Orienteering Australia

Official results for O'Shea 2 Days - Gwandalan & Summerland Point, race 3 - Pairs Score - Gwandalan

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: O'Shea 2 Days - Gwandalan & Summerland Point
Organiser: Central Coast Orienteers
Date: Saturday 29 February 2020 - Sunday 1 March 2020

Race 1 - Pairs Relay - GwandalanRace 2 - Night Event - Summerland PointRace 3 - Pairs Score - Gwandalan

Long Pairs

28 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Mark SchaeferCentral Coast Orienteers30:20
2Steven RobertsNewcastle Orienteering Club30:21
3Andrew SmithGaringal Orienteers31:21
4Toni BachvarovaGaringal Orienteers31:23
5Clare WilliamsNewcastle Orienteering Club32:07
6Carolyn HauptGaringal Orienteers32:08
7Amanda MackieBig Foot Orienteers33:46
7Hamish MackieBig Foot Orienteers33:46
9Jannie NelBennelong Northside Orienteers35:25
10Louis NelBennelong Northside Orienteers35:28
11Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club35:51
12Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club35:53
13Richard PattisonBennelong Northside Orienteers35:54
14Melissa ThomasBennelong Northside Orienteers35:58
15Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers36:17
16David McGheeBennelong Northside Orienteers36:18
17Emmanuelle ConvertWestern and Hills Orienteers36:35
18Vivien de Remy de CourcellesWestern and Hills Orienteers36:36
19Istvan KerteszGaringal Orienteers37:27
20Nikolett HalmaiGaringal Orienteers37:31
21Lena BaracsiGaringal Orienteers44:56
22Hanna BaracsiGaringal Orienteers44:57
23David BowermanCentral Coast Orienteers45:19
24Hilary WoodCentral Coast Orienteers45:20
25Kristina ReynoldsNewcastle Orienteering Club45:42
26Shane TrotterNewcastle Orienteering Club45:43
27Luca BaracsiGaringal Orienteers47:58
28Andrea LuxGaringal Orienteers47:59

Short Pairs

26 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club27:30
2Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club27:31
3Lyra SimpsonBig Foot Orienteers28:33
4Andy SimpsonBig Foot Orienteers28:34
5Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers29:55
6Peter FozoGaringal Orienteers29:57
7Ross BarrGaringal Orienteers31:52
8Warwick SelbyGaringal Orienteers31:54
9John BulmanGaringal Orienteers31:59
10Elizabeth BulmanGaringal Orienteers32:01
11Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club32:02
12Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club32:04
13Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers34:39
14Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers34:40
15Robyn PallasCentral Coast Orienteers39:57
16Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers39:59
17Martine ValaisWestern and Hills Orienteers40:39
18Aurelie ValaisWestern and Hills Orienteers40:40
19Mike WardGaringal Orienteers40:59
20Stacey BryceGaringal Orienteers41:04
21Dan MartinCentral Coast Orienteers41:06
22Alice MartinCentral Coast Orienteers41:10
23Maria OrrNewcastle Orienteering Club46:37
23Peter OrrNewcastle Orienteering Club46:37
25Ivan KentCentral Coast Orienteers49:41
26Heather KentCentral Coast Orienteers49:43

Short Individual

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Dave LottyUringa Orienteers60050:07
2Constance ValaisWestern and Hills Orienteers50033:43

Please report errors in the result list to the organiser.