Orienteering Australia

Official results for OY1 Sprint & OQ AGM - UQ Gatton

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: OY1 Sprint & OQ AGM - UQ Gatton
Organiser: QLD Cyclones
Date: Sunday 1 March 2020

BB Q

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Xanthin LawsVery Easy (5)19:5622:08
1Simeon BurrillHard 1 (35)17:465:13
6Ariona LawsModerate (8)37:37+9:3815:40
19Ewan McFarlandHard 1 (35)26:26+8:407:46
25Ken LawsHard 1 (35)29:14+11:288:35
29Lochlann HoganHard 1 (35)33:16+15:309:47
31Marion BurrillHard 2 (40)28:40+10:1511:56
36Liz BourneHard 2 (40)35:28+17:0314:46
Philip BurrillHard 1 (35)mispunched
Emily Forster Easy (8)did not start

EN Q

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Thomas Caristo Easy (8)11:059:14
2Adrian GarbelliniModerate (8)28:06+0:0711:42
2Joshua NewnesHard 2 (40)18:26+0:017:40
2Alex CaristoVery Easy (5)25:06+5:1027:53
5Paul GarbelliniHard 2 (40)19:13+0:488:00
6Krystal NeumannHard 1 (35)21:02+3:166:11
7Sara GarbelliniHard 2 (40)19:35+1:108:09
8Callum Bryant Easy (8)27:51+16:4623:12
8Thomas GarbelliniHard 1 (35)21:46+4:006:24
9Jack NeumannHard 1 (35)21:56+4:106:27
10Miles BryantHard 2 (40)20:48+2:238:40
11Hugo Taunton-BurnetHard 2 (40)20:49+2:248:40
13Samuel GarbelliniHard 1 (35)23:52+6:067:01
14Lucy PeljoHard 2 (40)21:35+3:108:59
20Tony BryantHard 2 (40)22:51+4:269:31
21Fiona CaristoHard 2 (40)23:49+5:249:55
23Sophie ThomasHard 1 (35)28:19+10:338:19
24Joseph GarbelliniHard 1 (35)28:38+10:528:25
29David FirmanHard 2 (40)27:44+9:1911:33
30Josephine GarbelliniHard 2 (40)28:36+10:1111:55
34Alison BryantHard 2 (40)31:10+12:4512:59
38Malin Taunton-BurnetHard 2 (40)36:11+17:4615:04
39Dylan BryantHard 2 (40)37:04+18:3915:26
Lachlan HowardHard 1 (35)did not start
Kurt NeumannHard 1 (35)did not start

No club membership

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Gabi LawsModerate (8)39:39+11:4016:31
7Caspian Burey Easy (8)22:42+11:3718:55
8Gabriel SchubertHard 2 (40)19:53+1:288:17
11Trent BlincoHard 1 (35)22:02+4:166:28
Doyle BeaudequinHard 1 (35)did not start
JJ WangHard 1 (35)did not start

RR Q

31 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Richard VanzellaHard 2 (40)18:257:40
1Xanthe SchubertModerate (8)27:5911:39
2Alex Vanzella Easy (8)12:53+1:4810:44
2Grant ReinbottHard 1 (35)18:02+0:165:18
3Jack ReinbottHard 2 (40)18:58+0:337:54
3Brendan DeurlooModerate (8)28:15+0:1611:46
3Adeline Tague Easy (8)14:53+3:4812:24
3Blake ReinbottHard 1 (35)18:34+0:485:27
4Cassy ReinbottModerate (8)29:05+1:0612:07
4Cameron WilliamsHard 2 (40)19:01+0:367:55
5Chase Deurloo Easy (8)19:24+8:1916:10
6Maxine LovellHard 3 (6)28:54+8:2517:00
7Riley de JongHard 1 (35)21:20+3:346:16
8Lisa de JongModerate (8)42:40+14:4117:46
12Felicity CrosatoHard 2 (40)20:52+2:278:41
13Nicole WilliamsHard 2 (40)21:24+2:598:55
14Oliver SchubertHard 1 (35)23:53+6:077:01
15Ellie de JongHard 1 (35)24:15+6:297:07
16Eve TagueHard 2 (40)21:57+3:329:08
20William CoxHard 1 (35)27:19+9:338:02
22Annette RogersHard 2 (40)23:53+5:289:57
26Ella RogersHard 1 (35)29:42+11:568:44
31Callum BellHard 1 (35)37:06+19:2010:54
32Stacy NottleHard 2 (40)29:04+10:3912:06
32Laura de JongHard 1 (35)37:38+19:5211:04
33Wim de JongHard 1 (35)38:49+21:0311:25
35Robert CrosatoHard 2 (40)32:28+14:0313:31
37Richard NottleHard 2 (40)36:07+17:4215:02
Matilda RogersVery Easy (5)mispunched
Emrys RogersVery Easy (5)mispunched
Hugo TagueVery Easy (5)mispunched
Jacob SykesHard 2 (40)did not start
Eric LovellModerate (8)did not start
Bailey Sykes Easy (8)did not start
Caelan Williams Easy (8)did not start
Alara WilliamsVery Easy (5)did not start

SO Q

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Iain DuncanHard 3 (6)22:48+2:1913:24
24Ulla HeikkilaHard 2 (40)25:52+7:2710:46
25Ross McGinnisHard 2 (40)26:10+7:4510:54
27Mark PetrieHard 2 (40)26:55+8:3011:12
33Peter RussellHard 2 (40)30:41+12:1612:47
Trevor SauerHard 2 (40)mispunched

TF Q

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Judith HayHard 3 (6)20:59+0:3012:20
18Reid MoranHard 2 (40)22:17+3:529:17

UG Q

26 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tom SchultsHard 3 (6)20:2912:02
2Robin SpriggsHard 3 (6)20:55+0:2612:18
3Christopher SpriggsHard 3 (6)20:58+0:2912:20
4Luca Schulz Easy (8)15:46+4:4113:08
4Daniel GrayHard 1 (35)19:36+1:505:45
5Ryan GrayHard 1 (35)19:45+1:595:48
5Luca SchulzModerate (8)36:13+8:1415:05
6Murray PowellHard 2 (40)19:32+1:078:08
6Elin Schulz Easy (8)21:47+10:4218:09
9Su Yan TayHard 2 (40)20:21+1:568:28
12Ben SchulzHard 1 (35)23:35+5:496:56
14Geraldine ChatfieldHard 2 (40)21:35+3:108:59
16Nicholas BurridgeHard 1 (35)24:44+6:587:16
17Greg ChatfieldHard 2 (40)22:08+3:439:13
17Anna SheldonHard 1 (35)25:16+7:307:25
18Wendy ReadHard 1 (35)26:13+8:277:42
19Juliana de NooyHard 2 (40)22:32+4:079:23
21Brenton GrayHard 1 (35)27:58+10:128:13
22Lance ReadHard 1 (35)28:17+10:318:19
23Jacquie RandHard 2 (40)25:16+6:5110:31
26James MitchellHard 2 (40)26:41+8:1611:07
26Meredith GrayHard 1 (35)29:42+11:568:44
28Peter EffeneyHard 1 (35)31:16+13:309:11
28Michelle SchulzHard 2 (40)27:01+8:3611:15
30Helen BreslinHard 1 (35)33:37+15:519:53
Mikaela GrayHard 1 (35)mispunched

WH N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Andrew HillHard 1 (35)21:58+4:126:27

Please report errors in the result list to the organiser.