Orienteering Australia

Official results for ParkO #1 -Biami Yumba Park, Fig Tree Pocket - BCC sponsored “Active and Healthy Event”

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ParkO #1 -Biami Yumba Park, Fig Tree Pocket - BCC sponsored “Active and Healthy Event”
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Saturday 7 November 2020

Classes: Show all | L | S | E

Long

4 300 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Nicholas BurridgeUgly Gully Orienteers31:557:25
2Owen SmythSunshine Orienteers Club32:18+0:237:30
3Eric SmythSunshine Orienteers Club34:21+2:267:59
4Joshua NewnesEnoggeroos39:21+7:269:09
5Lauren BaadeCAS Q39:22+7:279:09
6Austin SmidtEnoggeroos39:42+7:479:13
7Kristine Cairns-TraceyUgly Gully Orienteers40:34+8:399:26
8Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos44:05+12:1010:15
9Henry SmythSunshine Orienteers Club44:39+12:4410:23
10Cailen GothardCAS Q45:45+13:5010:38
11Tilly PascoeCAS Q46:09+14:1410:43
12Reece EberhardUgly Gully Orienteers46:11+14:1610:44
13Christopher LiCAS Q46:32+14:3710:49
14James MitchellUgly Gully Orienteers48:31+16:3611:16
15Robin SpriggsUgly Gully Orienteers53:23+21:2812:24
16Clarissa TamblyNo club membership55:24+23:2912:53
17Ingrid AulikeUgly Gully Orienteers57:34+25:3913:23
18Nunki NemisNo club membership1:20:18+48:2318:40
19Mase MotsholaphekoNo club membership1:20:29+48:3418:43
20Theresa LiNo club membership1:20:30+48:3518:43
Malcolm PowellUgly Gully Orienteersmispunched
Lucy PeljoEnoggeroosmispunched
Juliana de NooyOrienteering Queenslanddid not start

Short

2 300 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angus PowellUgly Gully Orienteers13:045:40
2Fiona CaristoEnoggeroos20:39+7:358:58
3Linda BurridgeUgly Gully Orienteers22:43+9:399:52
4Judith HayToohey Forest Orienteers25:19+12:1511:00
5Malin Taunton-BurnetEnoggeroos26:35+13:3111:33
6Jules Taunton-BurnetNo club27:07+14:0311:47
7Will Taunton-BurnetNo club27:11+14:0711:49
8Neville CobboldOrienteering Queensland27:35+14:3111:59
9Owen SmythSunshine Orienteers Club27:51+14:4712:06
10Thomas CaristoEnoggeroos28:45+15:4112:30
11Franklin SmythSunshine Orienteers Club31:51+18:4713:50
12Taria SmythSunshine Orienteers Club31:52+18:4813:51
13Harriet Taunton-BurnetNo club32:11+19:0713:59
14Martha Taunton-BurnetNo club32:12+19:0814:00
15John CooperUgly Gully Orienteers35:57+22:5315:37
16Annie TownendNo club membership40:31+27:2717:36
17Katelyn RagarumaNo club membership40:50+27:4617:45
18Keelah RagarumaNo club membership40:52+27:4817:46
19Anneka RagarumaNo club membership40:56+27:5217:47
20Millie WilliamsNo club membership41:03+27:5917:50
21Liz WilliamsNo club membership41:05+28:0117:51
21Emma TownendNo club membership41:05+28:0117:51
23Tia KilminsterNo club membership41:09+28:0517:53
24Morgan RagarumaNo club membership41:21+28:1717:58
25Jennifer RagarumaNo club membership41:31+28:2718:03
26Roy KalecinskiToohey Forest Orienteers51:17+38:1322:17
27Jackie HeathNo club membership55:23+42:1924:04
28Peta BartonNo club58:58+45:5425:38
29Jack MaidenNo club58:59+45:5525:38
30Amelie WilliamsNo club1:05:31+52:2728:29
31Nigel WilliamsNo club1:05:39+52:3528:32
32Susan NeedleNo club1:05:45+52:4128:35
Sam TownendNo club membershipmispunched
Archer TownendNo club membershipmispunched
Christopher SpriggsUgly Gully Orienteersmispunched
Martin NewnesEnoggeroosmispunched
Jaja LlesolNo club membershipdid not start
Karyn RossToohey Forest Orienteersdid not start
Matthew RossToohey Forest Orienteersdid not start

Easy

900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Indigo NewnesEnoggeroos11:0612:20
Alex CaristoEnoggeroosmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.