Orienteering Australia

Official results for Twilight Series Event - Hackney - Rescheduled

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Twilight Series Event - Hackney - Rescheduled
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 24 January 2020

Classes: Show all | Short | Medium | Long | Scatter Female | Scatter Male

Short

1 800 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Daniel BurdenOH S22:2912:29
2Peter CuttenWA S25:41+3:1214:16
3Oliver SchirripaCR S33:02+10:3318:21
3Tilly SchirripaCR S33:02+10:3318:21
3William SchirripaCR S33:02+10:3318:21
3Lucy SheppeardCR S33:02+10:3318:21
7David LawTT S35:48+13:1919:53
8Max FaulknerTJ S37:07+14:3820:37
9Scarlett AshforthWA S49:02+26:3327:14
10Hugo WestoverWA S49:03+26:3427:15
11Clara MerchantTJ S1:02:59+40:3034:59
12Ella MerchantTJ S1:03:02+40:3335:01
13Lorraine KernickOH S1:08:21+45:5237:58

Medium

3 800 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Remi AfnanYA S31:068:11
2Rhys FogartyOH S34:24+3:189:03
3Greg RowberryWA S35:44+4:389:24
4Keren FaulknerTJ S36:15+5:099:32
5Mitchell StephensYA S36:29+5:239:36
6Finn FogartyOH S40:43+9:3710:42
7Leila HendersonYA S41:42+10:3610:58
8Jeffrey DinningOH S41:48+10:4211:00
9Abbie FaulknerTJ S42:53+11:4711:17
10Jacqueline StephensYA S44:46+13:4011:46
11Rachel BurdenOH S45:02+13:5611:51
11Simon BurdenOH S45:02+13:5611:51
13Evelyn ColwellOH S45:59+14:5312:06
14Ruhi AfnanYA S46:18+15:1212:11
15Jill CongediOH S51:03+19:5713:26
16Meredith RaschWA S52:35+21:2913:50
17Allison WhittakerCR S52:58+21:5213:56
18Peter BosCR S58:27+27:2115:22
18Raechel BosCR S58:27+27:2115:22
20Sue BamentOH S1:12:22+41:1619:02
Zoe CarterTJ Smispunched

Long

5 500 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Max GrivellTT S39:597:16
2Troy MerchantTJ S40:50+0:517:25
3David GeorgeTT S45:59+6:008:21
4Andrew KennedyWA S46:53+6:548:31
5Phil HazellTT S47:39+7:408:39
6Andrew McCombOH S48:08+8:098:45
7Justin LaiCR S48:57+8:588:54
8Desmond NormanTJ S49:08+9:098:56
9Zara SodenOH S49:37+9:389:01
10Meredith NormanTJ S49:54+9:559:04
11Nigel DobsonYA S50:34+10:359:11
12Jordi FigarolaTJ S50:52+10:539:14
13Mark OvertonWA S52:17+12:189:30
14Mark SaveryCR S58:53+18:5410:42
15Abigail BerryCR S59:14+19:1510:46
15Belinda BerryCR S59:14+19:1510:46
15Guy BerryCR S59:14+19:1510:46
18Andrew WhittakerCR S1:03:27+23:2811:32
19Sandra AfnanYA S1:05:14+25:1511:51
20Malachi BerryCR S1:38:11+58:1217:51
20Barnett MatthewCR S1:38:11+58:1217:51

Scatter Female

7 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joanna GeorgeTT S37:565:25
2Abigail GeorgeTT S38:29+0:335:29
3Ann NolanTJ S54:24+16:287:46
4Jessica JarvisWA S59:02+21:068:26
5Janet CoelhoCR S1:16:00+38:0410:51
5Jo GeherdsonCR S1:16:00+38:0410:51

Scatter Male

7 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David TilbrookOH S51:447:23
2Peter KreminskiWA S55:31+3:477:55

Please report errors in the result list to the organiser.