Orienteering Australia

Official results for OY6 - Rifle Range, Ripley

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: OY6 - Rifle Range, Ripley
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Sunday 20 September 2020

Bullecourt Boulder Bounders

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Lochlann HoganHard 2 (10)51:428:45
2Simeon BurrillHard 1 (14)45:25+1:226:29
3Sue CampbellModerate 2 (11)54:39+7:4815:36
7Ewan McFarlandHard 2 (10)1:35:54+44:1216:15
7Ariona LawsModerate 2 (11)1:41:30+54:3929:00
9Declan CampbellModerate 1 (12)1:14:03+32:5616:05
11Ken LawsHard 1 (14)1:03:10+19:079:01
11Glenn CampbellModerate 1 (12)1:39:23+58:1621:36
12David FloodHard 5 (12)1:20:15+53:0232:06
13Marion BurrillHard 4 (17)54:06+17:0314:14
17Philip BurrillHard 3 (19)1:20:29+39:3316:46
Xanthin LawsVery Easy (14)mispunched

Enoggeroos

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Miles BryantModerate 1 (12)41:078:56
2Adrian Garbellini Easy (7)17:12+0:346:36
2Samuel GarbelliniHard 4 (17)40:48+3:4510:44
3Thomas Caristo Easy (7)19:25+2:477:28
3Joshua NewnesModerate 1 (12)43:33+2:269:28
3Callum BryantVery Easy (14)15:30+3:028:09
4Tony BryantHard 3 (19)52:39+11:4310:58
5Jim BowlingHard 5 (12)51:04+23:5120:25
5Thomas GarbelliniHard 1 (14)51:32+7:297:21
5Oscar Hetteling Easy (7)34:43+18:0513:21
6Hugo Taunton-BurnetModerate 1 (12)52:45+11:3811:28
9Lachlan HowardHard 1 (14)57:20+13:178:11
9Rhonda BowlingHard 5 (12)55:18+28:0522:07
10Alison BryantModerate 1 (12)1:34:53+53:4620:37
11Lynda RapkinsHard 4 (17)51:27+14:2413:32
12Fiona CaristoHard 4 (17)53:02+15:5913:57
13Joseph GarbelliniHard 1 (14)1:28:29+44:2612:38
14Sara GarbelliniHard 3 (19)1:07:35+26:3914:04
18Lucy PeljoHard 3 (19)1:27:06+46:1018:08
Robert RapkinsHard 3 (19)mispunched
Dylan BryantModerate 1 (12)did not start
Eric Taunton-Burnet Easy (7)did not start

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Liam BromilowModerate 2 (11)57:07+10:1616:19

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Brooke GilmoreModerate 2 (11)mispunched

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Liz HipwellModerate 2 (11)mispunched

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
11Sharn HarveyVery Easy (14)44:20+31:5223:20

No club membership

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5David MorrisHard 4 (17)45:30+8:2711:58
9William GilmoreHard 2 (10)1:49:03+57:2118:28
16Jeff RobinsonHard 4 (17)1:04:19+27:1616:55
Matilda CooperVery Easy (14)mispunched
Jenna SwannModerate 2 (11)mispunched
Katie WestModerate 2 (11)mispunched
Nicole Cooper Easy (7)mispunched

Orienteering Queensland

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4Neville CobboldHard 5 (12)49:51+22:3819:56
12Dave EbzeryHard 3 (19)1:05:34+24:3813:39

Range Runners Orienteering Club

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Eve TagueModerate 2 (11)46:5113:23
1Benjamin Moore Easy (7)16:386:23
1Grant ReinbottHard 1 (14)44:036:17
1Alex VanzellaVery Easy (14)12:286:33
1Richard VanzellaHard 5 (12)27:1310:53
2Alara WilliamsVery Easy (14)14:47+2:197:46
2Cassy ReinbottModerate 2 (11)48:07+1:1613:44
2Charlie YoungModerate 1 (12)41:14+0:078:57
4Jack ReinbottModerate 1 (12)44:01+2:549:34
4Riley de JongHard 1 (14)50:00+5:577:08
5Lachlan MooreModerate 1 (12)51:52+10:4511:16
5Deb ReinbottModerate 2 (11)1:07:58+21:0719:25
6Xanthe SchubertModerate 2 (11)1:34:32+47:4127:00
6Stewart MeelenHard 2 (10)1:18:16+26:3413:15
6Felicity CrosatoHard 3 (19)54:57+14:0111:26
7Gabriel SchubertModerate 1 (12)53:27+12:2011:37
7Grace VanzellaVery Easy (14)28:03+15:3514:45
8Hugo TagueVery Easy (14)30:43+18:1516:10
12Philip YoungHard 1 (14)1:23:16+39:1311:53
16Dallas SykesHard 3 (19)1:12:20+31:2415:04
Jacob SykesModerate 1 (12)mispunched
Luke MooreVery Easy (14)mispunched
Cameron WilliamsHard 4 (17)did not finish

Sunshine Orienteers Club

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Peter RussellHard 4 (17)37:039:45
2Ross McGinnisHard 3 (19)49:06+8:1010:13
3Ulla HeikkilaHard 4 (17)43:39+6:3611:29
4Trevor SauerHard 4 (17)43:41+6:3811:29
6Owen Smyth Easy (7)35:39+19:0113:42
8Rubin SmythHard 2 (10)1:41:52+50:1017:15
8Henry SmythModerate 1 (12)1:13:03+31:5615:52
9Franklin SmythVery Easy (14)32:00+19:3216:50
15Murray HainesHard 3 (19)1:08:04+27:0814:10
15Iain DuncanHard 4 (17)1:02:32+25:2916:27

Toohey Forest Orienteers

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Judith HayHard 5 (12)36:09+8:5614:27
3Jennifer SchulzHard 5 (12)47:37+20:2419:02
4Geoff PeckHard 2 (10)1:05:32+13:5011:06
5Neil SimsonHard 2 (10)1:12:18+20:3612:15Download route in GPX format
7Matthew RossHard 5 (12)52:30+25:1721:00
7Reid MoranHard 4 (17)46:14+9:1112:10
8Karyn RossHard 5 (12)52:32+25:1921:00
10Pam CoxHard 5 (12)1:14:01+46:4829:36
11David SchulzHard 3 (19)1:00:54+19:5812:41
11Alan W CoxHard 5 (12)1:15:50+48:3730:20

Ugly Gully Orienteers

29 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Tim McIntyreHard 3 (19)40:568:31
2Mikaela GrayHard 2 (10)59:44+8:0210:07
3Geraldine ChatfieldHard 3 (19)51:27+10:3110:43
3Ryan GrayHard 1 (14)46:36+2:336:39
3Brenton GrayHard 2 (10)1:02:54+11:1210:39
4Luca SchulzVery Easy (14)16:38+4:108:45
4Linda Burridge Easy (7)25:44+9:069:53
5Elin SchulzVery Easy (14)18:14+5:469:35
5Sebastien LhoteHard 3 (19)53:33+12:3711:09
6Ben SchulzHard 1 (14)54:29+10:267:47
6Michelle SchulzHard 4 (17)46:12+9:0912:09
6Maya LhoteVery Easy (14)25:24+12:5613:22
6Fiona McIntyreHard 5 (12)51:47+24:3420:42
7Daniel GrayHard 1 (14)55:23+11:207:54
7Su Yan TayHard 3 (19)55:51+14:5511:38
8Greg ChatfieldHard 3 (19)57:44+16:4812:01
8Guy PigerreHard 4 (17)46:50+9:4712:19
8Anatoly KulikovHard 1 (14)56:24+12:218:03
9Peter EffeneyHard 3 (19)58:36+17:4012:12
9James MitchellHard 4 (17)50:03+13:0013:10
10Anna SheldonHard 1 (14)1:00:38+16:358:39
10Justin LhoteVery Easy (14)34:52+22:2418:21
10Jacquie RandHard 4 (17)50:42+13:3913:20
10Malcolm PowellHard 3 (19)58:44+17:4812:14
13Helen BreslinHard 3 (19)1:07:00+26:0413:57
14Ingrid AulikeHard 4 (17)1:01:38+24:3516:13
17Joan SheldonHard 4 (17)1:13:34+36:3119:21
Nicholas BurridgeHard 1 (14)mispunched
Meredith GrayHard 2 (10)mispunched
Lance ReadHard 2 (10)did not start
Piet FiletHard 3 (19)did not start
Clare LeungHard 3 (19)did not start
Wendy ReadHard 3 (19)did not start
Tom SchultsHard 4 (17)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.