Orienteering Australia

Official results for 2013 Xmas 5 Days, ophir Diggings

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2013 Xmas 5 Days
Organisers: Bennelong Northside Orienteers / Garingal Orienteers / Goldseekers Orienteers
Date: Friday 27 December 2013 - Tuesday 31 December 2013

Charles Sturt UniversityKahli's RocksKahli's Rocks (overall)Rocky FallsRocky Falls (overall)Ophir DiggingsOphir Diggings (overall)Macquarie WoodsMacquarie Woods (overall)

Men A

6 200 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matt OgdenOK Linne39:066:18
2Jim Øystein NybråtenIL Tyrving40:30+1:246:31
3David ShepherdRed Roos ACT41:40+2:346:43
4Alex MasseyNewcastle Orienteering Club42:38+3:326:52
5Matt DoyleCentral Highlands Orienteering43:34+4:287:01
6Ian LawfordEureka Orienteers43:46+4:407:03
7Andrew BarnettBushflyers ACT44:06+5:007:06
8Aidan DawsonGaringal Orienteers45:38+6:327:21
9Håkan SvenssonBredaryds SOK47:13+8:077:36
10Lukas FunkRed Roos ACT47:37+8:317:40
11James SheldonUgly Gully Orienteers48:24+9:187:48
12Todd NeveMelbourne Forest Racers48:54+9:487:53
13Kasimir GregoryNorthern Tablelands Orienteeri50:03+10:578:04
14Geoff StaceyParawanga Orienteers ACT51:20+12:148:16
15Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers51:57+12:518:22
16Stephen MelhuishParawanga Orienteers ACT53:42+14:368:39
17Oliver MillRed Roos ACT54:58+15:528:51
18Daniel HillGaringal Orienteers55:38+16:328:58
19Geoff LawfordEureka Orienteers55:45+16:398:59
20Simon RouseDandenong Ranges Orienteering59:49+20:439:38
21Daniele GuardiniASD Orsa Maggiore1:02:04+22:5810:00
22Matthew HillGaringal Orienteers1:04:53+25:4710:27
23Ashley NankervisEsk Valley Orienteering Club1:06:49+27:4310:46
24Thomas CarterGoldseekers Orienteers1:07:10+28:0410:50
25Darren SlatteryBennelong Northside Orienteers1:39:46+1:00:4016:05
26Peter LadaYarra Valley Orienteering Club1:43:38+1:04:3216:42
Brodie NankervisEsk Valley Orienteering Clubmispunched
Bryan KeelyBendigo Orienteersmispunched
Joshua BlatchfordNewcastle Orienteering Clubdid not finish
James BowlingOrienteering Victorianot competing
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteersnot competing
Tony HillGaringal Orienteersnot competing
Fedor IskhakovBennelong Northside Orienteersnot competing
Alexander KaravaevIllawarra Kareelah Orienteersnot competing
Andrew KennedyWallaringa Orienteering Clubnot competing
Will KennedyWallaringa Orienteering Clubnot competing
Robert BennettGoldseekers Orienteersdid not start
Matthew PartonGoldseekers Orienteersdid not start

Men B

5 700 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Stephen CraigBig Foot Orienteers43:507:41
2Tate NeedhamRed Roos ACT52:52+9:029:16
3Michael BurtonBig Foot Orienteers53:32+9:429:23
4Tim RogersBig Foot Orienteers54:04+10:149:29
5Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club54:33+10:439:34
6Graham AtkinsParawanga Orienteers ACT59:22+15:3210:24
7Brenton GrayUgly Gully Orienteers59:58+16:0810:31
8Andre MorkelLOST1:01:57+18:0710:52
9Ian JonesUringa Orienteers1:02:38+18:4810:59
10Warwick DavisTuckonie Orienteering Club1:05:08+21:1811:25
11Warwick WilliamsBendigo Orienteers1:07:43+23:5311:52
12Lawrence JonesUringa Orienteers1:08:24+24:3412:00
13Rohan HyslopParawanga Orienteers ACT1:09:27+25:3712:11
14Peter McConaghyGaringal Orienteers1:16:09+32:1913:21
Kurt NeumannEnoggeroosdid not start

Men C

4 100 m, 39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Robert VincentNewcastle Orienteering Club34:298:24
2Andy SimpsonBig Foot Orienteers35:10+0:418:34
3Simeon BurrillBullecourt Boulder Bounders35:48+1:198:43
4Mark ShinglerBig Foot Orienteers36:37+2:088:55
5Ari PiiroinenBushflyers ACT37:53+3:249:14
6Russell BlatchfordNewcastle Orienteering Club40:02+5:339:45
7Nick DentCentral Coast Orienteers41:17+6:4810:04
8Tim DentYarra Valley Orienteering Club42:28+7:5910:21
9John ScownAbominable O-Men ACT44:55+10:2610:57
10Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club47:22+12:5311:33
11Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club48:57+14:2811:56
12Bob HawkinsNorthern Tablelands Orienteeri49:14+14:4512:00
13Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers50:09+15:4012:13
14Russell CreedToohey Forest Orienteers50:27+15:5812:18
15Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club51:47+17:1812:37
16Hugh MooreRed Roos ACT52:23+17:5412:46
17Alex KennedyGaringal Orienteers52:25+17:5612:47
18Mark FreemanBig Foot Orienteers53:18+18:4913:00
19Nick MelhuishParawanga Orienteers ACT53:21+18:5213:00
20Tim WardropYarra Valley Orienteering Club53:33+19:0413:03
21Russell TymGoldseekers Orienteers53:47+19:1813:07
22Michael BurridgeUgly Gully Orienteers56:47+22:1813:50
23Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders57:43+23:1414:04
24Ron FrederickNillumbik Emus Orienteering Cl59:03+24:3414:24
25Michael BurtRed Roos ACT59:39+25:1014:32
26Jamie KennedyGaringal Orienteers59:48+25:1914:35
27Owen ShepherdOrienteering Victoria1:01:43+27:1415:03
28Brendan HenryOrienteering Queensland1:02:13+27:4415:10
29Dirk NankervisEsk Valley Orienteering Club1:03:21+28:5215:27
30Tom LeungOrienteering Queensland1:04:49+30:2015:48
31John AndersonGaringal Orienteers1:11:04+36:3517:20
32Andreas StrasserYarra Valley Orienteering Club1:12:22+37:5317:39
33David BuddenGoldseekers Orienteers1:27:40+53:1121:22
Jesse PiiroinenBushflyers ACTmispunched
Joshua MorrisonEnoggeroosmispunched
Sam CottonBendigo Orienteersnot competing
Miles EllisBig Foot Orienteersnot competing
Paul MarshBig Foot Orienteersnot competing
Graeme McLeodBig Foot Orienteersnot competing
Colin CurrieGaringal Orienteersdid not start

Men D

3 500 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Eoin RotheryBig Foot Orienteers33:589:42
2Terry BluettBennelong Northside Orienteers38:54+4:5611:06
3Roch PrendergastEureka Orienteers39:02+5:0411:09
4Robert RapkinsEnoggeroos41:58+8:0011:59
5Tony GarrParawanga Orienteers ACT42:37+8:3912:10
6Colin PriceCentral Coast Orienteers42:39+8:4112:11
7Robert PrestonNewcastle Orienteering Club42:43+8:4512:12
8Tony RadfordTintookies Orienteers43:40+9:4212:28
9Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers44:12+10:1412:37
10Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers44:23+10:2512:40
11Dale WallaceWestern Plains Orienteers44:26+10:2812:41
12Michael DowlingWellington Ranges Orienteering44:59+11:0112:51
13Steve FlickBennelong Northside Orienteers45:41+11:4313:03
14Duncan CurrieGaringal Orienteers46:45+12:4713:21
15John HardingBushflyers ACT50:06+16:0814:18
16Zac NeedhamRed Roos ACT50:56+16:5814:33
17Geoff PeelNewcastle Orienteering Club51:35+17:3714:44
18Peter BaldwinGoldseekers Orienteers53:37+19:3915:19
19Jim ForbesGaringal Orienteers57:53+23:5516:32
20Jim MackayUringa Orienteers58:13+24:1516:38
21Chris MillRed Roos ACT1:01:00+27:0217:25
22Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers1:02:11+28:1317:46
23Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers1:04:55+30:5718:32
24Mark BesleyDandenong Ranges Orienteering1:05:56+31:5818:50
25Dick OgilvieUringa Orienteers1:10:30+36:3220:08
26Johnny PetersenGaringal Orienteers1:23:07+49:0923:44
27Richard CarterGoldseekers Orienteers1:43:29+1:09:3129:34
Trevor SauerSunshine Orienteers Clubmispunched
Rodney ParkinBennelong Northside Orienteersnot competing
Vegar RobberstadHalsnoy Onot competing
Michael RoylanceBig Foot Orienteersnot competing
Ross DukerGaringal Orienteersdid not start
Dene LittlerYarra Valley Orienteering Clubdid not start
Philip EelesSouthampton Orienteering Clubdid not start
Robert BradleyWestern and Hills Orienteersdid not start

Men E

3 100 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Robert AllisonRed Roos ACT42:4413:47
2Dennis TrewinBushflyers ACT42:50+0:0613:49
3Andrew CampbellFar North Orienteers45:21+2:3714:37
4Alan SargeantBushflyers ACT45:38+2:5414:43
5Kerry BennettGoldseekers Orienteers46:01+3:1714:50
6Robert SpryBennelong Northside Orienteers46:42+3:5815:03
7Ron JunghansGaringal Orienteers48:28+5:4415:38
8James BowlingOrienteering Victoria48:43+5:5915:42
9Dave LottyUringa Orienteers50:33+7:4916:18
10David GoddardOrienteering Victoria51:36+8:5216:38
11Bruce DawkinsBennelong Northside Orienteers51:38+8:5416:39
12Barry HartParawanga Orienteers ACT52:11+9:2716:50
13Brian ClelandUringa Orienteers54:43+11:5917:39
14Pauli PiiroinenBushflyers ACT55:30+12:4617:54
15Barry HanlonWestern and Hills Orienteers57:40+14:5618:36
16Peter GroverDandenong Ranges Orienteering58:36+15:5218:54
17Peter KreminskiWallaringa Orienteering Club59:31+16:4719:11
18Graham GalbraithBennelong Northside Orienteers59:58+17:1419:20
19Tom SchultsUgly Gully Orienteers1:02:08+19:2420:02
20Peter MeyerSouthern Highlands Occasional1:03:20+20:3620:25
21Zuzu BurfordUringa Orienteers1:03:54+21:1020:36
22Gordon QuantockWeston Emus ACT1:12:03+29:1923:14
23Neville FathersSouthern Highlands Occasional1:53:57+1:11:1336:45
24Dennis SparlingGaringal Orienteers2:07:26+1:24:4241:06
Kevin WilliamsWestern and Hills Orienteersdid not finish
Sigvald RobberstadHalsnoy Onot competing
Peter ThomasonBennelong Northside Orienteersnot competing
Ken JacobsonGaringal Orienteersdid not start

Men F

3 000 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nicholas BurridgeUgly Gully Orienteers37:4612:35
2Daniel GrayUgly Gully Orienteers43:46+6:0014:35
3Christian PiiroinenBushflyers ACT45:43+7:5715:14
4Sam RogersBig Foot Orienteers50:15+12:2916:45
5Greg MorrisonEnoggeroos1:04:31+26:4521:30
6Tom KennedyGaringal Orienteers1:51:12+1:13:2637:04
Cameron MorrisonEnoggeroosmispunched
Tom SchultsUgly Gully Orienteersnot competing
Kennedy JamesWallaringa Orienteering Clubnot competing
Jared McKennaUringa Orienteersnot competing
Johnny PetersenGaringal Orienteersnot competing
Peter ThomasonBennelong Northside Orienteersnot competing

Men G

1 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alvin CraigBig Foot Orienteers18:2610:14
2Ewan ShinglerBig Foot Orienteers21:06+2:4011:43
3Finn MackayUringa Orienteers21:07+2:4111:43
4Ryan GrayUgly Gully Orienteers23:05+4:3912:49
5Cameron JosephGaringal Orienteers29:21+10:5516:18

Women A

5 700 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lizzie InghamAbominable O-Men ACT46:288:09
2Jo AllisonRed Roos ACT48:46+2:188:33
3Cassie TrewinIL Tyrving49:41+3:138:42
4Laura RobertsonHutt Valley50:37+4:098:52
5Aislinn PrendergastEureka Orienteers54:03+7:359:28
6Belinda LawfordEureka Orienteers57:11+10:4310:01
7Michele DawsonGaringal Orienteers1:00:27+13:5910:36
8Jacqui DoyleAbominable O-Men ACT1:03:12+16:4411:05
9Nicola BlatchfordNewcastle Orienteering Club1:04:44+18:1611:21
10Barbara HillGaringal Orienteers1:11:48+25:2012:35
11Emily PrudhoeCentral Coast Orienteers1:22:46+36:1814:31
12Natasha SpargBibbulmun Orienteers1:47:24+1:00:5618:50
Natalya FilippovaIllawarra Kareelah Orienteersnot competing
Marina IskhakovaBennelong Northside Orienteersnot competing
Tracy MarshBig Foot Orienteersnot competing
Brook MartinGaringal Orienteersnot competing
Laurina NeumannBendigo Orienteersdid not start
Krystal NeumannEnoggeroosdid not start

Women B

4 100 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jenny BourneEureka Orienteers38:189:20
2Brook MartinGaringal Orienteers41:26+3:0810:06
3Karen BlatchfordNewcastle Orienteering Club42:07+3:4910:16
4Martina CraigBig Foot Orienteers42:15+3:5710:18
5Hannah GoddardEsk Valley Orienteering Club46:07+7:4911:14
6Meridith GrayUgly Gully Orienteers49:51+11:3312:09
7Bridget BennettGoldseekers Orienteers52:45+14:2712:51
8Alison BurrillBullecourt Boulder Bounders54:42+16:2413:20
9Ana HercegParawanga Orienteers ACT55:33+17:1513:32
10Danielle KoprivaUringa Orienteers57:13+18:5513:57
11Lucy MarkwellBendigo Orienteers1:01:09+22:5114:54
12Melissa JosephGaringal Orienteers1:01:11+22:5314:55
13Melissa GangemiYarra Valley Orienteering Club1:02:22+24:0415:12
14Julie LeungOrienteering Queensland1:02:41+24:2315:17
15Kiersten GreggLOST1:06:19+28:0116:10
16Ruth MeinNorth West Orienteering Club1:19:06+40:4819:17
17Anna HyslopParawanga Orienteers ACT1:23:24+45:0620:20
Anna FitzgeraldGoldseekers Orienteersnot competing
Jane McKennaUringa Orienteersnot competing

Women C

3 500 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Winnie OakhillOrienteering Queensland39:3111:17
2Sue HancockWellington Ranges Orienteering39:53+0:2211:23
3Amelia SkalbergBredaryds SOK41:58+2:2711:59
4Georgia JonesUringa Orienteers42:52+3:2112:14
5Heather BurridgeUgly Gully Orienteers43:22+3:5112:23
6Cath ChalmersBig Foot Orienteers44:36+5:0512:44
7Sue GarrParawanga Orienteers ACT45:35+6:0413:01
8Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club47:01+7:3013:26
9Chatarina SkalbergBredaryds SOK47:39+8:0813:36
10Paula ShinglerBig Foot Orienteers48:48+9:1713:56
11Carol HardingBushflyers ACT50:32+11:0114:26
12Felicity CrosatoRange Runners Orienteering Clu50:48+11:1714:30
13Hilary WoodCentral Coast Orienteers51:25+11:5414:41
14Jacquie RandUgly Gully Orienteers52:27+12:5614:59
15Margaret JonesUringa Orienteers53:25+13:5415:15
16Jenny HawkinsNorthern Tablelands Orienteeri54:15+14:4415:30
17Tara MelhuishParawanga Orienteers ACT55:13+15:4215:46
18Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers55:57+16:2615:59
19Liz BourneBullecourt Boulder Bounders56:44+17:1316:12
20Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club57:11+17:4016:20
21Lauren BaadeUgly Gully Orienteers57:47+18:1616:30
22Jane SayeAbominable O-Men ACT58:43+19:1216:46
23Valerie BarkerBushflyers ACT59:15+19:4416:55
24Margaret PeelNewcastle Orienteering Club1:00:14+20:4317:12
25Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering1:01:09+21:3817:28
26Tania KennedyGaringal Orienteers1:01:19+21:4817:31
27Katelyn DoyleCentral Highlands Orienteering1:02:42+23:1117:54
28Pat MiethkeParawanga Orienteers ACT1:11:04+31:3320:18
29Vicki OakhillOrienteering Queensland1:18:21+38:5022:23
30Simone KraussYarra Valley Orienteering Club1:18:41+39:1022:28
31Paula DoyleCentral Highlands Orienteering1:21:42+42:1123:20
32Elaine MurdochGaringal Orienteers1:25:24+45:5324:24
Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteersmispunched
Caroline TauranyNewcastle Orienteering Clubmispunched
Nicole SellinGaringal Orienteersnot competing

Women D

3 100 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lynn DabbsWestern and Hills Orienteers41:1113:17
2Alison RadfordTintookies Orienteers43:19+2:0813:58
3Denise PikeDandenong Ranges Orienteering44:45+3:3414:26
4Robyn PallasCentral Coast Orienteers44:59+3:4814:30
5Vanessa FreemanBig Foot Orienteers47:11+6:0015:13
6Judy AllisonRed Roos ACT49:02+7:5115:49
7Susanne StrasserYarra Valley Orienteering Club51:04+9:5316:28
8Ruth GoddardYarra Valley Orienteering Club51:12+10:0116:30
9Ann ScownAbominable O-Men ACT55:56+14:4518:02
10Toy MartinNewcastle Orienteering Club56:24+15:1318:11
11Rose CampbellFar North Orienteers56:28+15:1718:12
12Judy PrendergastEureka Orienteers57:05+15:5418:24
13Lynda RapkinsEnoggeroos58:58+17:4719:01
14Elaine BennettGoldseekers Orienteers59:51+18:4019:18
15Jitka KoprivaUringa Orienteers1:00:18+19:0719:27
16Kate KennedyWestern Plains Orienteers1:00:47+19:3619:36
17Sally DevenishWestern Plains Orienteers1:01:39+20:2819:53
18Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers1:02:36+21:2520:11
19Samantha WallaceWestern Plains Orienteers1:03:42+22:3120:32
20Gayle ShepherdUringa Orienteers1:03:55+22:4420:37
21Joan SheldonUgly Gully Orienteers1:05:41+24:3021:11
22Barbara DawsonGaringal Orienteers1:06:42+25:3121:30
23Kayleen MorrisonEnoggeroos1:08:12+27:0122:00
24Janet MorrisWestern and Hills Orienteers1:10:28+29:1722:43
25Mary Jane MahonyUringa Orienteers1:11:35+30:2423:05
26Sylvia MurphyTuckonie Orienteering Club1:13:48+32:3723:48
27Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers1:24:00+42:4927:05
28Lyn MalmgronSouthern Highlands Occasional1:24:02+42:5127:06
29Ingrid BaadeUgly Gully Orienteers1:25:55+44:4427:42
30Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders1:31:06+49:5529:23
31Maureen OgilvieUringa Orienteers1:31:17+50:0629:26
32Barbara JunghansGaringal Orienteers1:38:53+57:4231:53
33Kim NankervisEsk Valley Orienteering Club1:48:19+1:07:0834:56
Julie MannIllawarra Kareelah Orienteersnot competing
Maureen FitzpatrickWestern and Hills Orienteersdid not start

Women E

3 000 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zoe MelhuishParawanga Orienteers ACT44:3214:50
2Joanna HillGaringal Orienteers45:12+0:4015:04
3Tiana MorrisonEnoggeroos47:48+3:1615:56
4Linnea SkalbergBredaryds SOK49:36+5:0416:32
5Becky RogersBig Foot Orienteers51:29+6:5717:09
6Sophie JonesUringa Orienteers54:53+10:2118:17
7Ellen CurrieGaringal Orienteers55:45+11:1318:35
8Caroline RogersBig Foot Orienteers1:06:10+21:3822:03
9Karen WallaceWestern Plains Orienteers1:11:58+27:2623:59
10Annabelle MillRed Roos ACT1:25:05+40:3328:21
11Monica BrockmyreOrienteering Victoria1:28:12+43:4029:24
12Katie WallaceWestern Plains Orienteers1:44:58+1:00:2634:59
13Connie McNameeBig Foot Orienteers2:02:56+1:18:2440:58
14Cheryl BluettBennelong Northside Orienteers2:46:28+2:01:5655:29
Lorna BrennanWestern Plains Orienteersnot competing
Linda BurridgeUgly Gully Orienteersnot competing
Rebecca KennedyWestern Plains Orienteersdid not start

Women F

1 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikaela GrayUgly Gully Orienteers19:3710:53
2Linda BurridgeUgly Gully Orienteers40:21+20:4422:25
3Lorna BrennanWestern Plains Orienteers43:25+23:4824:07
4Isabella BurridgeUgly Gully Orienteers51:41+32:0428:42
Wendy McConaghyGaringal Orienteersnot competing

M/W Novice

2 800 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oliver FreemanBig Foot Orienteers19:226:55
2Nea ShinglerBig Foot Orienteers22:19+2:577:58
3Amy RogersBig Foot Orienteers22:31+3:098:02
4Kieran JosephGaringal Orienteers27:30+8:089:49
Bryn PiiroinenBushflyers ACTmispunched
Tiia MarshBig Foot Orienteersnot competing
Timothy McConaghyGaringal Orienteersnot competing

EODH

4 100 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Melissa AnnettsOkänd1:06:5316:18
2Michael KertezGoldseekers Orienteers1:11:21+4:2817:24
3Steve GusCentral Highlands Orienteering1:25:08+18:1520:45
Phillip SchwebelGoldseekers Orienteersmispunched
Peter ThomasonBennelong Northside Orienteersdid not finish
Paul BattenUringa Orienteersnot competing
Chris CunninghamUringa Orienteersnot competing
Phillip HardyBennelong Northside Orienteersnot competing

EODM

3 000 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alex WheelerGoldseekers Orienteers1:09:4923:16
2Helena  KertszGoldseekers Orienteers1:19:59+10:1026:39
3Karin SchulzRed Roos ACT2:35:23+1:25:3451:47
Paul BattenUringa Orienteersnot competing
Geoffrey BennettGoldseekers Orienteersnot competing
Carmen KingGoldseekers Orienteersnot competing
Tamara NeedhamRed Roos ACTnot competing
Sandra ThomasBennelong Northside Orienteersnot competing

EODE

1 800 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tamara NeedhamOkänd45:2725:15
2Angus Van SchalkGaringal Orienteers1:33:11+47:4451:46
Grace McRaeGoldseekers Orienteersnot competing
Mitch,Pat,Jen AllenUringa Orienteersnot competing
Bronwyn BattenUringa Orienteersnot competing
Grace McCraeGoldseekers Orienteersnot competing
Willy ThomasBennelong Northside Orienteersnot competing
Eleanor WilliamsBendigo Orienteersnot competing

EODVE

2 800 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zelia RachmuhlGoldseekers Orienteers22:538:10
2Thomas McRaeGoldseekers Orienteers24:33+1:408:46
3Rebecca CraigBig Foot Orienteers25:15+2:229:01
4Aoife RotheryBig Foot Orienteers42:09+19:1615:03
5Max NybratenRed Roos ACT45:56+23:0316:24
Eleanor WilliamsGoldseekers Orienteersmispunched
Brady KoprivaUringa Orienteersmispunched
Mitch Jen Pat AllenUringa Orienteersnot competing
Alexander BattenUringa Orienteersnot competing
Brady KoprivaUringa Orienteersnot competing
Jamie MarshBig Foot Orienteersnot competing
Thomas McCraeGoldseekers Orienteersnot competing
Max NybratenRed Roos ACTnot competing
Roy ShepherdRed Roos ACTnot competing
Eleanor WilliamsBendigo Orienteersnot competing

Please report errors in the result list to the organiser.