Orienteering Australia

Official results for Trevallyn - Northern Autumn Twilight Series #4

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Trevallyn - Northern Autumn Twilight Series #4
Organiser: Esk Valley
Date: Wednesday 4 March 2020

Australopers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tom PoortenaarLong (16)27:386:32

Casual Members Tas

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Drew WynneMedium (17)27:50+4:518:58
11Orlando GraingerShort (15)32:30+14:0318:50
15Sandra CarterMedium (17)45:49+22:5014:46

Esk Valley

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sussan BestMedium (17)22:597:24
2Kenneth McLeanLong (16)30:05+2:277:07
3Dirk NankervisMedium (17)26:32+3:338:33
3Simon PhillipsLong (16)30:55+3:177:19
4Keira RichardsonMedium (17)26:40+3:418:36
4Jack WickhamLong (16)31:01+3:237:20
5Arabella PhillipsLong (16)31:25+3:477:26
6Kevin LyallMedium (17)28:08+5:099:04
6Euan BestLong (16)31:32+3:547:27
7Carlin WhiteLong (16)32:13+4:357:37
8Riley KerrLong (16)34:11+6:338:05
9Bayley FisherLong (16)35:21+7:438:22
9Russell KerrShort (15)24:43+6:1614:19
10Chris BrownLong (16)42:05+14:279:57
11Eleanor McLeanLong (16)42:10+14:329:58
12Valerie BrammallMedium (17)43:03+20:0413:53
12Chris SchulzLong (16)44:20+16:4210:29
13Paul LeFevreLong (16)54:27+26:4912:53
14Euan BestShort (15)35:01+16:3420:17
17Logan KerrMedium (17)53:56+30:5717:23
Debbie GaleLong (16)mispunched
Maureen LeFevreLong (16)mispunched

Grammar

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Nick CroninShort (15)33:15+14:4819:16

No club membership

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Paddy McLeodShort (15)18:2710:41
2Wil RadfordMedium (17)24:47+1:487:59
2Emily PadgettShort (15)18:43+0:1610:51
3Olivia PadgettShort (15)18:48+0:2110:53
4Jamari LockhartShort (15)20:06+1:3911:39
5Ava ConnShort (15)20:08+1:4111:40
6Bella ClarkShort (15)21:45+3:1812:36
7Joseph RussnakShort (15)22:06+3:3912:48
7Alana McDougalMedium (17)30:36+7:379:52
8Lucas HengShort (15)23:57+5:3013:53
8Isabel BrownMedium (17)30:42+7:439:54
9Harrison GerardMedium (17)32:21+9:2210:26
10Linkoln GraingerShort (15)32:19+13:5218:44
10Donelda NilesMedium (17)35:36+12:3711:29
11Anders SchildMedium (17)37:17+14:1812:01
13Eadie BurnsShort (15)35:00+16:3320:17
13Matt McleanMedium (17)43:53+20:5414:09
14Jo VennMedium (17)43:55+20:5614:10
16Luca LohreyMedium (17)53:54+30:5517:23
Mim SchultzShort (15)mispunched
Paul PacqueLong (16)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.