Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Wanniassa

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Wanniassa
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 17 February 2020

Classes: Show all | A: Men | A: Women | A: Teams | B: Men | B: Women | B: Teams | C: Men | C: Women | C: Teams | D: Men | D: Women | D: Teams | PowerWalk: Men | PowerWalk: Women | PowerWalk: Teams | Bike: All

A: Men

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Graham FifieldRR-A42:20
2Tate NeedhamRR-A43:11
3Greg HoskingNo club membership43:30
4Michael ReedNo club membership43:50
5Alexander CoxNo club membership49:16
6Matthew PurcellGS-A50:15
7David AlderNo club membership50:50
8Jonathan RicksRR-A51:25
9Leroy DickieNo club membership53:55
10Jon GlanvillePO-A55:05
11Joseph WilsonBS-A57:15
12Peter LambertNo club membership58:40
13Jonathan MillerBS-A1:01:55
14Peter AntcliffBS-A1:05:25

A: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Shannon JonesAO-O43:35
2Keira BanksNo club membership51:20
3Amelia WaltonNo club membership58:25

A: Teams

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jen BrightNo club membership59:10
1Peter BrownNo club membership59:10
1Isaac MuscatNo club membership59:10

B: Men

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Eric WainwrightRR-A1:07:55

B: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol HardingBS-A51:30

C: Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew HobsonBS-A48:55
2Toby WilsonNo club membership56:45
3John SuominenWE-A1:04:00

C: Women

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Susanne HarrysonBS-A38:35
2Justine HobsonBS-A44:25
3Rose HoskingNo club membership47:21
4Elizabeth DunbarPO-A55:58
5Susan HallissyBS-A57:35
6Jane BarnettBS-A1:03:30

C: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ben GrellmanNo club membership50:30
1Liz GrellmanNo club membership50:30
2Eric PostNo club membership50:45
2Samantha PostNo club membership50:45

D: Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1John SpoonerNo club membership37:56
2Thomas UberoiNo club membership43:20

D: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rowena SobyNo club membership35:18
2Emily Stewart-ReedNo club membership35:46
3Hind NeedhamRR-A51:10

D: Teams

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Josh MansellNo club membership28:14
1Victoria MansellNo club membership28:14
2Michael TedeschiRR-A44:19
2Rebecca TedeschiRR-A44:19
3Ben BarnettBS-A49:30
3Jody HugginsNo club membership49:30
4Colin BullNo club membership59:40
4Georgina NewhouseNo club membership59:40

PowerWalk: Men

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keith FifieldRR-A15-0.51:01:49
2Michael BurtNo club membership14-11:02:20
3Daniel GreenNo club membership13-1.51:03:10
4Roger PilkingtonNo club membership1046:20
5Geoff BarkerNo club membership1058:20
6Mick SaundersNo club membership1059:25
7Lawrie BrownPO-A1059:42
8John HardingPO-A754:10

PowerWalk: Women

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Julia AndersonNo club membership1256:30
1Rani VandermeerNo club membership1256:30
3Michelle CochraneNo club membership111:00:10
4Monika ShortNo club membership1058:20
5Parissa PoucisNo club membership101:00:10
6Bria VandermeerNo club membership948:17

PowerWalk: Teams

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Griffin KneeboneNo club membership1057:10
1Maia KneeboneNo club membership1057:10
1Sophie KneeboneNo club membership1057:10
2Ben GrellmanNo club membership756:27
2Olivia GrellmanNo club membership756:27
3Angus BarrettNo club membership651:40
3Luke BarrettNo club membership651:40
4Jeff PoppleNo club membership7-11:02:00
4Michael PoppleNo club membership7-11:02:00

Please report errors in the result list to the organiser.