Orienteering Australia

Official results for Trevallyn - Northern Autumn Twilight Series #4

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Trevallyn - Northern Autumn Twilight Series #4
Organiser: Esk Valley
Date: Wednesday 4 March 2020

Classes: Show all | Long | Medium | Short | Walkers

Long

4 225 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tom PoortenaarAustralopers27:386:32
2Kenneth McLeanEsk Valley30:05+2:277:07
3Simon PhillipsEsk Valley30:55+3:177:19
4Jack WickhamEsk Valley31:01+3:237:20
5Arabella PhillipsEsk Valley31:25+3:477:26
6Euan BestEsk Valley31:32+3:547:27
7Carlin WhiteEsk Valley32:13+4:357:37
8Riley KerrEsk Valley34:11+6:338:05
9Bayley FisherEsk Valley35:21+7:438:22
10Chris BrownEsk Valley42:05+14:279:57
11Eleanor McLeanEsk Valley42:10+14:329:58
12Chris SchulzEsk Valley44:20+16:4210:29
13Paul LeFevreEsk Valley54:27+26:4912:53
Paul PacqueNo club membershipmispunched
Debbie GaleEsk Valleymispunched
Maureen LeFevreEsk Valleymispunched

Medium

3 100 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sussan BestEsk Valley22:597:24
2Wil RadfordNo club membership24:47+1:487:59
3Dirk NankervisEsk Valley26:32+3:338:33
4Keira RichardsonEsk Valley26:40+3:418:36
5Drew WynneCasual Members Tas27:50+4:518:58
6Kevin LyallEsk Valley28:08+5:099:04
7Alana McDougalNo club membership30:36+7:379:52
8Isabel BrownNo club membership30:42+7:439:54
9Harrison GerardNo club membership32:21+9:2210:26
10Donelda NilesNo club membership35:36+12:3711:29
11Anders SchildNo club membership37:17+14:1812:01
12Valerie BrammallEsk Valley43:03+20:0413:53
13Matt McleanNo club membership43:53+20:5414:09
14Jo VennNo club membership43:55+20:5614:10
15Sandra CarterCasual Members Tas45:49+22:5014:46
16Luca LohreyNo club membership53:54+30:5517:23
17Logan KerrEsk Valley53:56+30:5717:23

Short

1 725 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paddy McLeodNo club membership18:2710:41
2Emily PadgettNo club membership18:43+0:1610:51
3Olivia PadgettNo club membership18:48+0:2110:53
4Jamari LockhartNo club membership20:06+1:3911:39
5Ava ConnNo club membership20:08+1:4111:40
6Bella ClarkNo club membership21:45+3:1812:36
7Joseph RussnakNo club membership22:06+3:3912:48
8Lucas HengNo club membership23:57+5:3013:53
9Russell KerrEsk Valley24:43+6:1614:19
10Linkoln GraingerNo club membership32:19+13:5218:44
11Orlando GraingerCasual Members Tas32:30+14:0318:50
12Nick CroninGrammar33:15+14:4819:16
13Eadie BurnsNo club membership35:00+16:3320:17
14Euan BestEsk Valley35:01+16:3420:17
Mim SchultzNo club membershipmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.