Orienteering Australia

Official results for OY6 - Rifle Range, Ripley

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY6 - Rifle Range, Ripley
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Sunday 20 September 2020

Classes: Show all | H1 | H2 | H3 | H4 | H5 | M1 | M2 | E | VE

Hard 1

7 000 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Grant ReinbottRange Runners Orienteering Club44:036:17
2Simeon BurrillBullecourt Boulder Bounders45:25+1:226:29
3Ryan GrayUgly Gully Orienteers46:36+2:336:39
4Riley de JongRange Runners Orienteering Club50:00+5:577:08
5Thomas GarbelliniEnoggeroos51:32+7:297:21
6Ben SchulzUgly Gully Orienteers54:29+10:267:47
7Daniel GrayUgly Gully Orienteers55:23+11:207:54
8Anatoly KulikovUgly Gully Orienteers56:24+12:218:03
9Lachlan HowardEnoggeroos57:20+13:178:11
10Anna SheldonUgly Gully Orienteers1:00:38+16:358:39
11Ken LawsBullecourt Boulder Bounders1:03:10+19:079:01
12Philip YoungRange Runners Orienteering Club1:23:16+39:1311:53
13Joseph GarbelliniEnoggeroos1:28:29+44:2612:38
Nicholas BurridgeUgly Gully Orienteersmispunched

Hard 2

5 900 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lochlann HoganBullecourt Boulder Bounders51:428:45
2Mikaela GrayUgly Gully Orienteers59:44+8:0210:07
3Brenton GrayUgly Gully Orienteers1:02:54+11:1210:39
4Geoff PeckToohey Forest Orienteers1:05:32+13:5011:06
5Neil SimsonToohey Forest Orienteers1:12:18+20:3612:15 Download route in GPX format
6Stewart MeelenRange Runners Orienteering Club1:18:16+26:3413:15
7Ewan McFarlandBullecourt Boulder Bounders1:35:54+44:1216:15
8Rubin SmythSunshine Orienteers Club1:41:52+50:1017:15
9William GilmoreNo club membership1:49:03+57:2118:28
Meredith GrayUgly Gully Orienteersmispunched
Lance ReadUgly Gully Orienteersdid not start

Hard 3

4 800 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tim McIntyreUgly Gully Orienteers40:568:31
2Ross McGinnisSunshine Orienteers Club49:06+8:1010:13
3Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers51:27+10:3110:43
4Tony BryantEnoggeroos52:39+11:4310:58
5Sebastien LhoteUgly Gully Orienteers53:33+12:3711:09
6Felicity CrosatoRange Runners Orienteering Club54:57+14:0111:26
7Su Yan TayUgly Gully Orienteers55:51+14:5511:38
8Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers57:44+16:4812:01
9Peter EffeneyUgly Gully Orienteers58:36+17:4012:12
10Malcolm PowellUgly Gully Orienteers58:44+17:4812:14
11David SchulzToohey Forest Orienteers1:00:54+19:5812:41
12Dave EbzeryOrienteering Queensland1:05:34+24:3813:39
13Helen BreslinUgly Gully Orienteers1:07:00+26:0413:57
14Sara GarbelliniEnoggeroos1:07:35+26:3914:04
15Murray HainesSunshine Orienteers Club1:08:04+27:0814:10
16Dallas SykesRange Runners Orienteering Club1:12:20+31:2415:04
17Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders1:20:29+39:3316:46
18Lucy PeljoEnoggeroos1:27:06+46:1018:08
Robert RapkinsEnoggeroosmispunched
Piet FiletUgly Gully Orienteersdid not start
Clare LeungUgly Gully Orienteersdid not start
Wendy ReadUgly Gully Orienteersdid not start

Hard 4

3 800 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter RussellSunshine Orienteers Club37:039:45
2Samuel GarbelliniEnoggeroos40:48+3:4510:44
3Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club43:39+6:3611:29
4Trevor SauerSunshine Orienteers Club43:41+6:3811:29
5David MorrisNo club membership45:30+8:2711:58
6Michelle SchulzUgly Gully Orienteers46:12+9:0912:09
7Reid MoranToohey Forest Orienteers46:14+9:1112:10
8Guy PigerreUgly Gully Orienteers46:50+9:4712:19
9James MitchellUgly Gully Orienteers50:03+13:0013:10
10Jacquie RandUgly Gully Orienteers50:42+13:3913:20
11Lynda RapkinsEnoggeroos51:27+14:2413:32
12Fiona CaristoEnoggeroos53:02+15:5913:57
13Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders54:06+17:0314:14
14Ingrid AulikeUgly Gully Orienteers1:01:38+24:3516:13
15Iain DuncanSunshine Orienteers Club1:02:32+25:2916:27
16Jeff RobinsonNo club membership1:04:19+27:1616:55
17Joan SheldonUgly Gully Orienteers1:13:34+36:3119:21
Cameron WilliamsRange Runners Orienteering Clubdid not finish
Tom SchultsUgly Gully Orienteersdid not start

Hard 5

2 500 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Richard VanzellaRange Runners Orienteering Club27:1310:53
2Judith HayToohey Forest Orienteers36:09+8:5614:27
3Jennifer SchulzToohey Forest Orienteers47:37+20:2419:02
4Neville CobboldOrienteering Queensland49:51+22:3819:56
5Jim BowlingEnoggeroos51:04+23:5120:25
6Fiona McIntyreUgly Gully Orienteers51:47+24:3420:42
7Matthew RossToohey Forest Orienteers52:30+25:1721:00
8Karyn RossToohey Forest Orienteers52:32+25:1921:00
9Rhonda BowlingEnoggeroos55:18+28:0522:07
10Pam CoxToohey Forest Orienteers1:14:01+46:4829:36
11Alan W CoxToohey Forest Orienteers1:15:50+48:3730:20
12David FloodBullecourt Boulder Bounders1:20:15+53:0232:06

Moderate 1

4 600 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Miles BryantEnoggeroos41:078:56
2Charlie YoungRange Runners Orienteering Club41:14+0:078:57
3Joshua NewnesEnoggeroos43:33+2:269:28
4Jack ReinbottRange Runners Orienteering Club44:01+2:549:34
5Lachlan MooreRange Runners Orienteering Club51:52+10:4511:16
6Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos52:45+11:3811:28
7Gabriel SchubertRange Runners Orienteering Club53:27+12:2011:37
8Henry SmythSunshine Orienteers Club1:13:03+31:5615:52
9Declan CampbellBullecourt Boulder Bounders1:14:03+32:5616:05
10Alison BryantEnoggeroos1:34:53+53:4620:37
11Glenn CampbellBullecourt Boulder Bounders1:39:23+58:1621:36
Jacob SykesRange Runners Orienteering Clubmispunched
Dylan BryantEnoggeroosdid not start

Moderate 2

3 500 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eve TagueRange Runners Orienteering Club46:5113:23
2Cassy ReinbottRange Runners Orienteering Club48:07+1:1613:44
3Sue CampbellBullecourt Boulder Bounders54:39+7:4815:36
4Liam BromilowNo club57:07+10:1616:19
5Deb ReinbottRange Runners Orienteering Club1:07:58+21:0719:25
6Xanthe SchubertRange Runners Orienteering Club1:34:32+47:4127:00
7Ariona LawsBullecourt Boulder Bounders1:41:30+54:3929:00
Brooke GilmoreNo clubmispunched
Jenna SwannNo club membershipmispunched
Katie WestNo club membershipmispunched
Liz HipwellNo clubmispunched

Easy

2 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Benjamin MooreRange Runners Orienteering Club16:386:23
2Adrian GarbelliniEnoggeroos17:12+0:346:36
3Thomas CaristoEnoggeroos19:25+2:477:28
4Linda BurridgeUgly Gully Orienteers25:44+9:069:53
5Oscar HettelingEnoggeroos34:43+18:0513:21
6Owen SmythSunshine Orienteers Club35:39+19:0113:42
Nicole CooperNo club membershipmispunched
Eric Taunton-BurnetEnoggeroosdid not start

Very Easy

1 900 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alex VanzellaRange Runners Orienteering Club12:286:33
2Alara WilliamsRange Runners Orienteering Club14:47+2:197:46
3Callum BryantEnoggeroos15:30+3:028:09
4Luca SchulzUgly Gully Orienteers16:38+4:108:45
5Elin SchulzUgly Gully Orienteers18:14+5:469:35
6Maya LhoteUgly Gully Orienteers25:24+12:5613:22
7Grace VanzellaRange Runners Orienteering Club28:03+15:3514:45
8Hugo TagueRange Runners Orienteering Club30:43+18:1516:10
9Franklin SmythSunshine Orienteers Club32:00+19:3216:50
10Justin LhoteUgly Gully Orienteers34:52+22:2418:21
11Sharn HarveyNo club44:20+31:5223:20
Matilda CooperNo club membershipmispunched
Luke MooreRange Runners Orienteering Clubmispunched
Xanthin LawsBullecourt Boulder Boundersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.