*** Instance-specific ***

Official results for OY7 - Middle Distance Champs - Bunyaville

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY7 - Middle Distance Champs - Bunyaville
Organisers: Enoggeroos / Orienteering Queensland
Date: Sunday 30 August 2020

Classes: Show all | M/W10N | W10A | W12A | W14A | W16A | W20A | W21A | W35A | W45A | W55A | W65A | W75A | W85A | M10A | M12A | M14A | M16A | M20A | M21A | M35A | M45A | M55A | M65A | M75A | M85A | Open Easy | open Very Easy | Open Moderate | Open Hard

M/W10-N

1 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Franklin SmythSunshine Orienteers Club21:5713:43
Emrys RogersRange Runners Orienteering Clubdid not start

W10A

1 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alara WilliamsRange Runners Orienteering Club11:587:28
2Maya LhoteUgly Gully Orienteers13:01+1:038:08
Matilda RogersRange Runners Orienteering Clubdid not start

W12A

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Indigo NewnesEnoggeroos37:3417:04
2Elin SchulzUgly Gully Orienteers38:05+0:3117:18

W14A

3 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ariona LawsBullecourt Boulder Bounders1:16:1325:24
2Cassy ReinbottRange Runners Orienteering Club1:18:31+2:1826:10
Abbie LaneRange Runners Orienteering Clubdid not start

W16A

3 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sara GarbelliniEnoggeroos45:0113:14
Ella RogersRange Runners Orienteering Clubdid not start
Eve TagueRange Runners Orienteering Clubdid not start

W21A

5 100 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Caroline PigerreUgly Gully Orienteers38:567:38
2Anna SheldonUgly Gully Orienteers40:01+1:057:50
3Rachel EffeneyUgly Gully Orienteers44:02+5:068:38
4Ellie de JongRange Runners Orienteering Club44:54+5:588:48
5Mikaela GrayUgly Gully Orienteers46:11+7:159:03
6Sophie ThomasEnoggeroos53:36+14:4010:30
Helen BreslinUgly Gully Orienteersdid not start

W35A

4 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Meredith GrayUgly Gully Orienteers37:448:59
2Michelle SchulzUgly Gully Orienteers51:48+14:0412:20
3Christina FiduciosoSunshine Orienteers Club2:12:49+1:35:0531:37

W45A

3 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Wendy ReadUgly Gully Orienteers33:299:50
2Fiona CaristoEnoggeroos1:00:22+26:5317:45
3Lucy PeljoEnoggeroos1:03:36+30:0718:42
Annette RogersRange Runners Orienteering Clubdid not start

W55A

3 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Su Yan TayUgly Gully Orienteers34:0711:22
2Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers35:33+1:2611:51
3Kristine Cairns-TraceyUgly Gully Orienteers37:55+3:4812:38
4Kathy PetrieSunshine Orienteers Club51:15+17:0817:05
5Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders52:26+18:1917:28
6Frances PowellUgly Gully Orienteers53:41+19:3417:53
Juliana de NooyUgly Gully Orienteersdid not start

W65A

2 600 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jacquie RandUgly Gully Orienteers38:3814:51
2Sue ClarkeSunshine Orienteers Club42:42+4:0416:25
3Judith HayToohey Forest Orienteers45:25+6:4717:28
4Johanna Tavner-CornerToohey Forest Orienteers54:11+15:3320:50
5Jennifer SchulzToohey Forest Orienteers55:01+16:2321:09
6Joan SheldonUgly Gully Orienteers58:49+20:1122:37

W75A

1 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Pam CoxToohey Forest Orienteers45:3226:47

M10A

1 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luca SchulzUgly Gully Orienteers11:597:29
2Justin LhoteUgly Gully Orienteers14:44+2:459:12
3Luke MooreRange Runners Orienteering Club17:25+5:2610:53
4Xanthin LawsBullecourt Boulder Bounders28:43+16:4417:56

M12A

2 200 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Adrian GarbelliniEnoggeroos16:327:30
2Thomas CaristoEnoggeroos21:24+4:529:43
3Callum BryantEnoggeroos23:29+6:5710:40
4Caelan WilliamsRange Runners Orienteering Club29:18+12:4613:19
5Owen SmythSunshine Orienteers Club1:20:19+1:03:4736:30
Eric Taunton-BurnetEnoggeroosmispunched

M14A

3 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Miles BryantEnoggeroos31:1910:26
2Henry SmythSunshine Orienteers Club34:58+3:3911:39
3Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos1:00:50+29:3120:16

M16A

4 200 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Dylan BryantEnoggeroos39:019:17
2Lochlann HoganBullecourt Boulder Bounders40:49+1:489:43
3Jack ReinbottRange Runners Orienteering Club41:39+2:389:55
4Joshua NewnesEnoggeroos44:16+5:1510:32
5Paul GarbelliniEnoggeroos47:39+8:3811:20
Gabriel SchubertRange Runners Orienteering Clubdid not start

M17-20A

5 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Oliver SchubertRange Runners Orienteering Club50:589:59
2William CoxRange Runners Orienteering Club57:26+6:2811:15
3Murray PowellUgly Gully Orienteers1:09:27+18:2913:37
4Rubin SmythSunshine Orienteers Club1:30:46+39:4817:47

M21A

5 700 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Thomas GarbelliniEnoggeroos37:106:31
2Ryan GrayUgly Gully Orienteers39:13+2:036:52
3Grant ReinbottRange Runners Orienteering Club39:26+2:166:55
4Riley de JongRange Runners Orienteering Club39:46+2:366:58
5Blake ReinbottRange Runners Orienteering Club40:07+2:577:02
6Daniel GrayUgly Gully Orienteers40:20+3:107:04 Download route in GPX format
7Lorenzo CalabroToohey Forest Orienteers41:02+3:527:11
8Anatoly KulikovUgly Gully Orienteers42:14+5:047:24
9Samuel GarbelliniEnoggeroos42:19+5:097:25
10Ben SchulzUgly Gully Orienteers43:53+6:437:41
11Andrew HillWestern and Hills Orienteers44:03+6:537:43
12Jack NeumannNo club membership44:52+7:427:52
13Lachlan HowardEnoggeroos45:04+7:547:54
14Simeon BurrillBullecourt Boulder Bounders45:50+8:408:02
15Nicholas BurridgeUgly Gully Orienteers56:19+19:099:52
16Eric SmythSunshine Orienteers Club1:12:59+35:4912:48
Michael CarrollNo club membershipdid not finish

M35A

5 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ken LawsBullecourt Boulder Bounders49:589:47
2James EllisonEnoggeroos50:55+0:579:59

M45A

4 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Brenton GrayUgly Gully Orienteers40:519:43
2Sebastien LhoteUgly Gully Orienteers41:36+0:459:54
3Cam SchubertRange Runners Orienteering Club43:47+2:5610:25
4Ross McGinnisSunshine Orienteers Club46:00+5:0910:57
5Neil SimsonToohey Forest Orienteers48:27+7:3611:32
6Cameron WilliamsRange Runners Orienteering Club50:31+9:4012:01
7Piet FiletUgly Gully Orienteers51:50+10:5912:20
8Joseph GarbelliniEnoggeroos1:00:51+20:0014:29

M55A

3 400 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lance ReadUgly Gully Orienteers33:269:50
2Tony HowesUgly Gully Orienteers36:29+3:0310:43
3Stewart MeelenRange Runners Orienteering Club45:24+11:5813:21
4Malcolm PowellUgly Gully Orienteers51:03+17:3715:00
5Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders57:05+23:3916:47
6Guy PigerreUgly Gully Orienteers1:01:59+28:3318:13
7Jeff RobinsonNo club membership1:36:34+1:03:0828:24

M65A

3 000 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers29:589:59
2Mark PetrieSunshine Orienteers Club31:03+1:0510:21
3Murray HainesSunshine Orienteers Club34:06+4:0811:22
4Reid MoranToohey Forest Orienteers35:08+5:1011:42
5Trevor SauerSunshine Orienteers Club35:59+6:0111:59
6Peter RussellSunshine Orienteers Club36:58+7:0012:19
7David SchulzToohey Forest Orienteers45:45+15:4715:15
8Walter KelemenSunshine Orienteers Club51:43+21:4517:14
9Jim BowlingEnoggeroos55:29+25:3118:29
10James MitchellUgly Gully Orienteers55:39+25:4118:33
11David MorrisNo club membership57:12+27:1419:04
12Tom SchultsUgly Gully Orienteers3:53:05+3:23:071:17:41

M75A

2 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tony Tavner-CornerToohey Forest Orienteers1:01:3223:40
2Neville CobboldUgly Gully Orienteers1:48:06+46:3441:34
3Alan W CoxToohey Forest Orienteers2:06:48+1:05:1648:46

Open Easy

2 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Linda BurridgeUgly Gully Orienteers22:0410:01
2Benjamin MooreRange Runners Orienteering Club25:39+3:3511:39
3Gabi LawsNo club membership34:49+12:4515:49
4Roy KalecinskiToohey Forest Orienteers1:11:45+49:4132:36
Richard LaneRange Runners Orienteering Clubdid not start

Open Moderate

3 000 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan MooreRange Runners Orienteering Club35:0211:40
2Jacob SykesRange Runners Orienteering Club40:39+5:3713:33
3Nicole WilliamsRange Runners Orienteering Club46:28+11:2615:29
4Taria SmythSunshine Orienteers Club55:33+20:3118:31
5Alison BryantEnoggeroos1:04:31+29:2921:30
6Sam RobinsonNo club membership1:07:02+32:0022:20
7Josephine GarbelliniEnoggeroos1:10:56+35:5423:38
Stephen EllulNo club membershipmispunched
Dallas SykesRange Runners Orienteering Clubdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.