Orienteering Australia

Official results for NOL Middle and Vic Autumn-Spring 1 - Mt Alexander

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NOL Middle and Vic Autumn-Spring 1 - Mt Alexander
Organisers: Bendigo Orienteers / Orienteering Victoria
Date: Saturday 13 March 2021

Classes: Show all | W21E | M21E | W20E | M20E | W18A | M18A | 1 W | 1 M | 2 W | 2 M | 3 W | 3 M | 4 W | 4 M | 5 W | 5 M | SCR

W21E

4 425 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Asha SteerVI V52:30.0011:51
2Olivia SprodSW S53:15.90+0:45.9012:02
3Grace CraneCC A53:19.70+0:49.7012:03
4Kathryn PrestonVI V54:21.10+1:51.1012:16
5Lanita SteerSW S58:35.00+6:05.0013:14
6Evalin BrautigamSW S59:33.40+7:03.4013:27
7Briohny SeamanST N1:01:53.60+9:23.6013:59
8Aislinn PrendergastVI V1:04:19.00+11:49.0014:32
9Rebecca GeorgeST N1:04:36.20+12:06.2014:35
10Clare BrownridgeVI V1:08:11.60+15:41.6015:24
11Jennifer EnderbyST N1:26:42.00+34:12.0019:35
Vida FoxVI Vdid not start
Natasha KeyVI Vdid not start

M21E

5 375 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Patrick JaffeVI V40:07.407:27
2Brodie NankervisVI V40:26.30+0:18.897:31
3Matthew CraneCC A43:00.00+2:52.608:00
4Alastair GeorgeST N43:22.40+3:15.008:04
5Matt DoyleCC A45:39.70+5:32.308:29
6Martin DentCC A46:33.60+6:26.208:39
7Angus HainesSW S46:54.00+6:46.608:43
8Aston KeyVI V48:38.50+8:31.109:02
9Dante AfnanSW S49:54.70+9:47.409:17
10Kerrin RattraySW S50:48.00+10:40.609:27
11Bruce ArthurVI V51:06.00+10:58.609:30
12Warren KeyMF V55:03.00+14:55.6010:14
13Fredrik JohanssonMF V57:32.00+17:24.5910:42
14Simon RouseVI V58:38.10+18:30.8010:54
15Todd NeveCAS V1:00:07.00+19:59.5911:11
16David BrownridgeVI V1:02:38.00+22:30.6011:39
17Daniel GrayQC Q1:09:54.50+29:47.1013:00
18Peter HobbsVI V1:10:09.00+30:01.6013:03
19Andrew RowanBK V1:12:39.00+32:31.6013:30
20Luke PolandMF V1:39:09.00+59:01.6018:26
Toby CooperVI Vmispunched
Toby WilsonST Ndid not finish
Blair TrewinVI Vdid not finish
Michael LoughnanVI Vdid not finish

W20E

4 425 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Emily SorensenSW S57:46.3013:03
2Joanna GeorgeSW S59:52.10+2:05.9013:31
3Mikayla CooperTF T1:00:37.00+2:50.7013:41
4Nea ShinglerST N1:02:15.00+4:28.7014:04
5Abigail GeorgeSW S1:04:14.30+6:28.0014:31
6Arabella PhillipsTF T1:04:32.50+6:46.2014:35
7Serena DoyleST N1:20:42.00+22:55.7018:14
8Eleanor McLeanTF T1:33:16.00+35:29.6921:04
Caitlin YoungCC Adid not start

M20E

5 375 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David StocksCC A49:59.709:18
2Ewan ShinglerST N50:09.70+0:10.009:19
3Oskar MellaST N56:39.80+6:40.1010:32
4Jensen KeyVI V58:00.30+8:00.6010:47
5Niko StonerTF T1:05:00.20+15:00.5012:05
6Will WhittingtonTF T1:08:26.00+18:26.3012:43
7Ryan GrayQC Q1:10:25.89+20:26.2013:06
8Mason ArthurVI V1:12:43.80+22:44.1013:31
Toby LangCC Amispunched
Bayley FisherTF Tdid not start

W18A

4 425 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Erika EnderbyST N1:03:05.0014:15
2Zoe CarterSW S1:07:31.30+4:26.3015:15
3Milla KeyVI V1:08:45.00+5:40.0015:32
3Mikayla EnderbyST N1:08:45.00+5:40.0015:32
5Sophie TavernaVI V1:20:08.70+17:03.7018:06
6Lucy BurleySW S1:32:15.00+29:10.0020:50
Sally BarlowVI Vdid not finish

M18A

5 375 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack MarschallSW S1:15:57.0014:07
2Callum WhiteVI V1:16:42.60+0:45.6014:16
3Max GrivellSW S1:17:41.70+1:44.7014:27

1 M

5 375 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Geoff LawfordEU V1:06:53.0012:26
2Matthew StocksBS A1:07:22.00+0:29.0012:32
3Andrew SlatteryRR A1:07:31.00+0:38.0012:33
4David PolandBS A1:18:27.00+11:34.0014:35
5David RowlandsBK V1:26:55.00+20:02.0016:10
6Ted van GeldermalsenYV V1:28:33.00+21:40.0016:28
7Mitch BodycoatCAS V1:50:18.00+43:25.0020:31
8Gary BuchanEU V2:14:07.00+1:07:14.0024:57
Ian DaviesDR Vdid not finish
Alan KüfferYV Vdid not finish

2 W

4 425 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Carolyn JacksonBK V1:19:02.0017:51
2Melissa GangemiYV V1:25:52.00+6:50.0019:24
3Moira KüfferYV V1:28:52.00+9:50.0020:04
4Chris StocksBS A1:39:47.00+20:45.0022:32
5Julie FlynnBG V1:53:36.00+34:34.0025:40
Victoria GreenhanNE Vdid not finish
Mary McDonaldAO Adid not finish
Jacqui KneeBG Vdid not finish
Helen WalpoleDR Vdid not finish

2 M

4 425 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tim HatleyBK V1:01:07.0013:48
2Dion KeechMF V1:05:49.00+4:42.0014:52
3Daniel StottYV V1:06:50.00+5:43.0015:06
4John ScownAO A1:08:00.00+6:53.0015:22
5Bruce PatersonAR V1:12:33.00+11:26.0016:23
6Bjorn MellaNC N1:13:04.00+11:57.0016:30
7Cormac McCarthyYV V1:13:38.00+12:31.0016:38
8Owen RadajewskiPO A1:14:00.00+12:53.0016:43
9Shane DoyleUR N1:16:00.00+14:53.0017:10
10Mark BaxterNE V1:16:52.00+15:45.0017:22
11Grant McDonaldAO A1:17:41.00+16:34.0017:33
12Roch PrendergastEU V1:19:07.00+18:00.0017:52
13Brenton GrayUG Q1:19:18.00+18:11.0017:55
14Neil BarrBG V1:19:22.00+18:15.0017:56
15David JaffeMF V1:21:26.00+20:19.0018:24
16Geoff ArmstrongNE V1:23:09.00+22:02.0018:47
17Don CherryBG V1:30:50.00+29:43.0020:31
18Charles BrownridgeBG V1:35:39.00+34:32.0021:36
19Stuart McWilliamDR V1:49:36.00+48:29.0024:46
20Damian SpencerDR V1:50:08.00+49:01.0024:53
21David GeorgeTT S1:51:23.00+50:16.0025:10
22Stephen CollinsBK V1:53:58.00+52:51.0025:45
23Wayne LoveDR V2:00:01.00+58:54.0027:07
24Peter LadaYV V2:07:13.00+1:06:06.0028:44
Lincoln PatersonYV Vmispunched
Ian CollinsTK Vdid not finish
Graham WallisDR Vdid not finish
James LoveDR Vdid not finish
Michael RadajewskiPO Adid not finish
Digby BrandenburgCAS Vdid not finish
Warwick DavisTK Vdid not start
Martin KozmaBK Vdid not start
Nigel McGuckianBG Vdid not start
Tim WardropYV Vdid not start

3 W

3 675 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Debbie DaveyWR N1:00:00.0016:19
2Nicola DalheimMF V1:00:16.00+0:16.0016:23
3Hania LadaYV V1:11:39.00+11:39.0019:29
4Janine SteerDR V1:12:01.00+12:01.0019:35
5Liz AbbottPO A1:14:00.00+14:00.0020:08
6Ruth GoddardYV V1:55:22.00+55:22.0031:23
7Philippa Lohmeyer-CollinsBK V2:04:48.00+1:04:48.0033:57
8Louise HallBG V2:13:10.00+1:13:10.0036:14
9Dale Ann GordonEU V2:16:56.00+1:16:56.0037:15
Heather JonesBG Vmispunched
Heather O'DonnellYV Vmispunched
Anne RobinsonBG Vmispunched
Sue KeyMF Vmispunched
Pam PrimeTK Vdid not finish
Sheila CollsYV Vdid not finish
Janet KingBK Vdid not finish
Margi FreemantleYV Vdid not finish
Amy TingRR Adid not finish
Jocelyn WattsYV Vdid not finish
Prue DobbinAW Vdid not finish
Judi HerkesBK Vdid not finish
Judy PrendergastEU Vdid not finish
Wendy TavernaCH Vdid not finish
Lorraine LevershaBG Vdid not finish
Barbara DawsonGO Ndid not finish
Susan GeorgeTT Sdid not start
BJ JohnsonEU Vdid not start

3 M

3 675 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce BowenPO A59:56.0016:18
2Martin SteerDR V1:01:25.00+1:29.0016:42
3Shayne HillBG V1:04:05.00+4:09.0017:26
4Michael BurtBK V1:06:35.00+6:39.0018:07
5David KnightBK V1:11:35.00+11:39.0019:28
6Andrew LumsdenBF N1:11:56.00+12:00.0019:34
7Robert SmithTT S1:19:59.00+20:03.0021:45
8Matthew KingBK V1:43:29.00+43:33.0028:09
9Ewen TempletonBK V2:03:24.00+1:03:28.0033:34
10David GoddardYV V2:03:35.00+1:03:39.0033:37
11Blake GordonEU V2:15:52.00+1:15:56.0036:58
Daryl FleayBG Vmispunched
Tim TurnbullBG Vmispunched
Stephen BirdBK Vmispunched
Greg TamblynBK Vdid not finish
Peter PrimeTK Vdid not finish
Glen WhiteYV Vdid not finish
Ralph KochYV Vdid not finish
Paul ElamTK Vdid not finish
Dale TavernaCH Vdid not finish
Lincoln ErmNE Vdid not start
Peter YeatesDR Vdid not start

4 W

2 275 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gemma BurleyYA S44:09.0019:24
2Ann ScownAO A57:28.00+13:19.0025:15
3Anne GarveyTK V1:23:22.00+39:13.0036:38
Sophie ShawMF Vmispunched
Kathy LileyYV Vdid not start
Laurie NivenNE Vdid not start

4 M

2 275 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elye DentRR A36:59.0016:15
2Hayden DentRR A37:56.10+0:57.1016:40
3David JonesBG V50:25.00+13:26.0022:09
4Aeon GreenhanNE V1:31:05.00+54:06.0040:02
Matthew MaunderTT Smispunched
Ashley WhiteYV Vmispunched
George AndersonCAS Vmispunched
Greg PalmerNE Vdid not finish
Alexander RowlandsBK Vdid not finish
Rex NivenNE Vdid not start

5 W

1 775 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lydia StottYV V24:21.0013:43
2Ellie KeechMF V27:57.00+3:36.0015:44
3Laura KeechMF V27:59.00+3:38.0015:45
4Ella LangYV V36:12.00+11:51.0020:23
Sandy KochYV Vdid not start
Ilze YeatesDR Vdid not start

Score

1 350 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rod GrayEU V1:40:45.001:14:37
2Jenny BallBG V1:52:51.00+12:06.001:23:35
2Nola JuniperBG V1:52:51.00+12:06.001:23:35
4Steve GelsiBK V1:54:02.00+13:17.001:24:28
Ray ScaddanCAS Vmispunched
Mike HarrisCAS Vmispunched
Ian GrivellTT Smispunched

Please report errors in the result list to the organiser.