Orienteering Australia

Official results for Bush 1 Jorgensen Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 1 Jorgensen Park
Organisers: Orienteering WA / Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 5 July 2020

Classes: Show all | H2 | H3 | H4 | M | E | VE

H2

7 100 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers53:427:33
2Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekkers1:08:36+14:549:39
3Graham BraidKulgun 225 Orienteers1:12:11+18:2910:10
4Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the West1:19:50+26:0811:14
5Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers1:21:42+28:0011:30
6Mitchell CrookCAS W1:30:37+36:5512:45
7Edward PlummerLOST1:33:13+39:3113:07
8Liam DuftyBibbulmun Orienteers1:36:46+43:0413:37
9Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers1:44:25+50:4314:42
10Ann SmithsonCAS W2:05:38+1:11:5617:41
11Phil DuftyBibbulmun Orienteers2:19:25+1:25:4319:38
Jason SimpsonLOSTmispunched
Robert GraiegLOSTcancelled
Ceri PassKulgun 225 Orienteerscancelled

H3

4 200 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers52:0512:24
2Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the West1:01:54+9:4914:44
3Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the West1:01:55+9:5014:44
4Zali DaleLOST1:02:01+9:5614:45
5Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the West1:08:03+15:5816:12
6Isaac MaddenLOST1:11:58+19:5317:08
7Russell CandyKulgun 225 Orienteers1:14:28+22:2317:43
8Patrick DuftyBibbulmun Orienteers1:14:42+22:3717:47
9Ken PostWullundigong Orienteers of the West1:17:48+25:4318:31
10Paul SmaleKulgun 225 Orienteers1:23:07+31:0219:47
11Rob BeattieBibbulmun Orienteers1:29:15+37:1021:15
12Penny DuftyBibbulmun Orienteers1:44:29+52:2424:52
13Nick FluxWullundigong Orienteers of the West1:48:12+56:0725:45
Anthea FeaverLOSTmispunched
Helen BaileyLOSTdid not finish
David McCauleyWullundigong Orienteers of the Westcancelled
Caitlin MaddenLOSTcancelled
Richard MatthewsLOSTcancelled
Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the Westcancelled
Andrea EvesBibbulmun Orienteerscancelled
Ian FletcherLOSTcancelled

H4

3 000 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers21:427:14
2Kate BraidKulgun 225 Orienteers32:20+10:3810:46
3Noel SchoknechtLOST32:36+10:5410:52
4Eleanor SansomBibbulmun Orienteers38:05+16:2312:41
5Brian AustinWullundigong Orienteers of the West43:56+22:1414:38
6Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the West46:04+24:2215:21
7Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West49:09+27:2716:23 Download route in GPX format
8Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekkers52:15+30:3317:25
9Helen PostOrienteering WA52:24+30:4217:28
10David PassKulgun 225 Orienteers52:38+30:5617:32
11Mike HoweLOST54:05+32:2318:01
12Rosalind CrossleyLOST57:07+35:2519:02
13Jennifer PorterLOST57:11+35:2919:03
14Jan CandyKulgun 225 Orienteers59:09+37:2719:43
15Sasha EvesBibbulmun Orienteers1:02:31+40:4920:50
16Janet FletcherLOST1:08:26+46:4422:48
17Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers1:11:40+49:5823:53
18John MajorKulgun 225 Orienteers1:13:05+51:2324:21
19Toni FrankBibbulmun Orienteers1:18:08+56:2626:02
Sue DowlingBibbulmun Orienteersmispunched
Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the Westmispunched
Ian JenningsWullundigong Orienteers of the Westcancelled
Moreen CoxLOSTcancelled
Wendy HobleyKulgun 225 Orienteerscancelled

M

2 700 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Amy DuftyBibbulmun Orienteers36:4613:37
2Ruby PhillipsBibbulmun Orienteers40:49+4:0315:07
3Siena JohnstonBibbulmun Orienteers42:54+6:0815:53
4Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers49:57+13:1118:30
5Nic PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers54:18+17:3220:06
6Debbie McKayKulgun 225 Orienteers1:03:49+27:0323:38
7Asha JohnstonBibbulmun Orienteers1:17:44+40:5828:47
8Peter StandenLOST1:18:10+41:2428:57
Ian ClaytonBibbulmun Orienteerscancelled
Alice MunroeCAS Wcancelled
Linda MunroeCAS Wcancelled
Evelyn WillrowCAS Wcancelled

E

1 900 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club18:169:36
2Rohan BraidKulgun 225 Orienteers25:02+6:4613:10
3Archie BrownlieWullundigong Orienteers of the West27:02+8:4614:13
4Michael SelbyCAS W29:17+11:0115:24
5Hamish GardnerCAS W35:30+17:1418:41
6Jack WadeCAS W35:33+17:1718:42
7Alexander GardnerCAS W35:54+17:3818:53
8Robyn PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers41:13+22:5721:41
9Robyn NoyesCAS W50:06+31:5026:22
Emma PlummerLOSTmispunched
Kristy MeadWullundigong Orienteers of the Westdid not finish

VE

1 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers26:0015:17

Please report errors in the result list to the organiser.