*** Instance-specific ***

Official results for SA Schools Championships Thorndon Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SA Schools Championships Thorndon Park
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 28 August 2020

Classes: Show all | M10 | M11A | M12A | M13A | M13A | M15A | M16A | MOpenA | W10 | W11A | W12A | W13A | W14A | W15A | W16A | WOpenA

M10

1 700 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Achilles BarnettGoodwood PS12:117:10
2Angus FargrieveGoodwood PS15:11+3:008:55
3Eric CasseyHawthorndene PS15:55+3:449:21
4Nathan LohmannBlack Forest PS16:09+3:589:30
5Chase FentonStirling East PS17:28+5:1710:16
6Jones JankovicBlack Forest PS17:37+5:2610:21
7Lewis RoddaBlack Forest PS17:55+5:4410:32
8Andreas BlefariEast Adelaide PS19:28+7:1711:27
9Bennett FitzgeraldEchunga PS19:50+7:3911:40
10Alexander FrancisEchunga PS20:17+8:0611:55
11Nathan StevensHawthorndene PS22:07+9:5613:00
12Francis HicksBlack Forest PS23:55+11:4414:04
13Charlie BrooksEchunga PS25:11+13:0014:48
14Charlie WeinmannBlack Forest PS25:39+13:2815:05
15Harley JacksonEast Adelaide PS31:46+19:3518:41
16Ben PeevorBlack Forest PS40:10+27:5923:37
17Jack TassottiEast Adelaide PS44:51+32:4026:22
18Brock LoveEast Adelaide PS56:15+44:0433:05
Slade NorthGoodwood PSmispunched
Levi WandlessEchunga PSmispunched
Kayden Van HeerdenSeaford PSmispunched
Oliver RamosEast Adelaide PSmispunched

M11A

1 800 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Xavier ClarkEast Adelaide PS13:157:21
2Thomas HobbsHawthorndene PS14:07+0:527:50
3Ned WheelerStirling East PS14:08+0:537:51
4Max FaulknerBurnside PS14:47+1:328:12
5Aiden McKennaStirling East PS17:00+3:459:26
6Liam MellowGoodwood PS17:02+3:479:27
7Ridhaan ShaikhGoodwood PS17:21+4:069:38
8Ari WalkerBlack Forest PS21:41+8:2612:02
9Vincent MaioEast Adelaide PS22:07+8:5212:17
10Harry KempEast Adelaide PS24:09+10:5413:25
11Savar MallaEast Adelaide PS31:50+18:3517:41
12Jordan ZolloEast Adelaide PS40:00+26:4522:13
13Antonio MilazzoEast Adelaide PS44:04+30:4924:28
Henry SeeligerBlack Forest PSmispunched
Finley TownsendHawthorndene PSmispunched
Samuel DoyleHills Christian Cummunity Schodid not start

M12A

2 000 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marcus CazzolatoGoodwood PS14:117:05
2Lucas LohmannBlack Forest PS15:49+1:387:54
3Samuel KesselEast Adelaide PS16:12+2:018:06
4Hikaru OkadaLinden Park Schools17:27+3:168:43
5Felix MidsonGoodwood PS19:18+5:079:39
6Harrison CaddEast Adelaide PS21:10+6:5910:35
7Akshat ShahEast Adelaide PS23:24+9:1311:42
8Austin ElleryStirling East PS24:35+10:2412:17
9Minh-Khoa PhiEast Adelaide PS27:05+12:5413:32
Duncan StillGoodwood PSmispunched
Macey LoyEast Adelaide PSmispunched
Jesse LorenzinEast Adelaide PSmispunched
Milo VandepeerEast Adelaide PSmispunched

M13A

3 400 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mitchell MorcomWoodcroft PS31:569:23
2Giulio ZuckermannLinden Park Schools38:24+6:2811:17
3Rex McBethStirling East PS50:46+18:5014:55
4Toby DynesBlack Forest PS1:17:23+45:2722:45
5Macauley BennieStirling East PS1:17:37+45:4122:49
Josh LeEast Adelaide PSdid not finish

M14A

4 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Max OchotaGlenunga International37:089:17

M15A

4 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mitchell StephensMarryatville HS38:188:19
2Mckenzie JackHeathfield HS52:22+14:0411:23
3Will KettlestringHeathfield HS1:34:10+55:5220:28
Daniel MorcomReynella East Collegemispunched

M16A

4 800 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oscar JohnstonAdelaide HS28:085:51
2Toby CazzolatoAdelaide HS28:48+0:406:00
3Remi AfnanConcordia College SC33:33+5:256:59
4Thomas ArmstrongHeathfield HS57:09+29:0111:54
5Declan HillmanBlack Friars Priory School1:01:12+33:0412:45
6Campbell GriffithsBlack Friars Priory School1:02:48+34:4013:05
7Liam HindleHeathfield HS1:07:43+39:3514:06
8Tom FischleHeathfield HS1:09:46+41:3814:32
9Will ShearerBlack Friars Priory School1:11:37+43:2914:55
10Tommy KeenHeathfield HS1:13:49+45:4115:22
11Jack BillsHeathfield HS1:59:55+1:31:4724:58
12Ben BailesHeathfield HS2:07:50+1:39:4226:37
Koby GoreHeathfield HSdid not start

MOpenA

4 800 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ethan PenckHeathfield HS24:415:08
2Max GrivellAustralian Science and Maths S28:24+3:435:55
3Jack MarschallThe Heights SC28:46+4:055:59
4Flynn HawkeyTrinity College SC42:07+17:268:46
5Sam CroweAustralian Science and Maths S43:06+18:258:58
6Oscar GrayBlack Friars Priory School51:53+27:1210:48
7Mahdi GholamiBlack Friars Priory School52:23+27:4210:54
8Ali MohammadiBlack Friars Priory School1:01:37+36:5612:50
Brayden SturtAustralian Science and Maths Sdid not start
James DibbensBlack Friars Priory Schooldid not start

W10

1 500 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lenya BertramGoodwood PS10:006:40
2Lottie Francis-SonsiriGoodwood PS11:36+1:367:44
3Sylvie OchotaGoodwood PS12:13+2:138:08
4Isla StephensonBlack Forest PS13:46+3:469:10
5Tia MokEast Adelaide PS18:08+8:0812:05
6Mali WaltersEast Adelaide PS20:03+10:0313:22
7Lucinda FeutrillStirling East PS20:04+10:0413:22
8Eliza DavisBlack Forest PS21:54+11:5414:36
9Sayuni Heva RamanayakageBlack Forest PS44:01+34:0129:20

W11A

1 800 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Amber-Lili UdeGoodwood PS14:418:09
2Tilly SchammerHawthorndene PS17:18+2:379:36
3Hallie BennettGoodwood PS17:43+3:029:50
4Amelie WatersStirling East PS18:30+3:4910:16
5Abigail WillisHawthorndene PS19:01+4:2010:33
6Maeve O'SullivanBlack Forest PS19:49+5:0811:00
7Aurora SharpStirling East PS20:10+5:2911:12
8Kiana BattersRedeemer Lutheran College20:25+5:4411:20
9Annabelle LaurieStirling East PS20:30+5:4911:23
10Pippa JacksonGoodwood PS21:12+6:3111:46
11Ebany FoxStirling East PS21:34+6:5311:58
12Charlotte PointonStirling East PS24:45+10:0413:45
13Zara-Sophia ParashkevovaEast Adelaide PS27:16+12:3515:08
14Summer TilleyStirling East PS28:35+13:5415:52
15Eden CharlwoodStirling East PS30:26+15:4516:54
16Sarah MillerBlack Forest PS33:06+18:2518:23
17Stella MartinEast Adelaide PS34:04+19:2318:55
18Sophie CoppinStirling East PS40:37+25:5622:33
19Eliana ParoczyBlack Forest PS51:54+37:1328:50
Adeline RichmondHawthorndene PSmispunched

W12A

2 000 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lucinda FogartyHawthorndene PS14:297:14
2Shilah Francis-SonsiriGoodwood PS19:12+4:439:36
3Sakura CollinsHawthorndene PS20:11+5:4210:05
4Ebony NorthGoodwood PS22:38+8:0911:19
5Zoe SheridanEast Adelaide PS24:20+9:5112:10
6Kate NguyenEast Adelaide PS25:07+10:3812:33
7Anne ViljoenEast Adelaide PS25:15+10:4612:37
8Hanna GregoryStirling East PS26:59+12:3013:29
9Vasiliki PapayianisEast Adelaide PS29:01+14:3214:30
10Milly BishopEast Adelaide PS31:17+16:4815:38
11Sahara SchwarzEast Adelaide PS32:14+17:4516:07
Lilly BestEchunga PSmispunched
Lily PardoeEast Adelaide PSmispunched
Charlotte SpeckBlack Forest PSmispunched

W13A

2 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jaida FoxStirling East PS50:5117:32
2Addison FogdenGoodwood PS51:54+1:0317:53
3Hannah McfarlandGoodwood PS54:31+3:4018:47
4Sophia HuberGoodwood PS1:16:08+25:1726:15
Jessica JarvisMitcham Girls HSdid not start
Heather IngramStirling East PSdid not start

W14A

3 400 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gemma BurleyHeathfield HS29:198:37

W15A

4 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Abbie FaulknerMarryatville HS35:358:53
2Charlotte MuffetHeathfield HS48:05+12:3012:01
3Amelia GrantHeathfield HS50:43+15:0812:40
4Tegan DoeHeathfield HS58:43+23:0814:40
5Kelly-Jo HenwoodHeathfield HS1:43:15+1:07:4025:48
6Yasmin BauerHeathfield HS1:51:16+1:15:4127:49
Layla WigzelHeathfield HSdid not start

W16A

4 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lucy BurleyHeathfield HS47:4710:23
Lija AustinHeathfield HSdid not finish
Mackenzie ElliotHeathfield HSdid not start
Olivia PrenticeHeathfield HSdid not start
Baylee Stevenson-McinteeHeathfield HSdid not start
Caitlin KrauseHeathfield HSdid not start
Charlotte DaweHeathfield HSdid not start
Jordan SquiresHeathfield HSdid not start

WOpenA

4 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Abigail GeorgeTrinity College SC30:276:37
2Joanna GeorgeTrinity College SC32:35+2:087:05

Please report errors in the result list to the organiser.