Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 17 - Peter the Great Gully

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 17 - Peter the Great Gully
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 1 August 2020

BG V Bendigo Orienteers

30 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ben Goonan1 (7)36:215:09
1Reuben Cameron3 (11)33:508:09
1Andrew Cameron2 (19)39:236:56
1Stanley Robertson5 (1)1:08:5432:48
2Michael Loughnan2 (19)40:06+0:437:03
2James Robertson1 (7)37:50+1:295:21
2Bob Cameron3 (11)36:24+2:348:46
3David Brownridge1 (7)38:52+2:315:30
3Alison Radford3 (11)39:45+5:559:34
3Nigel McGuckian2 (19)42:27+3:047:28
3Ross Slater4 (4)1:18:34+46:2623:48
4Craig Feuerherdt1 (7)40:41+4:205:46
4Henry Cameron2 (19)43:08+3:457:36
4Jenny Ball3 (11)45:52+12:0211:03
5Tony Radford2 (19)43:38+4:157:41
6Hans Egefalk1 (7)1:02:54+26:338:55
6Neil Barr2 (19)44:51+5:287:54
6Amos Walz3 (11)55:08+21:1813:17
7Daryl Fleay3 (11)55:29+21:3913:22
9Lorraine Leversha3 (11)1:04:13+30:2315:28
10Heather Jones2 (19)56:45+17:2210:00
11Dianne Searle3 (11)1:15:42+41:5218:14
12Charles Brownridge2 (19)58:58+19:3510:23
13David Jones2 (19)1:03:51+24:2811:15
14Peter Forbes2 (19)1:05:18+25:5511:30
15Tim Turnbull2 (19)1:05:59+26:3611:37
16Louise Hall2 (19)1:06:09+26:4611:39
18Peter Searle2 (19)1:17:39+38:1613:40
19John Chellew2 (19)1:24:27+45:0414:52
Peter Galvin2 (19)did not finish
Julie Flynn2 (19)did not start

BK V Bayside Kangaroos Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Prue Dobbin2 (19)1:07:47+28:2411:56

CAS V Casuals VIC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Emma Heaney4 (4)32:089:44
7Katie Marshall1 (7)1:36:56+1:00:3513:44

EU V Eureka Orienteers

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ken Dowling3 (11)54:37+20:4713:09
5Geoff Lawford1 (7)42:46+6:256:03
7Jenny Bourne2 (19)47:33+8:108:22
8Rod Gray2 (19)50:06+10:438:49
Anitra Dowling4 (4)mispunched
James Gray2 (19)did not start

MF V Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jayne Sales4 (4)1:08:58+36:5020:53

TK V Tuckonie Orienteering Club

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Anne Garvey3 (11)1:01:09+27:1914:44
9Peter Prime2 (19)56:09+16:469:53
10Pam Prime3 (11)1:06:47+32:5716:05
11Paul Elam2 (19)58:56+19:3310:23

Please report errors in the result list to the organiser.