Orienteering Australia

Official results for FLINDERS RANGES DAY 2: Rawnsley Park (Long OY)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FLINDERS RANGES DAY 2: Rawnsley Park (Long OY)
Organiser: Tjuringa Orienteers
Date: Sunday 4 October 2020

Classes: Show all | W10 | W12A | W14A | W16A | W20A | W21A | W21AS | WOB | W35A | W45A | W45AS | W45B | W55A | W55+AS | W65A | W75A | W85A | M10 | M12A | M14A | M16A | M20A | M21A | M21AS | MOB | M35A | M45A | M45AS | M45B | M55A | M55+AS | M65A | M75A | M85A | C1M | C2M | C3M | C4M | C5M | C6M | C7M | C8M | C9M | C10M | C11M | C12M | C1F | C2F | C3F | C4F | C5F | C6F | C7F | C8F | C9F | C10F | C11F | C12F | C4G | C5G | C6G | C7G | C8G | C9G | C10G | C11G | C12G

W10

2 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Scarlett AshforthWA S35:5016:17
Eleanor HallettTE Sdid not start
Clara MerchantTJ Sdid not start

W12A

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kiana BattersOH S1:11:0330:53

W14A

3 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gemma BurleyYA S34:2210:44
2Lyra SimpsonBF N39:19+4:5712:17
3Jessica JarvisWA S1:20:18+45:5625:05

W16A

3 800 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Abbie FaulknerTJ S43:4411:30
2Zoe CarterTJ S47:17+3:3312:26
3Lucy BurleyYA S50:37+6:5313:19
4Jemima LloydTT S51:32+7:4813:33

W20A

5 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Meredith NormanTJ S1:09:5712:29

W21A

10 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Emily SorensenSA S1:33:339:21
2Jenny CasanovaWA S2:04:51+31:1812:29
3Evalin BrautigamSA S2:18:06+44:3313:48
Olivia SprodTT Sdid not start
Lanita SteerDR Vdid not start

W21AS

4 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Fern HillyardWA S41:309:25
2Bridget UppillOH S45:50+4:2010:24
3Lexie AshforthWA S47:35+6:0510:48
4Jacqueline StephensYA S54:47+13:1712:27

WOB

3 200 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Patsy BurleyYA S36:4311:28
2Janet HillyardTJ S1:35:13+58:3029:45
3Noelene AndersonOH S1:57:49+1:21:0636:49
4Andrea MerchantTJ S2:10:29+1:33:4640:46
5Carol SuchOH S2:32:19+1:55:3647:35

W45A

5 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kate MarschallTT S1:01:5212:22
2Alexa TroedsonBF N1:04:21+2:2912:52
3Zara SodenOH S1:08:20+6:2813:40
4Evelyn ColwellOH S1:17:19+15:2715:27
5Keren FaulknerTJ S1:19:41+17:4915:56
6Sandra AfnanYA S1:34:50+32:5818:58

W55A

4 400 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Robin UppillOH S51:1511:38
2Meredith RaschWA S1:05:56+14:4114:59
3Margrit LeuenbergerCAS S1:20:08+28:5318:12
4Erica DimentTT S1:23:06+31:5118:53

W55+AS

2 800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marian ArthurTT S46:2716:35
2Teri McCombOH S51:36+5:0918:25
3Zita SankauskasOH S1:11:38+25:1125:35

W65A

3 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Leila HendersonYA S1:05:3717:16
2Sue BamentOH S2:14:20+1:08:4335:21

M10

2 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James StephensYA S38:4117:35
2Hugo WestoverWA S49:05+10:2422:18

M12A

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Max FaulknerTJ Sdid not finish

M14A

4 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben MarschallTT S40:569:31
2Duncan StillNo club membership46:55+5:5910:54
3Oliver FentonSA S58:31+17:3513:36
Mitchell MorcomTJ Smispunched

M16A

5 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Toby CazzolatoTJ S42:307:35
2Mitchell StephensYA S1:09:44+27:1412:27
3Remi AfnanYA S1:14:49+32:1913:21
4Daniel MorcomTJ S1:27:13+44:4315:34

M20A

10 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Max GrivellTT S1:34:279:26
2Jack MarschallTT S1:35:50+1:239:35

M21A

12 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simon UppillOH S1:22:316:42
2Angus HainesOH S1:24:11+1:406:50
3Dante AfnanYA S1:26:38+4:077:02
4Brett MerchantCAS S1:57:45+35:149:34
5Lachlan HallettTE S1:57:46+35:159:34

M21AS

5 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Luke OvertonWA S1:04:2512:53
2Andrew KennedyWA S1:32:04+27:3918:24

MOB

4 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Adrian MarschallTT S1:25:4419:56

M35A

10 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Troy MerchantTJ S1:42:4910:16
2Philip HearndenTJ S2:40:49+58:0016:04

M45A

7 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Greg MorcomTJ S1:18:4411:05
2Ben CazzolatoTJ S1:24:35+5:5111:54
3Pete LyonNo club membership1:26:29+7:4512:10

M45AS

3 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lee MerchantNo club membership58:0315:16

M55A

5 600 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andy SimpsonBF N53:409:35
2David GeorgeTT S1:02:28+8:4811:09
3Mark OvertonWA S1:03:37+9:5711:21
4Andrew McCombOH S1:09:07+15:2712:20
5Trevor DimentTT S1:10:09+16:2912:31
6Nigel DobsonYA S1:12:13+18:3312:53
7Gerhard VelaitisYA S1:15:26+21:4613:28
8Desmond NormanTJ S1:25:56+32:1615:20

M55+AS

2 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Craig ColwellOH S26:529:35
2Clive ArthurTT S35:15+8:2312:35
3Al SankauskasOH S37:22+10:3013:20
4Jeffrey DinningOH S51:13+24:2118:17
5John AndersonOH S1:02:14+35:2222:13

M65A

5 000 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tim AshmanLI S50:0510:01
2Paul HoopmannTJ S52:11+2:0610:26
3Gordon WilsonBN N53:17+3:1210:39
4James LithgowGO N1:05:37+15:3213:07
5Heinz LeuenbergerCAS S1:21:02+30:5716:12
Barry WheelerTT Sdid not finish
Robert SmithTT Sdid not finish
Robert TuckerYA Sdid not finish
Adrian UppillOH Sdid not start

M75A

3 800 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John SuchOH S1:02:2716:26
2David TilbrookOH S1:07:00+4:3317:37
3Peter KreminskiWA S1:09:05+6:3818:10
John LyonTT Smispunched

C2 Male

10 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Robert HembrowOH S2:25:4614:34

C3 Male

7 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Tyson HillyardWA Sdid not finish

C4 Male

5 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew KerrPO A43:377:47

C5 Male

5 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Michael WestoverWA Smispunched

C6 Male

4 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matthew MaunderDR V49:0511:09

C7 Male

3 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marc TurnerNo club membership1:43:1527:10

C8 Male

2 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
James LloydTT Sdid not finish
Ian SmithNo club membershipdid not start

C10 Male

3 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marcus CazzolatoTJ S35:3911:08

C11 Male

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Chase FentonYA S38:4916:52

C12 Male

2 200 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Patrick HillyardWA Sdid not start

C3 Female

7 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Susan GeorgeTT S2:12:4018:41
2Brigitta Hembrow GerseyOH S2:46:04+33:2423:23

C4 Female

5 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joanna GeorgeTT S1:00:3810:49
2Abigail GeorgeTT S1:07:33+6:5512:03

C9 Female

4 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jill CongediOH S1:28:0220:28
Annabel LloydTT Sdid not finish

C10 Female

3 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sue HearndenTJ S1:35:3829:53

C11 Female

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Julia LloydTT S1:26:0137:23

C12 Female

2 200 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Mia HillyardWA Sdid not start

C9 Group

4 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sophia HuberSA S1:51:2125:53

C10 Group

3 200 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Alison FentonYA Sdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.