Orienteering Australia

Official results for Tundarri - Bri-Glen North, OY Middle Distance, Location - North of Burra

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Tundarri - Bri-Glen North, OY Middle Distance, Location - North of Burra
Organiser: Onkaparinga Hills Orienteering Club
Date: Saturday 15 August 2020

Classes: Show all | W10 | W12A | W14A | W16A | W20A | W21A | WOB | W35A | W45A | W55A | W65A | W75A | W85A | M10 | M12A | M14A | M16A | M20A | M21A | MOB | M35A | M45A | M55A | M65A | M75A | M85A | !M | 1F | 2M | 2F | 3M | 3F | 4M | 4F | 5M | 5F | 6M | 6F | 7M | 7F | 8M | 8F | 9M | 9F | 5G | 6G | 7G | 8G | 9G

W10

2 190 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Scarlett AshforthWA S44:2220:15
2Sophie ThorpeWA S53:10+8:4824:16
Mia HillyardWA Sdid not finish

W14A

2 990 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jessica JarvisWA S1:25:4328:40

W16A

3 210 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zoe CarterTJ S29:189:07
Ana PenckYA Smispunched

W20A

4 730 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Meredith NormanTJ S1:09:3114:41

W21A

5 620 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Abigail GeorgeTT S44:547:59
2Lanita SteerDR V45:32+0:388:06
3Joanna GeorgeTT S45:39+0:458:07
4Evalin BrautigamSW S46:16+1:228:13
5Olivia SprodTT S51:06+6:129:05
6Catherine LoyeCAS S52:57+8:039:25
7Brigitta Hembrow GerseyOH S1:12:36+27:4212:55
Bridget UppillOH Sdid not finish

WOB

2 990 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol SuchOH S46:1915:29
2Valerie WayteNo club membership1:01:20+15:0120:30
3Noelene AndersonOH S1:06:59+20:4022:24
4Janet HillyardTJ S1:17:02+30:4325:45
Lyn BarnettTJ Smispunched

W35A

4 730 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fern HillyardWA S45:489:40
2Lexie AshforthWA S49:07+3:1910:23
3Susan GeorgeTT S1:20:07+34:1916:56

W45A

4 150 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zara SodenOH S33:508:09
2Kate MarschallTT S45:54+12:0411:03
3Evelyn ColwellOH S46:59+13:0911:19
4Sandra AfnanYA S55:10+21:2013:17
5Cheryl BevelanderTJ S1:01:22+27:3214:47
6Lan KellyTJ S1:09:52+36:0216:50

W55A

4 150 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robin UppillOH S41:3110:00
2Teri McCombOH S56:04+14:3313:30
3Erica DimentTT S56:05+14:3413:30
4Meredith RaschWA S58:29+16:5814:05

W65A

3 210 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Leila HendersonYA S46:0614:21 Download route in GPX format
2Zita SankauskasOH S56:02+9:5617:27
3Marian ArthurTT S57:44+11:3817:59
4Sue BamentOH S1:03:46+17:4019:51

M10

2 190 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hugo WestoverWA S53:0124:12
2Harry ThorpeWA S53:59+0:5824:38
Patrick HillyardWA Sdid not finish

M12A

2 910 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Achilles BarnettTJ S23:558:13

M14A

3 530 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mitchell MorcomTJ S30:438:42

M16A

4 730 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Toby CazzolatoTJ S33:237:03
2Oscar JohnstonTJ S39:43+6:208:23
3Daniel MorcomTJ S1:30:12+56:4919:04
Remi AfnanYA Sdid not start
Finn JohnstonTJ Sdid not start

M20A

5 620 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jack MarschallTT S38:436:53
2Max GrivellTT S46:23+7:408:15
3Leith SodenOH S52:21+13:389:18
Dante AfnanYA Sdid not start

M21A

6 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simon UppillOH S32:145:02
2Angus HainesOH S34:01+1:475:18
3Robert HembrowOH S1:14:08+41:5411:35
4Luke OvertonWA S1:26:33+54:1913:31

MOB

3 530 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jill CongediOH S55:2215:41

M35A

5 620 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tyson HillyardWA S50:118:55
2Yossi JaggerCAS S1:10:06+19:5512:28

M45A

5 620 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Greg MorcomTJ S41:157:20
2Kym BarnettTJ S41:28+0:137:22
3Ben CazzolatoTJ S47:38+6:238:28
4Doug JohnstonTJ S52:26+11:119:19
5Jordi FigarolaTJ S53:19+12:049:29
6David GeorgeTT S1:06:13+24:5811:46
7John SodenOH S1:23:49+42:3414:54
Ruhi AfnanYA Sdid not start

M55A

4 730 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Steve CooperYA S33:207:02
2Craig ColwellOH S47:13+13:539:58
3Nigel DobsonYA S47:44+14:2410:05
4Andrew McCombOH S48:38+15:1810:16
5Gerhard VelaitisYA S51:31+18:1110:53
6Trevor DimentTT S52:44+19:2411:08 Download route in GPX format
7Mark OvertonWA S53:38+20:1811:20
Desmond NormanTJ Sdid not finish

M65A

4 150 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Paul HoopmannTJ S34:138:14
2Robert TuckerYA S39:48+5:359:35
3Robert SmithTT S44:18+10:0510:40
4Clive ArthurTT S46:59+12:4611:19
5Al SankauskasOH S47:26+13:1311:25
6Lewis CarterTJ S51:51+17:3812:29
7Philip HearndenTJ S54:11+19:5813:03
8Jeffrey DinningOH S1:07:01+32:4816:08
9Doug McMurrayYA S1:07:03+32:5016:09
10Robin EnglishWA S1:17:52+43:3918:45
11John AndersonOH S1:26:09+51:5620:45
12Marc TurnerNo club membership1:36:50+1:02:3723:19
Adrian UppillOH Sdid not start

M75A

3 210 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1David TilbrookOH S41:5613:03
2Barry WheelerTT S44:01+2:0513:42
3Peter KreminskiWA S44:11+2:1513:45
4John SuchOH S53:53+11:5716:47

3M

4 730 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ian GrivellTT S1:01:5413:05
Ian WeisYA Sdid not finish

4M

4 150 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Matthew MaunderDR V40:229:43
2Michael WestoverWA S45:29+5:0710:57
3Aylwin LimTJ S1:08:44+28:2216:33

4F

4 150 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rachael UptonWA S1:03:4915:22

5M

3 210 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter ThorpeWA S40:1112:31

5F

3 210 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fiorella PahorTT S1:09:0921:32

6M

3 530 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Adam GerrandNo club membership52:5815:00

6F

3 530 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sue HearndenTJ S1:14:4421:10

7M

2 990 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ben MarschallTT S26:468:57
2Marcus CazzolatoTJ S51:03+24:1717:04

7F

2 990 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Helen SmithTT S1:00:2020:10

8F

2 910 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruth BeachNo club membership51:1817:37

9F

2 190 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kiana BattersOH S33:3015:17

5G

3 210 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Eliza GrivellTT Sdid not start
Emily MarschallTT Sdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.