Orienteering Australia

Official results for Bendigo Shorts 2 - Ironstone Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Shorts 2 - Ironstone Hill
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 3 October 2020

Classes: Show all | 2 | 3 | 5

2

5 700 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1James RobertsonBG V Bendigo Orienteers31:215:30
2Todd NeveCAS V Casuals VIC31:40+0:195:33
3Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers34:09+2:485:59
4Geoff LawfordEU V Eureka Orienteers38:34+7:136:45
5Jim RussellBG V Bendigo Orienteers43:09+11:487:34
6Craig FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers46:06+14:458:05
7Hans EgefalkBG V Bendigo Orienteers46:07+14:468:05
8Sophie TavernaBG V Bendigo Orienteers47:19+15:588:18
9Warwick WilliamsEU V Eureka Orienteers49:10+17:498:37
10Stephen BirdBG V Bendigo Orienteers52:58+21:379:17
11Rod GrayEU V Eureka Orienteers56:43+25:229:57
12Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers1:08:13+36:5211:58
13Paul ElamTK V Tuckonie Orienteering Club1:11:42+40:2112:34
14Louise HallBG V Bendigo Orienteers1:12:10+40:4912:39
15Peter SearleBG V Bendigo Orienteers1:19:48+48:2714:00
16David JonesBG V Bendigo Orienteers1:21:10+49:4914:14
17Prue DobbinAW V Albury-Wodonga Orienteering Cl1:24:23+53:0214:48
18Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers1:30:26+59:0515:51
19Nola JuniperBG V Bendigo Orienteers1:30:58+59:3715:57
20John ChellewBG V Bendigo Orienteers1:58:01+1:26:4020:42
Tim TurnbullBG V Bendigo Orienteersdid not finish
Heather JonesBG V Bendigo Orienteersdid not finish
Peter ForbesBG V Bendigo Orienteersdid not start

3

4 125 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Wendy TavernaBG V Bendigo Orienteers42:5310:23
2Dale TavernaBG V Bendigo Orienteers43:25+0:3210:31
3Jayne SalesMF V Melbourne Forest Racers54:45+11:5213:16
4Eleanor WilliamsEU V Eureka Orienteers58:27+15:3414:10
5Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers1:07:13+24:2016:17
6Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers1:07:16+24:2316:18
7Ken & Anitra DowlingEU V Eureka Orienteers1:07:20+24:2716:19
8Anne RobinsonBG V Bendigo Orienteers1:16:47+33:5418:36
9Lawrie EdwardCAS V Casuals VIC1:17:30+34:3718:47
10Ross +2 SlaterBG V Bendigo Orienteers1:25:27+42:3420:42
11Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club1:25:49+42:5620:48
12Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers1:36:14+53:2123:19
13Margaret KerteszEU V Eureka Orienteers1:37:35+54:4223:39
Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteersdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.