Orienteering Australia

Official results for Bendigo Shorts 1 - Myers Creek

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Shorts 1 - Myers Creek
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 26 September 2020

Classes: Show all | 2 | 3 | 4 | 5

2

5 900 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James RobertsonBG V Bendigo Orienteers31:075:16
2Todd NeveCAS V Casuals VIC32:50+1:435:33
3Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers37:32+6:256:21
4Jim RussellBG V Bendigo Orienteers38:42+7:356:33
5Geoff LawfordEU V Eureka Orienteers41:05+9:586:57
6Hans EgefalkBG V Bendigo Orienteers44:47+13:407:35
7Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers45:08+14:017:38
8Warwick WilliamsEU V Eureka Orienteers46:19+15:127:51
9Sophie TavernaBG V Bendigo Orienteers46:46+15:397:55
10Jenny BourneEU V Eureka Orienteers47:35+16:288:03
11Tony RadfordBG V Bendigo Orienteers49:38+18:318:24
12Toby Richard CooperEU V Eureka Orienteers50:32+19:258:33
13Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers51:34+20:278:44
14Rod GrayEU V Eureka Orienteers53:20+22:139:02
15Neil BarrBG V Bendigo Orienteers57:13+26:069:41
16Alison RadfordBG V Bendigo Orienteers1:01:08+30:0110:21
17Paul ElamTK V Tuckonie Orienteering Club1:05:43+34:3611:08
18Louise HallBG V Bendigo Orienteers1:10:07+39:0011:53
19John ChellewBG V Bendigo Orienteers1:19:50+48:4313:31
20Peter SearleBG V Bendigo Orienteers1:29:34+58:2715:10
Tim TurnbullBG V Bendigo Orienteersmispunched

3

4 500 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Stephen BirdBG V Bendigo Orienteers34:407:42
2Dale TavernaBG V Bendigo Orienteers41:43+7:039:16
3Bob CameronBG V Bendigo Orienteers44:13+9:339:49
4Wendy TavernaBG V Bendigo Orienteers44:36+9:569:54
5Emma HeaneyCAS V Casuals VIC45:11+10:3110:02
6Jenny BallBG V Bendigo Orienteers53:15+18:3511:50
7Daryl FleayBG V Bendigo Orienteers53:18+18:3811:50
8Blake GordonEU V Eureka Orienteers55:27+20:4712:19
9Jayne SalesMF V Melbourne Forest Racers1:02:28+27:4813:52
10Margaret KerteszEU V Eureka Orienteers1:14:16+39:3616:30
11Eleanor WilliamsEU V Eureka Orienteers1:18:09+43:2917:22
12Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club1:18:16+43:3617:23
13Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers1:21:31+46:5118:06
14Dale GordonEU V Eureka Orienteers1:23:16+48:3618:30
15Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers1:24:58+50:1818:52
16Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers1:25:11+50:3118:55
17Anitra DowlingEU V Eureka Orienteers1:45:03+1:10:2323:20
17Ken DowlingEU V Eureka Orienteers1:45:03+1:10:2323:20
Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

3 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simone BeckhamBG V Bendigo Orienteers54:4114:46
2Ross SlaterBG V Bendigo Orienteers1:01:52+7:1116:43

Please report errors in the result list to the organiser.