Orienteering Australia

Official results for Ridgeway - Southern Local

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Ridgeway - Southern Local
Organiser: Australopers
Date: Sunday 2 August 2020

Australopers

89 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Barbara VaschinaWalkers (1)47:0518:27
1Paul EnkelaarShort (23)22:468:55
1Ashley CarrMedium (39)43:2711:59
2Thomas GardeMedium (39)43:50+0:2312:05
2Eloise FisherShort (23)29:57+7:1111:44
2Tom PoortenaarLong (39)44:40+4:3510:49
2Mandy McIntyreNovice (8)36:23+7:1318:11
3Ainsley ScottMedium (39)47:37+4:1013:08
3Allan HoodLong (39)44:46+4:4110:51
4Sue HancockMedium (39)49:30+6:0313:39
4Jo MitchellShort (23)32:12+9:2612:37
4Hayley Newsham-WestShort (23)32:12+9:2612:37
4Hamish Newsham-WestShort (23)32:12+9:2612:37
4Dion McKenzieLong (39)45:15+5:1010:58
5Jeff DunnLong (39)46:36+6:3111:17
5Liana StubbsMedium (39)55:40+12:1315:21
6Sebastian BurgessLong (39)48:00+7:5511:38
6Alison StubbsMedium (39)56:46+13:1915:39
7Brett MerrittMedium (39)56:59+13:3215:43
7Katie ClausonShort (23)32:45+9:5912:50
7Ben PoortenaarLong (39)48:02+7:5711:38
8Bert ElsonMedium (39)57:35+14:0815:53
8Darryl SmithLong (39)49:03+8:5811:53
8Darcy PipposShort (23)33:00+10:1412:56
9Matthew CohenLong (39)49:42+9:3712:02
9Sally WayteMedium (39)57:52+14:2515:57
9Esta BirdahicShort (23)33:21+10:3513:04
10Mark WestLong (39)51:27+11:2212:28
10Miriam PalmerMedium (39)58:28+15:0116:07
11Jett McCombLong (39)53:17+13:1212:55
11Will EnkelaarShort (23)34:49+12:0313:39
11Geoff PowellMedium (39)1:00:13+16:4616:36
12Cathy McCombLong (39)54:03+13:5813:06
12Will WhittingtonLong (39)54:03+13:5813:06
12Johanna EllisShort (23)36:41+13:5514:23
13Eddie StonerMedium (39)1:02:22+18:5517:12
14Lucy HawthorneMedium (39)1:02:37+19:1017:16
14Tom PalfreyLong (39)56:08+16:0313:36
14Leandra BennettShort (23)36:53+14:0714:27
15Peter CusickLong (39)57:01+16:5613:49
15Georgina CarrMedium (39)1:03:28+20:0117:30
16Warwick MooreMedium (39)1:04:18+20:5117:44
16Dexter CanningLong (39)57:58+17:5314:03
16Jane CalderShort (23)44:24+21:3817:24
17Hilary CaneMedium (39)1:06:00+22:3318:12
17Karen Wild-AllenLong (39)1:00:13+20:0814:35
17Meisha AustinShort (23)44:54+22:0817:36
18Niko StonerLong (39)1:00:46+20:4114:43
18Ian RathboneMedium (39)1:07:17+23:5018:33
19Sally SalierShort (23)50:21+27:3519:44
19Hein PoortenaarLong (39)1:05:10+25:0515:47
20Simon AllenLong (39)1:05:19+25:1415:50
21Owen MulcahyLong (39)1:06:30+26:2516:07
21Hermione Powell-DaviesMedium (39)1:15:05+31:3820:42
22Zali McCombLong (39)1:06:41+26:3616:09
22Rodney MillerShort (23)1:20:50+58:0431:41
22Marcus DegenaarMedium (39)1:15:38+32:1120:51
23Gary CarrollLong (39)1:08:20+28:1516:33
23Rosie RutledgeMedium (39)1:16:01+32:3420:58
24Jenny SheridanLong (39)1:08:29+28:2416:36
24Robyn ChapmanMedium (39)1:16:16+32:4921:02
25James ScottLong (39)1:08:49+28:4416:40
25Mike CalderMedium (39)1:18:01+34:3421:31
26Andrea SchiwyMedium (39)1:19:07+35:4021:49
27Chanchal FoxenMedium (39)1:19:11+35:4421:50
27Hugh FitzgeraldLong (39)1:15:47+35:4218:22
28Michael DowlingMedium (39)1:19:22+35:5521:53
28Kim CarrollLong (39)1:16:33+36:2818:33
29Callum DegenaarMedium (39)1:22:40+39:1322:48
30Diana Cossar-BurgessLong (39)1:17:01+36:5618:40
30Jan HardyMedium (39)1:23:58+40:3123:09
31Renny DuckettMedium (39)1:24:14+40:4723:14
31Liz CanningLong (39)1:21:01+40:5619:38
32Terry CavanaghMedium (39)1:26:01+42:3423:43
33Ross KellyMedium (39)1:28:56+45:2924:32
33Tara PowellLong (39)1:24:44+44:3920:32
34Jessica MinchamLong (39)1:26:16+46:1120:54
34Sandi PowellMedium (39)1:36:51+53:2426:43
35Gayle WestLong (39)1:27:40+47:3521:15
35Jane CusickMedium (39)1:40:46+57:1927:47
36Jane SymonsMedium (39)1:47:08+1:03:4129:33
36Charles DragarLong (39)1:34:32+54:2722:55
37Elizabeth BicevskisLong (39)1:35:09+55:0423:04
37Danielle EnrightMedium (39)1:47:24+1:03:5729:37
38Martin BicevskisLong (39)1:36:17+56:1223:20
38Beverley MillerMedium (39)1:52:23+1:08:5631:00
Jane CatchpoleMedium (39)mispunched
Mikayla CooperLong (39)mispunched
Janet BushMedium (39)did not finish

Casuals TAS

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jonty ZielinskiNovice (8)29:1014:35
3Janet PalfreyShort (23)30:31+7:4511:58
3Nicoletta GlynatsisNovice (8)36:33+7:2318:16
4George GlynatsisNovice (8)36:39+7:2918:19
5Michael GlynatsisNovice (8)37:34+8:2418:47
6Beatrix LouisNovice (8)43:46+14:3621:53
7Nicole DaveyNovice (8)1:21:25+52:1540:42
10Mitchell ZielinskiShort (23)34:16+11:3013:26
12Andrew ZielinskiMedium (39)1:01:41+18:1417:00
12Kathryn EllisShort (23)36:41+13:5514:23
15Richard LockeShort (23)41:43+18:5716:21
18Lisa MulveyShort (23)45:11+22:2517:43
19Chris MalesMedium (39)1:14:27+31:0020:32
20Lauren MalesMedium (39)1:14:50+31:2320:38
20Sidney WaltersShort (23)1:02:36+39:5024:32
21Dario RodriguezShort (23)1:06:11+43:2525:57
26Michelle ElsLong (39)1:08:51+28:4616:41
29Nicholas CarmichaelLong (39)1:17:00+36:5518:40
32Ciara SmartLong (39)1:21:41+41:3619:48
Neil BentNovice (8)mispunched
Amalia GlynatsisShort (23)mispunched
Adele WinslowMedium (39)did not finish
Nicole DaveyShort (23)did not finish

Esk Valley

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Oskar BucirdeLong (39)40:059:43

Please report errors in the result list to the organiser.