Orienteering Australia

Official results for Louth Bay

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Louth Bay
Organiser: Lincoln Orienteers
Date: Sunday 23 August 2020

LI S

27 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Brian AshtonCourse 2 Individual (7)41:1514:25
1Sienna WhiteCourse 3 Individual (10)33:158:21
1Phil ClemCourse1 Individual (8)39:317:15
1Katrina and Marc DickieCourse 1 Groups (1)1:00:0811:02
2Sue Ashman + groupCourse 3 Groups (8)1:19:53+24:0920:04
2Alison HoopmannCourse1 Individual (8)44:00+4:298:04
2Ben WhiteCourse 2 Individual (7)45:04+3:4915:45
2Tim and Hugo CurranCourse 4 Groups (4)49:45+0:3718:13
3Kevin VigarCourse 2 Individual (7)59:55+18:4020:56
3Bella WhiteCourse 4 Individual (8)34:48+10:5612:44
3Tim AshmanCourse1 Individual (8)47:13+7:428:39
3Jane and Neve ThomasCourse 3 Groups (8)1:31:20+35:3622:56
3Bron SaintCourse 3 Individual (10)49:08+15:5312:20
4Gordon PopeCourse 2 Individual (7)1:12:29+31:1425:20
4David WintersCourse1 Individual (8)50:02+10:319:10
5Elodie NohlmansCourse 4 Individual (8)38:33+14:4114:07
5Paquita WhiteCourse 3 Individual (10)59:01+25:4614:49
5Gary EttridgeCourse 2 Individual (7)1:28:00+46:4530:46
6Sylvia DansieCourse1 Individual (8)1:23:55+44:2415:23
6Neil RussellCourse 2 Individual (7)1:38:03+56:4834:16
6Darren GoodwinCourse 3 Individual (10)1:00:57+27:4215:18
7Barry HetheringtonCourse1 Individual (8)1:31:02+51:3116:42
7Lee RussellCourse 2 Individual (7)1:42:45+1:01:3035:55
7Wendy EttridgeCourse 4 Individual (8)1:22:52+59:0030:21
8Ian AbbottCourse 4 Individual (8)1:29:20+1:05:2832:43
9Jan HetheringtonCourse 3 Individual (10)1:15:04+41:4918:51
10Kathy SergejevsCourse 3 Individual (10)2:07:08+1:33:5331:56

No club membership

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Oli StevensCourse 4 Individual (8)23:528:44
1Hannah Stavrou + groupCourse 4 Groups (4)49:0817:59
1Melinda Wells, Sally LessueCourse 3 Groups (8)55:4414:00
2Noah McConnellCourse 4 Individual (8)32:43+8:5111:59
2Karen McConnellCourse 3 Individual (10)43:25+10:1010:54
3Michelle Turner + groupCourse 4 Groups (4)1:02:15+13:0722:48
3Georgia RobinsonCourse 4 Individual (8)34:48+10:5612:44
4Mike StockdaleCourse 3 Individual (10)54:48+21:3313:46
4Geraldine,+2 TurnerCourse 3 Groups (8)1:42:02+46:1825:38
5Peter SheridanCourse1 Individual (8)53:37+14:069:50
5Sandy + group JansenCourse 3 Groups (8)1:42:19+46:3525:42
6Jack HockingCourse 4 Individual (8)47:54+24:0217:32
6Sue Bishop Annie ForrestCourse 3 Groups (8)1:51:21+55:3727:58
7Sue Monfries + groupCourse 3 Groups (8)2:00:34+1:04:5030:17
7Lana SheridanCourse 3 Individual (10)1:06:51+33:3616:47
8Beth HammondCourse 3 Individual (10)1:06:58+33:4316:49
Linda Bick, Vicki BosistoCourse 3 Groups (8)mispunched
Andrew, Laura DansieCourse 4 Groups (4)mispunched
Graham McConnellCourse 2 Individual (7)did not finish

SB S

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8John PatersonCourse1 Individual (8)1:54:17+1:14:4620:58

Please report errors in the result list to the organiser.