliniEN Q25:17+11:0812:02
18Wendy ReadUG Q25:18+11:0912:02
19Miles BryantEN Q25:21+11:1212:04
20Cayleb FidgeBB Q26:37+12:2812:40
21Kristine Cairns-TraceyUG Q28:27+14:1813:32
22Hugo Taunton-BurnetEN Q28:46+14:3713:41
23Helen BreslinEN Q29:06+14:5713:51
24Stewart MeelenRR Q29:57+15:4814:15
25Christina MeelenRR Q31:24+17:1514:57
26Karol PilarczykNo club33:06+18:5715:45
27Jacquie RandUG Q33:21+19:1215:52
28Michelle ScottUG Q34:20+20:1116:20
29Edward TauntonEN Q38:08+23:5918:09
30Sam DuffyNo club38:53+24:4418:30
31Alison BryantEN Q43:06+28:5720:31
32Edan GatleyNo club52:36+38:2725:02
33Jodie GatleyNo club55:31+41:2226:26
Neil SimsonTF Qmispunched
Simon GatleyNo clubmispunched
Lorelei PawseyNo clubmispunched
Lachlan PawseyNo clubmispunched
Mina GatleyNo clubmispunched
Warwick PawseyNo clubmispunched
Rubin SmythSO Qmispunched
Anthony HansenNo clubmispunched
Brendan HenryNo clubmispunched
Phil ScottUG Qmispunched
Ryan GrayUG Qmispunched
Josephine GarbelliniEN Qmispunched
Anna SheldonUG Qmispunched
Joseph GarbelliniEN Qmispunched
Adrian GarbelliniEN Qmispunched
Marcus RailEN Qmispunched
Zachary O'RyanEN Qmispunched
Dylan BryantEN Qdid not start

Short

1 300 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rubin SmythNo club14:0510:50
2Fiona CaristoEN Q16:54+2:4913:00
3Craig RailEN Q18:54+4:4914:32
4Juliana de NooyQLD20:37+6:3215:51
5Adrian GarbelliniEN Q22:15+8:1017:06
6Judith HayTF Q23:53+9:4818:22
7Taria SmythSO Q24:49+10:4419:05
8Eric Taunton-BurnettNo club25:12+11:0719:23
9Matthew RossTF Q26:16+12:1120:12
10Karyn RossTF Q26:21+12:1620:16
11Luca SchulzUG Q27:12+13:0720:55
12Nicola O'RyanNo club27:28+13:2321:07
13Zachary O'RyanNo club27:38+13:3321:15
14Brett O'RynaNo club28:57+14:5222:16
15Ingrid AulikeUG Q29:58+15:5323:03
16Henry SmythSO Q30:43+16:3823:37
17Malin Taunton-BurnettNo club33:57+19:5226:06
18Julia Taunton-BurnettNo club34:35+20:3026:36
19Will Taunton-BurnettNo club34:43+20:3826:42
20Callum BryantEN Q38:33+24:2829:39
21Jen WoodsNo club40:53+26:4831:26
22Tonia KruegerNo club43:55+29:5033:46
23Ella KruegerNo club44:04+29:5933:53
24Stefan KruegerNo club44:05+30:0033:54
25Marcus RailNo club1:02:59+48:5448:26
26Roy KalecinskiTF Q1:30:14+1:16:091:09:24
Amelia VaughanNo clubmispunched
Liz AllenNo clubmispunched
Neville CobboldUG Qmispunched
Martha Taunton-BurnettNo clubmispunched
Harriet Taunton-BurnettNo clubmispunched

Easy

900 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Luca SchulzUG Q18:1720:18
2Elin SchulzUG Q20:35+2:1822:52
3Jacob O'RyanNo club23:10+4:5325:44
4Zachary O'RyanNo club23:47+5:3026:25
5Brett O'RyanNo club24:35+6:1827:18
6Nicola O'RyanNo club25:00+6:4327:46
7Craig RailNo club25:12+6:5528:00
8Emily RailNo club25:13+6:5628:01
9Sheriel HughesNo club25:41+7:2428:32
10Nate HatchettNo club28:52+10:3532:04
11Rhys HatchettNo club28:54+10:3732:06
12Wade HatchettNo club28:56+10:3932:08
13Jade HatchettNo club28:57+10:4032:10
14Navin MNo club29:08+10:5132:22
15Teo PilarczykNo club34:06+15:4937:53
16Bart PilarczykNo club34:11+15:5437:58
17Owen SmythSO Q54:04+35:471:00:04

Please report errors in the result list to the organiser.