Orienteering Australia

Official results for O'Shea 2 Days - Gwandalan & Summerland Point, race 3 - Pairs Score - Gwandalan

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: O'Shea 2 Days - Gwandalan & Summerland Point
Organiser: Central Coast Orienteers
Date: Saturday 29 February 2020 - Sunday 1 March 2020

Race 1 - Pairs Relay - GwandalanRace 2 - Night Event - Summerland PointRace 3 - Pairs Score - Gwandalan

Bennelong Northside Orienteers

7 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
9Jannie NelLong Pairs (28)35:25
10Louis NelLong Pairs (28)35:28
13Richard PattisonLong Pairs (28)35:54
14Melissa ThomasLong Pairs (28)35:58
15Clyde McGheeLong Pairs (28)36:17
16David McGheeLong Pairs (28)36:18
16Gordon WilsonShort Pairs (26)39:59

Big Foot Orienteers

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Lyra SimpsonShort Pairs (26)28:33
4Andy SimpsonShort Pairs (26)28:34
7Amanda MackieLong Pairs (28)33:46
7Hamish MackieLong Pairs (28)33:46

Central Coast Orienteers

10 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Mark SchaeferLong Pairs (28)30:20
13Julia PrudhoeShort Pairs (26)34:39
14Paul PrudhoeShort Pairs (26)34:40
15Robyn PallasShort Pairs (26)39:57
21Dan MartinShort Pairs (26)41:06
22Alice MartinShort Pairs (26)41:10
23David BowermanLong Pairs (28)45:19
24Hilary WoodLong Pairs (28)45:20
25Ivan KentShort Pairs (26)49:41
26Heather KentShort Pairs (26)49:43

Garingal Orienteers

17 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Andrew SmithLong Pairs (28)31:21
4Toni BachvarovaLong Pairs (28)31:23
5Aniko Fozo-KerteszShort Pairs (26)29:55
6Carolyn HauptLong Pairs (28)32:08
6Peter FozoShort Pairs (26)29:57
7Ross BarrShort Pairs (26)31:52
8Warwick SelbyShort Pairs (26)31:54
9John BulmanShort Pairs (26)31:59
10Elizabeth BulmanShort Pairs (26)32:01
19Istvan KerteszLong Pairs (28)37:27
19Mike WardShort Pairs (26)40:59
20Nikolett HalmaiLong Pairs (28)37:31
20Stacey BryceShort Pairs (26)41:04
21Lena BaracsiLong Pairs (28)44:56
22Hanna BaracsiLong Pairs (28)44:57
27Luca BaracsiLong Pairs (28)47:58
28Andrea LuxLong Pairs (28)47:59

Newcastle Orienteering Club

12 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Carolyn MatthewsShort Pairs (26)27:30
2Steven RobertsLong Pairs (28)30:21
2Malcolm RobertsShort Pairs (26)27:31
5Clare WilliamsLong Pairs (28)32:07
11Jennifer EnderbyLong Pairs (28)35:51
11Erika EnderbyShort Pairs (26)32:02
12Damien EnderbyLong Pairs (28)35:53
12Mikayla EnderbyShort Pairs (26)32:04
23Maria OrrShort Pairs (26)46:37
23Peter OrrShort Pairs (26)46:37
25Kristina ReynoldsLong Pairs (28)45:42
26Shane TrotterLong Pairs (28)45:43

Uringa Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Dave LottyShort Individual (2)60050:07

Western and Hills Orienteers

5 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Constance ValaisShort Individual (2)50033:43
17Emmanuelle ConvertLong Pairs (28)36:35
17Martine ValaisShort Pairs (26)40:39
18Vivien de Remy de CourcellesLong Pairs (28)36:36
18Aurelie ValaisShort Pairs (26)40:40

Please report errors in the result list to the organiser.